Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kociol Jednofunkcyjny Do Domu Jednorodzinnego


Piotrekdt

Rekomendowane odpowiedzi

wiadomo - dzięki ale mi raczej zależało na opiniach użytkowników co do samej marki Immergas lub termet- ceny są podobne ew. inny (tu patrzyłem na niską moc minimalną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok cenne uwagi więc Termet----- a teraz mają kotły  Silver czy Gold? (Silver tańszy odrobinę- warto dopłacać do gold?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego do jesieni pewnie będzie zamontowany- to co teraz robią z cenami węgla to przechodzi ludzkie pojęcie i nie mam już na to nerwów, co roku loteria z opałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhem jako zasobnik CWU można wykorzystać istniejący bojler dwupłaszczowy? (jak tak to będzie wpięty tylko do kotła gazowego- kasuję podłączenie do węglaka) a może za bardzo sknerzę ... i kupić zasobnik dostosowany? (no ale dokupić zawsze można..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sambor napisał:

Kocioł gazowy nie powinien współpracować z bojlerem dwupłaszczowym.

Są jakieś problemy z takim zasobnikiem ? Dlaczego nie powinien współpracować z kotłem gazowym.

Chciałem zastosować taki do Termeta

http://www.kospel.pl/pl/produkty/wymienniki-i-zasobniki-cwu/sp-termo-s.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z sugestią będę zamawiał dedykowany zasobnik CWU..

namawiają na pogodówkę- warto? dwaj instalatorzy i dwie opinie... heh  (dzięki Samborku na Ciebie zawsze można liczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termetowskie z zestawu gorsze? pewnie trzeba by 150l? (4 w domu i 2 łazienki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam już zamontowane jak uruchomię będą zdjęcia..

tylko brak komina- czy potrzeba jakiegoś kwitka od kominiarza po zamontowaniu komina?

koleś se wycenił komin na ponad 2,5 koła a na necie widziałem max 1500zł- chyba włożę sobie sam filozofii w tym nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9m

ale wyceniłem u znajomego za niecałe 700zł (pojedyńcza rura spalinowa- nawiew z pomieszczenia kotłowni- jest nawiew do pomieszczenia) fi 60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.06.2018 o 22:01, HAN napisał:

witam już zamontowane jak uruchomię będą zdjęcia..

Witam

Wiec   zamontowałeś  tą  instalacje na  samym  piecu  czy  dokładałeś  pompe  i  sprzęgło.

Je jestem na  etapie  montażu  kotłowni  i  nie  wiem  w  końcu  jaką instalacje  założyć. Będe miał piec  Imergassa  lub może  skusze  si e na tego  Termeta.   mam  10 pętli  pietro i  8  na parterze  +  kaloryfer  garaż.   1300m rurki 16mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny  grzejnik tylko w garażu przy całym domu w podłogówce to błąd.Było zrobić cały dom w podłogówce wtedy w łazience grzejniki drabinkowy elektryczny.Jak jest podłączony ten grzejnik w garażu tzn.idą osobne rury do niego?jest grzejnik drabinkowy w łazience a jeżeli tak to jak podłączony?Jezeli OP i grzejniki(garaż,drabinka)są na osobnych rurach to chcąc zrobić dwa obiegi grzewcze wysoko i niskotemp.to trzeba kocioł który ma możliwość sterowania dwoma obiegami a Immergas ma tą opcją bardzo drogo(tzw.DIM) z kolei Termet ma to niezbyt dopracowane i pewnie tez nie tanie(moduł SIM-2Z)

Jedyne co jest pewne to to że konieczne będzie sprzęgło przy 18tu obiegach a co dalej zależy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, odpowietrznik napisał:

Jedyny  grzejnik tylko w garażu przy całym domu w podłogówce to błąd.Było zrobić cały dom w podłogówce wtedy w łazience grzejniki drabinkowy elektryczny.Jak jest podłączony ten grzejnik w garażu tzn.idą osobne rury do niego?jest grzejnik drabinkowy w łazience a jeżeli tak to jak podłączony?

A  wiec   grzejnik  na  swoje  wyprowadzenie  do  kotłowni. Miały też być  w  łazienkach  drabinki  ale z  nich  już  zrezygnowałem ( wyjścia  zostaną  zaślepione.  Miało być tak że   z  pieca  bezpośrednio  są  podpięte  łazienkowce i  garaż  pożniej   2  rozdzielacze  i  nie  pamietam czy  za  czy przed  rozdzielaczami  2   zestawy  mieszające  i  oczywiście  przez  rozdzielaczami   sprzęgło.  Chce  uprościć maksymalnie  instalacje  i  dlatego   zrezygnowałem  z  dradinkowych w  łazienkach ( podkręce przepływ  na  łazienkach).  Szkoda  że kaloryfer w  garażu nie  podpiołem  pod  rozdzielacz  wtedy bym go  przemiarował  i  by było  ok. A  teraz  nie  wiem jak  go  podpiąć  by  czasem  mógł  podnieść  temeperature  gdy w  zimie  będą  mocniejsze  mrozy  a ja będe  coś  chciał w  garażu  robić. 

Na  dodatek nad  garażem mam  ogrzewanie  podłogowe  i  boje  się  czy  jak garaż nie będzie  ogrzewany  to czy nie  będzie  dawało w  kość   rurką  z  wodą  w  tym  pomieszczeniu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Jeszcze mi się nie zdarzyło aby sama podłogówka ogrzała łazienkę w większe mrozy i na niewiele ci się wtedy zda jak to mówisz "podkręcenie przepływów w łazienkach" a podkręcisz temp.zasilania to wtedy przekroczysz dopuszczalną temp na podłogę w innych pomieszczeniach

2)Wcale nie szkoda że nie podłączyłeś grzejnika pod rozdzielacz podłogówki bo tak nie powinno się robić.To są dwa różne systemy pracujące na zupełnie innych parametrach:inna temp.zasilania,inna różnica pomiędzy zasilaniem i powrotem,inna prędkość przepływu itd.Podłączając te dwa systemy do jednego rozdzielacza można być pewnym że jeden z nich nie będzie pracował prawidłowo.

3)Nie wiem co masz na myśli mówiąc zestawy mieszające ale żebyś się nie wepchał w grupy pompowe przeznaczone dla kotłów na paliwo stałe bo takie sytuacje były już opisywane tu na forum

Tak na marginesie ciekawe jakie masz średnice rur do rozdzielaczy i długości pętli niestety kolejna instalacja robiona bez projektu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubość  rur   prawdopodobnie  26. Dwie pętle  po ok 95m    ,   Cztery  po 85m,   reszta pętli     dużo mniejsze  by  były  podzielone na  pomieszczenia  ( łazienki po 3,8 m2, korytarzyki i  wiatrołap oraz  mały  pokoik 12 m2).

Sugerujesz  że   mając  łazienke na  poddaszy  nie  będzie  szansy  ogrzać  jej   w  mrozy.

Z  tymi   grupami co masz na  myśli. Mają  to być  zestawy  z  pompą i zaworem trojnogowym mieszającym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.