Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez djejo18
      Witam. Piecyk dziala w trybie pid. Temp zadana 65.moc 50%. 160m2 do ogrzania. Jest pogodowka. Jest pokojowka. Zeszly sezon 8 ton opalu srednii 37 kg w porywach 50-60kg. Budynek byl nieocieplony stary sciany kermazyt pustka i cegla. Teraz koncze ocieplenie 15 grafit 0.032. Ogrzewanie grzejnikowe parter plus pietro. Podlogowka niecale 30m2 parter. Piwnica jest jeszcze okolo 40m2 jest tam tylko jeden grzejnik ale niebiore jej pod uwage bo niekontroluje tam temp wiec tyle co tam da grzejnik. Zawor 4d ochrona powrotu. Niewiem co tu z grubsza moge jeszcze dodac. Widze ze sa przypadki ze jednym pali malo drugim duzo. Malo informacji na forach o konfiguracji sterownika apc 2. Wykres pracy kotla wacha sie miedzy 35-75 nieregularnie. W tej chwili temp noc 2-5 stopni dzien 5-10 stopni spalanie w granicach 22 kg. Ten wynik mnie zbytnio nie satysfakcjonuje a jeszcze bardziej praca kotla. Piec na pellet jest wygodny w uzytkowaniu wiec dlatego sporo kosztuje. Ale zeby za ten komfort jeszcze doplacac w postaci opalu to koszmar przy dzisiejszej cenie pelletu. Jeszli dobry pellet kosztowalby dobry w granicach 500 zl to byloby ok. A teraz kosztuje 900 zl a to chyba robi sie chora sytuacja jak piec spala duzo a cena jeszcze rosnie. Telefoniczny serwis defro to wogole niema pojecia co i jak ustawic. Tylko' jesli pracuje na pidzie to tak musi byc'. Pare bylo osob od instalacji ale nic nie doradzili. Serwisant mobilny to tez tylko pid i ustawienia fabryczne. Pozdrawiam i z gory dzięki na pomoc i prosze pytac w razie watpliwosci bo na ten sezon niestac mnie już na takie wielkie wydatki na opal bo duzo poszło na elewacje.  
    • Przez Mrv
      Witam bardzo serdecznie. 
      Po przeszukaniu wielu wątków na forum wciąż nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc postanowiłem zasięgnąć Państwa porady w temacie regulacji pieca.
      Nazywam się Dorian, jestem posiadaczem pieca Stalmark Eco Silver o mocy 24kW na pellet. Używam go codziennie od kilku miesięcy, natomiast przez ostatnie tygodnie męczę się z regulacją tego potwora, żeby dojść do ładu i składu z ogrzewaniem domu. 
      Na wstępie chciałem zaznaczyć, że ogólnie jestem osobą techniczną - Informatyk, elektronik, programista - więc urządzenia sterujące nie są mi obce. Piszę to, bo spotkałem się z opinią, że niektórych przerasta regulator pokojowy z dwoma przyciskami - to z całą pewnością nie ja. 

Ok, trochę danych technicznych:
      Do ogrzania mam dom dwurodzinny o powierzchni użytkowej jakieś 250m2. Dom na razie nie jest ocieplony - kwestia kilku tygodni - oraz jest postawiony z pustaka a'la poroterm. 
      Piec napędza CO, CWU oraz ogrzewanie podłogowe. Suma obwodów podłogowych nie przekracza 160mb.

Problem z piecem to oczywiście spalanie, które oscyluje w granicy 40 - 50 kg pelletu na dzień ( w zależności od testowanych ustawień ) 
      Parametry sterownika (tech st-978m):
      Temperatura załączenia pomp: 40°
      Histereza CWU: 10°
      Temp. zadana CWU: 55°
      Histereza kotła: 2°
      Temp. zadana CO(kotła): 70°
      Czas podawania: 4 sek.
      Przerwa podawania: 21 sek
      Siła nadmuchu: 75%
      Praca w podtrzymaniu: 5 sek
      Przerwa w podtrzymaniu: 38 sek
      Wentylator w podtrzymaniu: 35%

Piec działa w trybie standard. Czytałem, na tutejszym forum, że modulacja może pomóc. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć w jaki sposób działa opcja modulacji? tj. jak różne parametry na różnych stopniach osiągniętej temperatury mogą się przyczynić do oszczędności?  Załączam wykres pracy kotła. Spadek w okolicy godziny 10:50 z prawej strony wykresu to planowane wyłączenie na czyszczenie. 
      Bardzo proszę o opinie odnośnie powyższych ustawień. Wiem, że piec wymaga pracy i testów, ale może ktoś z Państwa widzi jakieś rażące błędy, lub coś, co rzuca się w oczy od razu? 
      Na chwilę obecną nie stosuję tygodniówki, pogodówki itp. Oczywiście chcę to ustawić, jednak najpierw muszę dość "do ładu" z piecem działającym cały czas. Na pewno wiele pytań jeszcze przyjdzie mi do głowy podczas dyskusji. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

• Przez konik983
      Witam Serdecznie. 
      Posiadam Piec Stalmark Eko Vegas 26KW z zaworem 4D, siłownikiem i pogodynką. Ogrzewam Bojler 200L, 16 grzejnikow, brak podlogowki. Dom o powierzchni 220m + garaż 30m. Budowa z lat 90, welna miedzy pustakami i styropian na zewnatrz. Dach nieocieplony, welna mineralna rozłożona na stropie. 
      W obecnych warunakch pogodowych spalam 22-24kg Retopal Piast. Temperatura w domu 24 stopnie w kazdym pomieszczeniu, na instalacje puszczone od 37 do 44 regulowane przez pogodowke w zależności od temperatury. Do tego ogrzewam bojler z zadana temperatura 45 stopni. Z wody korzysta 6 osób w różnych porach wiec dosc często sa spadki na instalacji cwu. 
      Czy spalanie nie jest zbyt wysokie? Piec pracuje w PID, palnik Ekoenergia. Nie korygowalem zadnych ustawień, póki co fabryczne. Wegiel jest dopalony, nie przesypuje. 

• Przez ARobert
      Mam pytanie dotyczące rejestracji mojego kotła w panelu ecoNET24, system wymaga UID regulatora - może ktoś podpowie, który to numer?
      Zakupiłem kocioł LAZAR 15 KW dwa tygodnie temu, chciałbym połączyć sterownik z modułem internetowym. Z tego co udało mi się dowiedzieć muszę dokupić modem ECONET300, nie wiem natomiast czy podłączenie jest w gestii serwisanta czy we własnym zakresie. Jeśli ktoś już przeszedł ten etap, proszę o info.

• Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.