Skocz do zawartości
tomtom2

Pierwsze Palenie Peletem: Sas Eko 17Kw, Sterownik St-450 H

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich, od kilka dni palę w piecu SAS Eko 17 Kw sterownik ST-450 H.

Obecnie zasypałem go peletem i zobaczę co będzie w przypadku różnych ustawień. Temperatura podłogówki jest taka a nie inna, bo chcę to wszystko wygrzać i sprawdzić działanie instalacji, po czym zmniejszę temperaturę bo jest naprawdę ciepło.

Dodam, ze dom jeszcze nie jest ocieplony, powierzchnia użytkowa 180 mk

Wrzucam w załączniku zdjęcia paleniska, popiołu oraz ustawień na sterowniku.

- Jeśli dobrze pamiętam, ustawiłem przerwę podawania na 3 minuty

Jeśli ktoś miał styczność z tym piecem i może coś poradzić odnośnie ustawień to będę wdzięczny za rozwinięcie tematu

post-75754-0-37969800-1510484989_thumb.jpg

post-75754-0-77319000-1510484989_thumb.jpg

post-75754-0-15165400-1510484991_thumb.jpg

Edytowane przez Ryszard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie ten dział , ale powiem ci , że popiół masz fatalny - powinien być jak popiół z papierosa, pyłek, a u ciebie są niedopalone pellety.

Czyli albo za dużo sypiesz albo za mało dmuchasz.

Z resztą to nie jest dobry kocioł do samego pelletu

Edytowane przez sambor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

50'C to zadana pieca? Za mało. Podnieś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.11.2017 o 05:06, pastor napisał:

50'C to zadana pieca? Za mało. Podnieś.

Dlaczego sądzisz że za mała temperatura?

Ja także bawię się z piecem od roku zmieniając ustawienia. Posiadam podłogówkę w całym domu i Temperaturę mieszacza ustawiam według krzywej ale wynosi ona mniej więcej 30 a pieca 48 przy 0 stopniach na dworzu. W domu jest 22 stopnie. 

Uważasz że jest sens podnoszenia temperatury pieca jeśli posiada się tylko ogrzewanie podłogowe? zauważyłem że piec chodzi bardzo długo by dobić np. 60 stopni 

Moc dmuchawy ustawia się właśnie po tym jak wygląda popiół ? oraz jaką moc zadaną kotła wybierać? 

Są to moje zagwostki w celu optymalizacji zużycia pelletu :)

Ale fakt popiół wygląda strasznie ze zdjęcia jakby się nie dopalał. mam podobny problem przy nowym pelecie oraz miałem przy pelecie z dodatkiem dębu ( no i właśnie pewnie złe ustawienia)

Edytowane przez kukisek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Pelet obecnie wygląda lepiej, ale wydaje mi się, że nie doszedłem do optymalnych ustawień. Mogę jeszcze wyregulować śrubę podajnika, żeby dawała mniej opału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy pellecie temp. powrotu kotła powinna wynosić min. 55st.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkim którzy uważają że temp pracy kotła mogą sobie ustawić na 50 stopni ,proponuje  przeczytać instrukcję obsugi ...tam dowiedzą się jaka jest zalecana temp pracy kotła i minimalna zalecana temp powrotu .Tym którzy nie mają instrukcji ,albo nie chce im się czytać ,podpowiem ze zalecana minimalana temp .kotła na pellet to 65 stopni ,a zalecana minimalna powrotu to zwykle ok  50-55 stopni .Kocioł ma być wygrzany ,bo przy zbyt niskiej temp ,a za taką z calą pewnością nalezy uznać temp kotla 50 stopni  ,zachodza nieporzadane zjawiska znacznie skracajace żywotnosć kotła ...idę o zaklad ze wnętrze takiego kotła ,gdzie ktos utrzymuje temp ok 50 stopni  jest czarne od sadzy

Edytowane przez munior

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację i tak też wczoraj ustawiłem. Będę obserwował, co będzie się działo. Zastanawia mnie jeszcze możliwość wyregulowania ilości podawanego pelletu, regulując śrubę, bo na sterowniku, w moim modelu nie ma takiej opcji (jest tylko przerwa podawania)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Ernesto
      Witam,
      Z racji iż obecnie na rynku jest kilkudziesiąt (set) producentów (modeli) kotłów z podajnikiem na ekogroszek - tonę...
      Panowie, potrzebuję porady co do kotła o mocy 19kW lub 20kW. Dom 180m2  z 2005r. docieplony styropianem, stropodach i fundamenty zostaną  docieplone dopiero w przyszłym roku - na ten rok potrzebuję wymienić kocioł i mam zamiar położyć wełnę na podłodze  na piętrze. Wg. ciepła właściwego wychodzi mi kocioł na 17kW (+2-3kW na CWU) docelowo w przyszłym roku zamontujemy panele fotowoltaiczne do CWU. Z racji że kocioł będzie na dofinansowanie czyste powietrze musi spełniać "Unijne Normy" - EcoDesign i V klasa obowiązkowo.
      Prześledziłem forum i gdyby nie powyższy papier (ecodesign) to brałbym w ciemno Skamp 20kW SV200 z SPPv2  niestety w Sekom Pleszew jedynie skamp 13kW posiada ten certyfikat :(
      Poprzedni kopciuch to Ogniwo 17kW ok.13 letni - już rozszczelniony - przebył ostatnią drogę na stację 800zł/tonę.
      Ogólnie u rodzinki mają 17letniego SAS'a w tą stronę też mnie cisną ale ten SAS Efekt jakoś do mnie nie przemawia, natomiast Solid 19kW ku któremu jestem skłonny podobno "odebrali" papier na ecodesign. Na jednej stronie handlarza ten papier ma, na innej już nie.
      Jedna z podkrakowskich firm poleca mi Kawah Clover 20kW ze sterownikiem PLUM R910 i cytuję " kocioł wyposażony w nieśmiertelny, wykonany w całości z żeliwa palnik najlepszego producenta palników na rynku, czyli firmę ecoenergia "
      a drugi Kołton ecomatix 19kW nie mam danych co do podajnika i sterownika.
      Podsumowując jedną z mądrości którą nabyłem z Naszego forum - technologia,blacha,spaw ten sam- serce kotła to podajnik/palnik i sterownik i na tym mi najbardziej w doborze zależy.
      P.S. jeden z kolegów wrzucał zdjęcia zniszczonych kominów w których nie było wkładów kominowych - w jakim tempie postępują takie zniszczenia? Tzn ile mam czasu od zamontowania kotła i użytkowania do zaopatrzenia się we wkład kominowy.

