Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Koszt Ogrzewania Pompą Powietrze-Woda


robwol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie dla ludzi z doświadczeniem (najlepiej na własnej skórze) dotyczące ogrzewania mojego domu pompą ciepła woda-powietrze. Mam dom z lat 80-tych, 240 m2, mury z pełnej cegły, nowe okna, nowe grzejniki i rury. Zużywam w ciągu całego roku do ogrzewania + cwu ekogroszku za kwotę około 6,5 tys zł. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie rzetelnie przedstawić mi symulację kosztów, gdybym zainstalował pompę ciepła powietrze-woda ? Czy będę w stanie zmieścić się w tych 6,5 tys zł ? Mam licznik prądu dwutaryfowy. Oczywiście o tym, żeby było taniej nawet nie marzę. Jakiej mocy pompę ciepła muszę kupić i jaki jest jej orientacyjny koszt.

 

Pozdrawiam

Robert W.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demobil polecam vieśka 18,6 kw powiem ile połknęła u brata za zeszły rok prądu działa w 2 taryfie czasem w 1 ale to podczas dużych mrozów zmieścisz sie Pan w tych 6,5 spokojnie i zostanie jeszcze na paletę harnasi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem się trafia za odrą ceny różne ale koło 2 tyś euro za bdb stan trzeba dać i trza go jeszcze zdemontować i przywieść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Twoich danych do obliczeń to mamy jak nasr....

Może byc: jadę sobie Chryslerem 300C Hemi i komputer pokazuje ,że mam paliwa na 2 godziny jazdy.

Ale widzę to tak:  jeśli zużyłeś węgla za 6500 zł, to przypuszczam ,ze 8 ton.

Jak średnioroczną sprawność masz 50 %, to zapotrzebowanie na ciepło ok. 31000 kWh  na sezon.

Ponieważ nie widzę ocieplenia domu, to pompa powietrzna to chyba nieporozumienie.

Jedyną z nich to pompy HT np. LG lub Altherma,

ale COP tych pomp to średnio ok.2, a może i trochę mniej ; czyli zużyjesz co najmniej  15500 kWh prądu.

Zakładając średni koszt na dziś ok. 0,45 zł za 1 kWh, to masz ok.7000 zł. To myślę jest bardzo optymistyczne...

To wszystko jednak wróżenie z fusów.

 

aha: pompa LG /jest tylko 16 kW - ale powinna wydolić/ to ok. 30 tyś, a Altherma  z 50.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy viesiek po moim rabacie 18,6 kw to koło 50 tyś !! ale złotych alterma to gówno splitowe tylko momobloki sie sprawdzają . jest jeszcze dimplex= buderus  i nibe i steibel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to robię w wolnych chwilach , a na co dzień rurki ,woda, kable, olej widocznie to mi szkodzi no cóż są inni niech sie wypowiadają chętnie poczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj elfuczi.

Myślę, ze lepiej będzie jak zajmiesz się szydełkowaniem.

Z poważaniem

Pozdro

jak Pan jesteś zainteresowany to mam jednstkę zewnętrzną daikina 16 kw 3szt. do wymiany sprężarka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorecho dzięki za odpowiedź. Twoje obliczenia wydają się być logiczne. Zostaję przy takim ogrzewaniu jakie mam.

Koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dla ludzi z doświadczeniem (najlepiej na własnej skórze) dotyczące ogrzewania mojego domu pompą ciepła woda-powietrze. Mam dom z lat 80-tych, 240 m2, mury z pełnej cegły, nowe okna, nowe grzejniki i rury. Zużywam w ciągu całego roku do ogrzewania + cwu ekogroszku za kwotę około 6,5 tys zł. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie rzetelnie przedstawić mi symulację kosztów, gdybym zainstalował pompę ciepła powietrze-woda ? Czy będę w stanie zmieścić się w tych 6,5 tys zł ? Mam licznik prądu dwutaryfowy. Oczywiście o tym, żeby było taniej nawet nie marzę. Jakiej mocy pompę ciepła muszę kupić i jaki jest jej orientacyjny koszt.

 

Pozdrawiam

Robert W.

Pompa ciepła samsung EHS 12kW koszt ogrzewania z ciepła wodą od 2500-3500zł praca cały czas ,przy załozeniu foto 8kW ogrzewanie niemal za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kol automatyk!  Nie mogę powstrzymać się od śmiechu...Pobożne życzenie podać ok.  31000 kWh pompą samsung z COP /rocznym/ = 4 przy nieocieplonym domu.

