Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro K3P - Problem Ze Zmianą Temperatury


Klemensio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł Defro delta Plus sterownik k3P zawór 4D z słownikiem oraz regulator spk lux. Problem wygląda następująco w menu inatalatora> działanie regulatora tech> dynamiczne zmiany > zmiana zadanej 2stopnie > różnica temperatur 0.5. Sterownik nie reaguje utrzymuje cały czas żądaną temperature

post-75748-0-08862400-1510478295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A masz załączoną pogodówkę czy też nie.

Ja mam ten sam sterownik , zawór plus siłownik a na piecu k3p zpid . I u mnie jakoś to działa.

U ciebie na fotce widać że pomieszczenie ma 24,3st c a zadana jest 23st C i tym samym na zaworze powinien świecić jakiś minust temp. np -2st C.

Napisze Tobie jak jest u mnie.

Mam załączoną pogodówkę i ona steruje zaworem. Regulator ustawiony na dynamiczne zmiany.Regulator pokojowy steruje mi zaworem oraz temperaturą zadaną kotła. I np na kotle mam  zmiane ustawioną 3st C a na zaworze ustawione 2stC. Gdy regulator dogrzeje pomieszczenie , gdzie ustawienie mam na 0,5st C przy zmianach to wtedy zgłasza do k3p i na piecu mam komunikat (np temp zadana kotła 48st (-3stC ) z regulatora oraz temp zaworu z pogodówki np 45stC (-2stC) z regulatora tak to mniej więcej wygląda u mnie. Co ciekawe jak jest nie dogrzane pomieszczenie to wtedy na piecu komputera mryga ikona regulatora i np pokojowa temperatura zadana jest 21stC a aktulanie jest 20stC to wtedy na zaworze mam przy zadaniowej pogodówce np 48stC plus 10stC . Te plus 10stC wychodzi z tego ,że brakuje 1stC aby dogrzać pokój do ustwionych 21st.

Tak to wygląda u mnie. Palę w górniaku brykietem kostki RUF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry zmiany na regulatorze pokojowym mam ustawione na maksa czyli 0,2stC. Niżej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za zainteresowanie zapomniałem ustawić czym ma sterować regulator pokojowy . teraz działa prawidlowo .obniża i pięknie utrzymuje temp żądaną w pokoju ;) nie steruje temp co ponieważ i tak przebija mi ok 8 10 stopni a na piecu ustawione 45.a pogodowki nie mam podlaczonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przeciąga trochę temperaturę zadaną  na piecu. I właśnie min dla tego ustawiłem regulator pokojowy aby tą temperaturą też sterował. Aktualnie próbuję ustawić taką temperaturę zadaną aby po dogrzaniu pomieszczenia regulator ją odpowiednio obniżył względem zadanej i przeciągał nie więcej jak 8st C.Dla przykładu np zadana CO 50st i histereza 5st i piec rozpędza się minimum  do 55st plus coś jeszcze. Kiedy jednak mamy dogrzane pomieszczenie to ustawione mam tak ,że aktualnie teraz dałem 5st C obniżenia na piecu. Wtedy piec rozpędza się o 5stC mniej niż wcześniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.