Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymi Się Z Pieca Kiedy Włącze Okap Kuchenny.


kacprosz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Problem pojawił się kiedy wykułem wentylację pod okap kuchenny i zamontowałem wentylator łazienkowy w kominie wentylacyjnym łazienki.

do pieca doprowadzona tzw. zetka(wcześniej otwierałem okno w piwnicy kiedy paliłem w piecu,ale ze względu na niskie temperatury wychładzało mocno piwnicę)

 

do rzeczy: (piec z regulowanym ciągiem powietrza) kiedy już zadana temperatura na piecu zostanie osiągnięta klapa dopływu się zamyka a żona włączy okap kuchenny, drzwiczkami w piecu wydobywają się dosłownie kłęby dymu. wszystko wraca do normy kiedy otworzę okno w piwnicy albo żona wyłączy okap.

 

dodam jeszcze że drzwi do piwnicy nie są super szczelne.

czy pomoże tutaj izolacja drzwi w piwnicy??

komin czyszczony jakieś 3 miesiące temu.

może zetka ma małą średnicę i nie daje rady.(teraz zamontowana rura o srednicy 50mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz uszczelnić drzwi jak tylko się da te łączące kotłownię z domem.

Czy wszystkie okna w piwnicy są plastikowe z pełnymi uszczelkami? Jak wygląda wentylacja w domu czy są jakieś kratki nawiewowe w oknach itp? Skąd okap ma pobierać powietrze?

Dodatkowo zapytam czy przypadkiem komin spalinowy od kotłowni nie jest przypadkiem w tym samym szachcie co ten od okapu?

Jest jeszcze jedna możliwość ale wydaje mi się że nikt nie był na tyle sprytny aby podłączyć kanał od okapu do kanału spalinowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na brak nawiewu w mieszkaniu. Zrób test. Jak będą się te kłęby dymu wydobywać rozszczelnij okno w kuchni. Jak kłęby znikną to zagadka rozwiązana.

 

 

Edit.

@marcik pokaż mi ten przepis. Mi jakoś kominiarz przy papieroligi do odbioru budynku nic nie mówił a mam w sumie 3 wentylatory. W obu lazienkach i w okapie. W kuchni do poza okapem mam także wentylację grawitacyjną. Do tego przy kuchni spiżarka w której także jest grawitacyjna.

Nawiem powietrza mam przez gwc.

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa wygląda tak że wprowadziłem się do starego domu. kuchnia jest zrobiona w pomieszczeniu gdzie kiedyś był pokój także kanał do okapu(zwykła rura 110) została poprowadzona przez ścianę domu(przekucie).wszystkie okna w domu plastikowe bez żadnych kratek nawiewowych.

 

okno w piwnicy również plastikowe. dodatkowo w piwnicy jest małe pomieszczenie na opał z otworem zsypowym ale to zwykły otwór zatkany styropianem i uszczelnione kawałkami pianki itp.

 

piec na osobny komin. nic do niego nie jest podłączone.

 

wentylator łazienkowy zamontowany dlatego że powstawał ciąg wsteczny w kominie wentylacyjnym.

 

 

Skąd okap ma pobierać powietrze?

 

przepraszam, ale nie rozumiem.

czy kuchnia powinna mieć dopływ powietrza z dworu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że w dzisiejszych oknach plastikowych zapomniano o tym że kiedyś okna były elementem wentylacji.

Zakładając szczelne okna okazuje się że wentylacja nie działa bo niby jak?

Ja polecam wszystkim wycinać po około 5cm uszczelki wewnętrznej w skrzydle od góry, dzięki otworom odpływowym w oknie dostanie się powietrze do szczeliny między skrzydłem a ościeżnicą i dzięki dziurze w uszczelce u góry dostanie się do mieszkania. Np. we wszystkich oknach drewnianych miałem tak zrobione oryginalnie. W plastikowych nie spotkałem się jeszcze chyba żeby tak robili, za to chętnie wkładają kratki wentylacyjne i doliczają dodatkową kasę za to i to niemałą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano dziś, 21:32

Chodziło mi o to że w dzisiejszych oknach plastikowych zapomniano o tym że kiedyś okna były elementem wentylacji.

Zakładając szczelne okna okazuje się że wentylacja nie działa bo niby jak?

Ja polecam wszystkim wycinać po około 5cm uszczelki wewnętrznej w skrzydle od góry, dzięki otworom odpływowym w oknie dostanie się powietrze do szczeliny między skrzydłem a ościeżnicą i dzięki dziurze w uszczelce u góry dostanie się do mieszkania.

 

dziękuję Ci bardzo za pomoc.

 

jutro wycinam uszczelkę i zobaczymy co się będzie działo.

napiszę jeszcze co i jak.

 

Faktycznie, człowiek stara się zrobić jak najszczelniej żeby zimne powietrze "nie wchodziło" do domu, ale jak się okazuję nie zawsze jest to dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą zetkę masz małą i możesz wstawić do niej wentylatorek nawiewny chodzący na wolniejszych obrotach podczas pracy kotła a kiedy żona włączy okap podasz mu pełne napięcie i będzie turbo można kupić bezprzewodowe programowane piloty do włączania odbiorników elektrycznych .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermogenes dobrze podpowiada - może po prostu zwiększyć Zetkę i rozszczelnić okna w samej w piwnicy, dodatkowo uszczelnić drzwi i powinien problem zniknąć.

Co prawda dla okapu nadal będzie brakowało powietrza ale może znajdzie sobie inne źródło jak uszczelnisz drzwi i delikatnie rozszczelnisz okna tylko pamiętaj zacznij od tych gdzie niema ludzi (korytarz itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.