Śmiech pełną gębą,aż mi zęby chciały wypaść.Czasami jak coś palniesz, mózg się lasuje.

Czy Ty w to wierzysz co napisałeś?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam grzeje 430 m3 rachunek nieocieplonego budynku rachunek za prad za 20 miesiecy 5360zł z udziałem foto .to koszt za cała energie za 20 miesiecy

w tym czasie uprodukowałem 12MW energi budynek bez ogrzewania pozera dziennie 18-19kWh  tak przez cały rok

wiec proszę cie powstrzymaj sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie pobijcie sie!!! Sa tacy co ogrzewaja 500kg wyngla za zimę. I tacy co zjadaja 5mWh jak ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam grzeje 430 m3 rachunek nieocieplonego budynku rachunek za prad za 20 miesiecy 5360zł z udziałem foto .to koszt za cała energie za 20 miesiecy

w tym czasie uprodukowałem 12MW energi budynek bez ogrzewania pozera dziennie 18-19kWh  tak przez cały rok

wiec proszę cie powstrzymaj sie

OK 35MWh ciepła zapotrzebowanie, pompę proponujesz monoblok dla grzejników, to min 2 dodatkowe pompy obiegowe + wymiennik płytowy. To poślizg temperaturowy na wymiennikach min 10-15K i ok 500kWh prądu na obsługę Pomo obiegowych. Przy zasilaniu grzejników 55C, skraplanie min 65-70C. W tych warunkach SPF max 2, a przy mrozach poniżej - 10C pompa albo się wyłączy, albo nie pozwoli osiągnąć 55C na grzejnikach. Kosztów ogrzewania nawet liczyć nie będę, bo ta pompa przez cześć sezonu by po prostu nie pracowała.

Więc Panowie "specjaliści" automatyk i elfuczi, możecie mieć w domu i statek kosmiczny, a na forum nie komoromitujce się takimi poleceniami, bo ktoś to weźmie na poważnie i zacznie inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montujesz pompę ciepłą EHS  ktora ma wbudowaną pompę ,pompa pracuje do -32st a gwarantowane parametry ma do -25st przy -20st COP 2,2 dla temp zasilania 42st dla 45s bedzie 2 i tyle w temacie

zobacz ile ludzie płacą za prąd przy tych pompach ,tu piszemy o prawdziwych pompach ciepłą a nie o wynalazkach marketowych

u jednego z moich kleintów pompa ciepłą na 180m2 ma 12kW choć uperałem sie przy 9 to zuzywa na dzien dziesiejszy ok 10kWh dziennie dla ogrzewania i cwu i wszytko ma opomiarowane

wczesniej spalał w miałowcu 2 wiaderka miału dziennie czyli około 22kg plus syf poioł i wogóle ,tez nie wiezył że bedzie tak pieknie i juz nie poleca nic innego jak pompy EHS a był zrazony bo kilka domów dalej jest jakiś twór z naklejką daikin i nie będę się wypowiadał ....,staneło na tym że zapłące kazdy rachunek który wyjdzie powyżej 2000zł za sezon i ma licznik osobny dla pompy ,narazie od wrzesnia do wczoraj jest 300zł za energie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma poślizgu na wymiennikach , nie ma grzejników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inną radę dla autora tematu,

 

Zamiast inwestować 30-50 000 w pc lepiej zainwestować w docieplenie domu tak z 25cm grafitowego styro. Dołożyć wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Wtedy można myśleć o PC.

 

Autor nie napisał jaki ma piec bo można spalić węgla 8 t i dostarczyć tyle energii co przy efektywnym piecu spalając 4t. Więc nawet zmieniając piec na taki o dużej sprawności można zejść z opału znacząco.

 

Wnioskuję, że autorowi chodziło o bezobsługową kotłownię dla tego myślał o pc, jeszcze inne rozwiązanie to gaz o ile jest w pobliżu.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem, po co forumowicz "elfuczi" napykał sobie w dwa pierwsze dni na forum, ponad 50 postów, dziś już grubo ponad 200. Handelek demobilami się zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha niczym nie handluje. A 200 postów napisałem bo chce pogadać z kimś z branży i jeśli ktoś chce słuchać coś mogę doradzić.bo eksperymentuje na własnej instalacji. A pisze w wolnym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.