Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Koszt Ogrzewania Pompą Powietrze-Woda


robwol

Rekomendowane odpowiedzi

jesli pompa na dom 100m2 to przedział kosztów 15-19 tys i do tego foto jesli ktoś chce około 20-28 tys w zamian za rachunki roczne na poziomie 1000-1500zł za cała energię daje wam kwotę wchodząca w pól miliona zł to nie wiem gdzie takie wyliczenia wam podano

a instalacja wenwetrzan jest elementem stałym tak samo jak do kotła wunglowygo i gazowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do domu 250 m2 ile pompa kosztuje i ile instalacja pv 15kw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede nic polecal od polecania sa inni. Np zamontuj 10 vaillantow dostaniesz 11-go gratis to może brednia? Oni sprzedaja nie ja. Wole jak sobie sam klient kupi bo jak zdechnie to reklamacje sam sobie zalatwia. Polecam panele nówki ja kupuje po 0,4€za wat brutto.koles znalazl za 0,32€ kupujcie w indonezji inwerter 3f 15 kw ze 13000 zl moze inny tanszy. Do tego troche aluminium do szkieletu na dach i za 40000zl jest nie zaleznosc jeśli uda sie taniej to jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak foto pv to nie sama pompa ale reszta energii gotowanie pranie suszenie klima itd. Oraz odzysk 80% wyprodukowanej w okresie zimowym. No i aby nic nie płacic to 10 kw jest za mało. I pamiętajcie nic nie sprzedaje bo jak to mowił guru forum z czegoś trzeba życ. Na pewno nie z handlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno ilu z Was eksploatuje pompy ciepla zprzężone z instalacja pv? Najwiecej do powiedzenia maja ci co nie wiedza jak i co ugryźć bez dotacji albo nie wiedza jak cos takiego dziala.pala w gazowkach albo węglowkach ot ich cala wiedza w rym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy kto umie liczyć ,podchodzi profesjonalnie do tematu ,nie ma gazu na działce a ceni sobie komfort to zawsze pojdzie w pv i pompe ciepła  i bardzo dobrze bedzie jak trafi na kogoś kto montuje SAmsunga czy Fujitsu ale jak trafi na montera filozofa i pompa wyniesie powyżej  150zł/m2 to juz wiadomo że sens inwestycji pozostaje wiele do życzenia

Teraz na moim obiekcie wszytko będzie zrealizowane na pompie ciepła Samsunga DVM S2  i do tego foto ok 15-20 kW (właśnie trwają optymalizacje inwestycyjne )

i nie wyobrazam sobie aby dla obiektu przepalać 2-3 tony wungla miesiecznie  .do tego mieć wydzielone część pomieszczeń jako brudne i jeszcze usuwać poł tony popiołu miesięcznie

Na obiekcie wszytko będzie opomiarowane i prawdopodonie zrobione zdalnie i z przyjemnością udostępnię  około września

narazie trwa budowa

Przykro jest w tym kraju że weszły pompy ciepła tanie marketowe na rynek i juz słychać że słabo grzeją ze do dupy ,przecież pompa to pompa i znowu wszystkie pompy poszły do jednego wora ,ale dobry towar się broni  coraz więcej zadowolonych użytkowników  naszych instalacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest koszt samsunga+ panelli? czy kowalskiego na to stać? żeby pompy wyparły peleciaki i podajnikowe wyngłowki klasy 5+++++ to muszą konkurować cenowo. peleciak bez dotacji kosztuje np 12 tys o mocy 15kw a pompa 15 kw A2 W35 dla tego parametru ile? Pelet tona z 700zł pomijam że nie jest to ekologiczny wyrób bo trociny suszone są gazem (widziałem instalacje produkcji pelletu palnik gazowy o mocy 1MW suszył trocinki) Eko wyngiel ok 1000 za tonę wartości opałowe są podane  teraz sprawność  kotła na pelet,?  Kaloryczność paliwa to nie wszystko trzeba jeszcze skutecznie przechwycić ciepło ze spalania. Sprawność grzałki elektrycznej to z 99%

pompy ciepła z 300% w porównaniu z grzałką. Jest zależna od temp. dolnego źródła ? COP na papierze dochodzą do 5 ?? a realnie koło 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkiem "nowy" nie związany z tematem pomp., a z tego co czytam to Panowie instalatorzy obcykani (serio - bez złośliwości!)

