Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heat Matix 18Kw Pellet Jak Ustawić


Rozia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam prosił bym o pomoc w ustawieniu pieca Heat Matix  Burner 18 Kw. Piec kupiłem jako używany ,jest to piec na ekogroszek jak i pellet. Osobiście mam zamiar palić w nim pelletem.W piecu zamontowany jest kontroler firmy ESTYMA Control M RS 420 .Jako że piec nabyłem jako używany nie wiem jak zmienić ustawienia (które poprzedni właściciel miał ustawione pod swoje potrzeby) aby były fabryczne (aby wejść w tryb serwisowy potrzebny jest kod !!! którego nie posiadam ),i zacząć ustawiać wydajność pieca pod swoje potrzeby.Czy może ktoś posiada taki piec lub sterownik i podpowiedział by co zmienić, poprawić bo jak na razie to zauważyłem iż podajnik podaje za dużo pelletu ,który nie spalony przesypuje się do pojemnika na popiół.

 

Co do moich potrzeb to jest to nowy dom 120 m2 .w całym domu jest podłogówka 9 sekcji 1 rozdzielacz z sekcja mieszającą, sterowanie temperatury odbywa się za pomocą termostatów w pokojach i zaworów termostatycznych w rozdzielaczu.Na piecu ustawiony mam tryb ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych :) piec na początek został skrupulatnie sprawdzony i wyczyszczony .Piec posiada 2 zapalarki które były spalone gdyż poprzedni właściciel chyba nigdy nie czyścił pod  paleniskiem ,gdzie było pełno popiołu i powietrze z dmuchawy nie mogło się przebić.Kolejną sprawą która wymagała naprawy to w dmuchawie jest taka zapadka blaszka która pod wpływem pracy wentylatora odchyla się i puszcza powietrze ,była zapieczona !!!! teraz już wszystko śmiga i jest OKI Tylko zapalarek jeszcze nie nabyłem (koszt 1 szt 200 zł)

a co do ustawień trybu serwisowego w sterowniku ESTYMA M RS 420  to KOD jest mobilny i  równa się zadana temperatura kotła + 77
gdy mamy ustawione 60 st.C + 77 kod będzie 137 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.