Z góry dziękuję za pomoc
      Ernest
    • Przez Marek78
      Witam Panowie,
      Dom parterowy 160m2.
      Kocioł na paliwo stałe SAS 23 kw UWT  (przewymiarowany z mysla o zrobieniu kiedyś poddasza użytkowego)
      pompa grundfos CWU 25-40 (czy do CWU wiszącego na ścianie to nie przesada ?) 
      pompa grundfos CO 25-60 (zastanawiam się czy nie powinna być z niższym parametrem podnoszenia np. 25-40 z uwagi na to że budynek jest aktualnie parterowy).  
      Jeden rozdzielacz podłogówka (4 obwody, zawory termostatyczne na powrocie każdego obwodu) +2 obwody na grzejniki
      Drugi rozdzielacz 8 obwodów - grzejniki stalowe
      Podłączone w 2007r. Irytuje mnie powietrze które krąży w obiegu. Za pomocą odpowietrzników na grzejnikach oraz rozdzielaczach nie sposób się go pozbyć. Jak widać na zdjęciu mam nieprawidłowo podłączone naczynie wzbiorcze (uwierzyłem w hydraulików, zapałaciłem i tak mi zrobili). Zastanawiam się czy jak naprawię ten błąd to instalacja będzie łatwiej pozbywała się pęcherzy powietrza z obiegu ? Czytałem również że można zamontować separator powietrza na zasileniu instalacji - może to jest jakieś rozwiązanie ? Skoro aktualnie jest to budynek parterowy i o obiegu grawitacyjnym nie ma mowy, to czy muszę stosować zawór różnicowy ?
      Mam w planie zrobić taki test : wykręcić pompę z CWU 25-40 i wstawić ją w miejsce obecnej 25-60 na instalacji CO i używać przez kilka dni, żeby wyeliminować prawdopodobieństwo wypychania wody z instalacji do naczynka wzbiorczego. To w sumie prosta czynność ...

Będę wdzięczny za wszelkie spostrzeżenia.

• Przez 535353953
      Witam ponownie.
      Instalacja co w moim domu doczekała się kolejnej modyfikacji, zostały dołożone 2 grzejniki, regulator pokojowy tech st-292 oraz siłownik zaworu czwórdrożnego. Wszystko to pracuje z kotłem sas 23 kw multi oraz sterownikiem tech st-450 z pid. I tutaj pojawia się mały problem, mianowicie w momencie kiedy pomieszczenia są niedogrzane regulator pokojowy wysyła sygnał do sterownika, załącza się pompa co ale zawór czwórdrożny więcej "mocy" kieruje na powrót do kotła. Czy ktoś wie jakie ustawić parametry zaworu czwórdrożnego, aby to wszystko razem hulało. Dodam jeszcze, żę z poziomu sterownika regulator pokojowy może sterować pompą co lub kotłem, jednakże gdy wybieram sterowanie kotłem na temperaturze zadanej wyskakuje mi !-8*C. Miał ktoś może z czymś podobnym do czynienia.
    • Przez FAFAŁ
      Poraz kolejny widzę na filmach Kamila Miernika że ma ustawiona w sterowniku moc na większą niż kotła . Mój kociołek też jest 19kW jednak palnik ma moc 12-25 kW . Którym parametrem lepiej się posiłkować w ustawieniach ? Czy ma to jakiś wpływ ? 
    • Przez krzysiek118
      mam pytanie ostatnio przy tych mrozach coś kocioł mi przegrzewa zbiornik cwu , mam zmontowany zawór 4d , pompę co , pompę cwu , kocioł ustawiony tem minimalna 50 s, tem maksymalna 60 stopni , grzanie cwu 40 s ,dodatkowa tem 10 s , i dzieje się tak że jak piec osiagnie 60 stopni i przechodzi w podtrzymanie i temperatura dojdzie do 65 to włącza pompę cwu i dalej nie pozwala urosnąć temperaturze ale przez cały dzień tem cwu urosła do 65 s ,temp krytyczną mam ustawioną na 85 s ,sterownik multifun proszę o porady co zmienić żeby po przekroczeniu tem maksymalnej o 5 stopni nie włanczała sie pompa cwu a i piec chodzi w 2 stanie 
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.