 

Krótko: obecne zapotrzebowanie budynku na ciepło (razem z cwu) to ciągłe około 2-3kW.

Jest sens (ekonomiczny) wejść w pompe powietrze-woda dla okresu wiosna - lato (tylko cwu) - jesień?

Ogrzewanie niestety (stety) mieszane ale na kaloryferach wystarczy 40C aby dogrzać teraz pomieszczenia

 

PS. Powyżej ok. 3,5kW w grę wchodzi kocioł na paliwo stałe ponieważ już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do grzania CWU to zależy ile osób. Czy mamy gaz? Jeśli jest już zbiornik to można zapodać 2 grzałki(np 3kw każda podpięte pod różne fazy) i grzać w 2 taryfie. Pompe można wykorzystać do chłodzenia, ale chłodzi tyko w tedy gdy pracuje. A jak już jest reaktor węglowy to opcja z grzałkami jest chyba dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazu nie ma. Nie myślałbym o PC.

 

Elektrycznie na grzałce CWU próbowałem samą cwu latem na drugiej taryfie - według mnie jest ok.

 

Zbiornik (bufor) jak zwał jest ale 2kw na drugiej taryfie przez noc nie starcza na 24h przy zapotrzebowaniu j.w.

 

Chłodzenie to bzdety - moja opinia.

 

"Mała" pompa pow-woda w przypadku jak wyżej ekonomicznie uzasadnione czy nie? Jeśli potzrebne więcej danych to pytać... :)

 

Dodane: Jest 3osoby / weekendy 4. Obecna taryfa G12w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bufor to zbiornik ciepłej wody użytkowej? ile ma litrów?  mocniejsza grzałka(ki) taryfa to 13-15 i 22-6 rano i nie wystarcza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik kombinowany (jak kto woli bufor) 750l - zaciąga z niego na kaloryfery, podłogówkę i CWU. Sama grzałka 2kW w tych godzinach obecnie nie starcza na wszystko. Oczywiście jest opcja większej grzałki tez to rozważam, ale rozważam też bardzo poważnie PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję większą grzałkę 750 i 160 l cwu koszt niski a w 750 można już trochę zgromadzić, nie polecam pompy ciepła meeting kiedyś coś takiego robiłem (koleś był dumny bo kupił to coś zostało wpięte do bufora i oprócz hałasu efekt był kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jest to całkiem logiczne i przekonało mnie to do rezygnacji z PC, chociaż człowieka ciągnie trochę w tą stronę "eko" "modnie" "innowacyjnie".

 

Koszt zakupu i instalacji jak patrzyłem takiej PC (może być meeting czy inne podobne) to wydatek 4000-6000PLN + koszty eksploatacji (może i niewielkie ale prąd dalej ciągnie) oraz nadziei że będzie działać min. 10lat bez usterki.

Koszt zakupu grzałki 6kW-7,5kW około 600-700PLN + koszt eksploatacji (powiedzmy mam 5000 z do wydania na prąd jak nie kupie PC - na ile to grzania wystarczy przy drugiej taryfie?). Grzałka jak pożyje 5lat to też sukces.

 

"Prawdziwą" zime pociągne na reaktorze węglowym - spodobało mi się to określenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uproszczeniu 1 tona węgla poprawnie spalonego w zasypowcu może być zastąpiona przez 5 000 kWh prądu,czyli w zależności od taryfy to 1350 do 3000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej wychodzi kilka grzałek 1f za 130 mozna kupic 3kw z termostatem. Kombinowaniec ma duzo króćcow to bedzie w co wpiąc można modulowac grzałkami moc. Choć jak jest taryfa to cala na przód. Temp wody zasterowac jakimś regulatorem ( moze być nawet pogodówka z obcego źrodla) lub stałowartosciowym i zawór 3d. Aby za szybko nie wyssalo zasobnika i Sahary w chacie nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elfuczi - dzięki za pomysł(y) a głownie za wskazaną drogę. Z "całą" resztą sobie poradze.

