Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To nie garnek to cieniutka miseczka wyjmowana bez problemu,wyciągam ją tylko gdy wygaszę kocioł i rozpalam od zera czyli ruszt wymieciony i czysty, po rozpaleniu i dosypaniu do pełna węgla, wkładam i tak zostaje do następnego wygaszenia lub czyszczenia wymiennika jak jest żar.Przy dokładaniu czasami zadymi ale rzadko.Smoły jak na lekarstwo, jak przepalam w ciepłe dni kocioł w środku jest biały ,zamieściłem gdzieś wcześniej zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam!

widzę ze to forum umiera śmiercią naturalna, może się jeszcze ktoś się dołączy i podzieli się swoimi doświadczeniami a mianowicie chodzi o palenie w tym piecu drewnem zauważyłem ze jak mam lekko otwarte drzwi zasypowe górne a dół całkowicie zamknięty to z komina niema prawie dymu, a jak daje powietrze na dół to kopci z komina. Może ktoś ma jakieś inne ustawienia albo jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to samo co w większości śmieciuchów opalanych drewnem.  Pp omija większość żaru, uciekając w większości przed palnikiem. Zakryj ruszta bezpośrednio przed nim, powinno być lepiej . ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od dwóch dni mam zamontowany palnik antysmog w dolnych drzwiczkach. Na razie trwają próby. Spalanie mam około 2 kg na godzinę temperatura 45 stopni. Trzeba dobrze go zaizolowac bo mocno się nagrzewa. Pozdrawiam. 

IMG_20181111_163229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa konstrukcja ale jak za 500zł to troche lipa jak na samoróbkę i to bez sterowania.

Ps mierzyłeś temp spalin na pelecie ? JC polecam coś takiego - te po 12zł naprawde dają rade https://allegro.pl/listing?string=termometr 350&order=m&bmatch=baseline-com-1-4-0725 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik włożyłem pod ruszta. Nie trzeba było nic wycinać tylko trzeba zamówić trochę mniejszy. Standardowo ma 10cm szerokości ja zamówiłem 9.5cm.do zbiornika wchodzi około 10 kg. Ale jak wszystko się uda to zrobię większy zbiornik. Początkowo myślałem o montażu w górnych drzwiczkach ale trzeba by wtedy wycinać więc zrobiłem w dolnych. Zobaczymy jak będzie dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich w tym sezonie przerobiłem mojego u24 jak model a2c, do górnych drzwiczek zamontowałem palnik kipi 25kw ten otwór do rozpalania na krótko zatkałem wełną mineralną i cegłą szamotową że jest szczelnie.pali się super.temp spalin na wyjściu do komina 0st więc teraz to piec 5 klasy.spalanie ok 10 wotków 15kg polletu na tydz.w domu temp 25st.polecam taką przeróbkę.w kotłowni czysto.może wrzucę jakiś film niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam filmik nagram niedługo a narazie mogę powiedzieć że piec jest 4 członowy.bojler 350l viesmann. drzwiczki sa oryginalne, wyciołem otwór w drzwiczkach i zamontowałem palnik, otwór do krótkiego obiegu szczelnie zatkałem wyciętą z szamotu cegłą na kształt koła a przed zastawieniem tego otworu szamotem natkałem tam wełny mineralnej i jest ok.koszt takiej przeróbki to 4000zł bez robocizny bo zrobiłem sam.jezeli ktoś chciałyby nie palić pelletem to polecam zamiast palnika zamontować dmuchawe do tych drzwiczek plus sterownik ponież zanim zaczołem palić pelletem to spalałem w tym piecu resztki opału-ładowałem do pełna piec na górę troche papieru włączałem palnik w funkcji ruszt która uruchamiała tylko dmuchawę i wszystko się pięknie rozpalało.oprucz tego przy dokładaniu równiez nie dymiło bo dmuchawa chodziła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się z tym i jest to moim zdaniem zły sposób. A ten termometr spalin na filmiku nie jest czasem zepsuty? albo wskazuje tem. ponad 500 stopni. Przeróbka na pelet ciekawa, ciekawe który sposób lepszy palnik włożony na dole czy jak tutaj na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy z Viadrusa do dsa u28 konstrukcja jak nasz u24 palnik zamontowali u góry , w tym wypadku. dluższa droga spalin większy odbiór ciepła i większa sprawność, tylko co z kominem jeżeli termometr pokazuje 0 st. Dziwny termometr powinien wskazywać temp.miejsca w którym jest umieszczony a tam jest więcej jak 0 st.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Termometr " przekręcony " i dlatego pokazuje co pokazuje. Powinien wskazywać ok. 20*C . Także mam termometr Afriso który u mnie wskazuje - 30-40 *C,czyli błąd pomiaru to gdzieś 50*C na wejściu. W moim drugim sterowniku Tech-a czujnik mierzy + 20*C na zimnym kotle.

Tutaj potrzeba kupić nową sztukę albo brać poprawkę in plus gdzieś 100*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.