Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jutro biorę się za niego porządnie. Zaizolowalem go płytą wermikulit owa a na to wełna z aluminium. Jutro uszczelniam drzwiczki. Dmuchawy używam do rozpalenia a później działa jak palnik rakietowe. Ale jak uszczelnień wszystko na 100 % to będę mógł ocenić do końca. W zbiornik wchodzi około 10 kg i starcza to na 4h.jak wszystko ogarnę to planuje montaż większego zbiornika i rozpalarke elektryczna. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zapytanie czy jak zamontuje zapalarke peletu lub świece żarowa z boku palnika. Jaka będzie wytrzymałość na temp? Czy grzałka taka może być zostawiona w środku czy po rozpalenia będę musial ja wyciągać? W niedzielę 21 kg peletu paliło się 11godzin temperatura na piecu 45.w domu ciepło i w piwnicy ładnie pachnie. Teraz będę dorabialł większy zbiornik I go uszczelnie. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Simonex jak palnik? ja używam go razem z drewnem do przepalania w ciepłe dni ,jestem mega zadowolony  , drewno spala się bez smoły i dymu, palnik delikatnie  paląc się, ciągle podaje podgrzane powietrze co skutkuje super spalaniem, po wypaleniu drewna (można w każdej chwili dołożyć)  i nagrzaniu instalacji jeszcze przez kilka godzin pracuje sam palnik podtrzymując temp.jaka zadaną mam na sterowniku .polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam .koledzy mój u24 zakończył żywot ,nie wiem co było przyczyną i nie chcę wiedzieć ,  w trakcie przepalania  na wodę, pelletem i drewnem wyrwało na górze  uchwyt spinający   człony, dziura na 2 palce. Dziś minęło równo dziesięć lat użytkowania kotła ,byłem przekonany że mnie przeżyje a tu kicha ,będę się go pozbywał całego  ewentualnie części. Nowy kociołek w drodze.pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogniwo eko plus + 16 kw . paląc normalnie przez 40 lat, teraz obawiam się troszeczkę tej całej elektroniki ,sterownia przez internet  itp itd.czy dam radę wszystko ogarnąć .Może  jest ktoś zainteresowany palnikiem na pellet sprzedam w komplecie  ze sterownikiem i dmuchawą ,palnik  zamontowany jest  na specjalnie  dorobionych górnych drzwiczkach do u 24 ,wystarczy tylko je podmienić. Palnik Na Pellet ZESTAW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dz.Witek też mam taką nadzieję,miałem ochotę na ds Drew Met ,widziałem go w sklepie, nabrałem wielkiej ochoty na niego   i powiem że porządny kombajn ,wykonanie na  plus i przemyślana budowa, ale żona  uznała że jej siostra ma na ekogroszek i jest mega zadowolona ,nawet ona obsługuje kociołek , po dłuższych naradach rodzinnych zostało jednak  zaakceptowane Ogniwo Eko Plus +.                            Simonex zostawiłem tylko  dorobione nieoryginalne   drzwiczki zespolone z palnikiem ,cały kocioł  wywiozłem jak pisałem wyżej na złom ,mogłeś wcześniej napisać zostawiłbym oryginalne i sprzedał Ci za przysłowiową złotówkę . od połowy sezonu leżały bezużyteczne gdyż paliłem normalnie węglem  nie ściągając dorobionych drzwiczek z palnikiem.Będę miał chwilę to zrobię fotkę palnika z drzwiczkami.pozdrawiam.     

 

 

 

 

 

   

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! palił  może ktoś w tym kotle drewnem? Otóż mam trochę drewna (suszone kilka lat) i paląc tak jak węglem to jest tragedia, w komorze zasypowej pełno dymu z drzwiczek zasypowych cieknie jakaś smolista ciecz z komina dym. Jak zmienię sposób palenia czyli zamknę dół a otworze lekko górne drzwiczki to jest lepiej , ale szybko zapala się cały wsad. Może się ktoś podzieli swoimi spostrzeżeniami.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ostatnio skusiłem się ofertą z olx i zakupiłem palnik antysmog o którym mowa wyżej w wersji za 700zł z dmuchawą i pojemnikiem zasypowym. Testuję od blisko tygodnia, spalając różne typy pelletów i póki co mam mieszane odczucia. Przede wszystkim mam problem odpowiednim wyregulowaniem temperatury, przy wyłączonej dmuchawie na piecu mam ~52-54*, czasami trzeba też zatkać otwór wlotowy dmuchawy bo mimo iż dmuchawa jest wyłączona, temperatura nadal rośnie... Tak jakby palnik zaciągał lewe powietrze. Kolejna sprawa to zużycie pelletu, tutaj to już jest lekko dramat bo to zużycie w mojej ocenie jest bardzo duże, gdyby dmuchawa śmigała cały czas na najniższych możliwych obrotach to 2 góra 3h w zależności od pelletu i nie ma 15kg pelletu..

simonex77 widzę, ze ty też masz taki palnik, spotkałeś z takimi problemami czy u ciebie wszystko jest ok?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.