 

Czasem tak niewiele trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał HarryH za cały rok spalam pompa tone węgla, ale w pompie pracuje freon który podobno niszczy warstwe ozonu. W polskiej energetyce króluje węgiel więc i moja pompa nie jest eko i to 2x nie. Ale jest jedno ale elekrociepłownie spalają w czystszy sposób niż np mój sąsiad zasypując radzieckim węglem swój 30 letni kocioł.to samo dotyczy podajników niby spalaja małe ilości węgla w sposób bardziej efektywny od leciwego śmieciucha ale w czasie podtrzymania na palniku zachodzi piroliza to też nie jest eko ani eko, co do peletu trociny suszone gazem naklad na rozdrobienie i znowu prąd z węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat umarł czy może macie mnie juz dość jak przedstawiciele handlowi, nie zapraszają mnie już na szkolenia.Może i dobrze bo wątroba nie ta co dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie wybrać rozwiązanie. Mały nowy domek na wsi 80m2. Ocieplenie standard ściany 20 cm styro, strop 15cm, podłoga 10cm., wszedzie podłogówka.Dom użytkowany latem , jesień - zima weekendowo i tu problem jak ogrzać ?. Ma być bezobsługowo nie ma rury z gazem, pelet,węgiel itp. odpada - zastanawiam się nad pompą powietrzną pompą ciepła - BO CO INNGO ? Pozostaje jeszcze kwestia CWU osoby bojler elektryczny czy  ciepło z pompy (zużycie 2osoby). Wiem, że koszt pompy na tak  mały domek jest stosunkowo duży ale żeby mieć jakiś komfort w użytkowaniu czy jest jakieś inne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz dwa rozwiazania jesli chcesz grać zadaniowo to proponowałbym ukłąd na pompie ciepła jako monoblok i wszytko zalane gliolem ,pompa o mocy nie wiekszej niz 6kW i myslę że razem zjakims zasobnikiem i drobną robotą nie powinno to pzekroczyć 20 tys zł

lub tez zbiornik np 100l do tego grzałka 6kW i drugi zbiornik na wode np 80l z grzałką 1,5kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie automatyk ma sporo racji tylko patrzy przez pryzmat instalacji fotowoltaicznej którą też posiadam i patrzę na to w dokładnie taki sam sposób. Mam za dużo prądu jadę nawet z ogrzewaniem COP = 1 byle zużyć jak najwięcej prądu, stać mnie na pompę ciepła za 20000 kupuję pompę ciepła i grzeje 3 x taniej niż COP=1.

 

Mam swoje 5kWp na dachu na dzień 1.12.2017 miałem do odebrania 890kWh czekam na rozliczenie na koniec stycznia i odpalam 2 klimatyzacje powietrze - powietrze byle przepalić ten prąd w ciepło. Jeśli tego nie zrobię dnia 1.08 cały wyprodukowany i nie odebrany prąd przepada. Nie mam na pompę ciepła robię kocioł elektryczny wpinam w instalację i też działa.

Ja tam wolę przepalić w klimatyzacji - tylko zaraz mi ktoś wyskoczy że klima też kosztuje. Tak kosztuje podobnie jak choinka zapachowa do samochodu chcesz kupujesz, nie chcesz nikt Ci pistoletu do głowy nie przystawia abyś ją miał.

 

Masz swój las kupuj kocioł zgazowujący drewno + spory bufor i jechane. Ale nie dziw się później że do kalkulacji wezmę pod uwagę że raz na dobę w kotłowni spędzasz 1h, umorusany po łokcie w sadzy i kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, zastanawiam się nad instalacją pompy ciepła w nowo budowanym domu.

Otrzymałem wycenę na montaż kompletnej instalacji CO, gdzie źródłem jest Pompa Ciepła (LG Therma 9 kW).
Cena za wszystko czyli pompa, zasobnik rozłozenie podłogówki z materiałem, wodkan to 30700 PLN i mam teraz ciężki orzech do zgryzienia bo różnice w stosunku do pelletu są "i duże i małe" w zależności jak na to patrzeć, - będzie to jakieś około 6 tys PLN w zależności od oferty. Jak myślicie? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.