Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy To Poprawna Praca Kotła?


thorian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się poradzić, czy praca kotła na poniższym filmiku jest poprawna? Nie do końca wiem jak powinno to wyglądać, a w tym momencie mam wątpliwości. 

W innym wątku pytałem o podłogówkę. Ustawiłem przepływy i zdecydowałem grzać niskimi temp. w miarę ciągle. 

Do rzeczy... 

Kocioł to Beretta Quadra Green 25 CSI

Kiedy w domu jest ok 22,2* (lub podłoga jest wygrzana) kocioł grzeje jak na filmie. Dobija do 35* (taka jest ustawione temp wody) i przestaje grzać, ale nadal słychać huczenie, widoczna jest temp a na sterowniku świeci się zielona dioda sygnalizująca zapotrzebowanie na grzanie. Grzejnik w łazience jest wyraźnie chłodniejszy niż kiedy piec grzeje non stop. Taka sama sytuacja jest w momencie kiedy temp grzania ustawiona jest na 30* a w domu jest ok 22*

Jeśli w domu jest np 21* (lub nieogrzana przez dzień lub dwa podłoga) przy tych samych ustawieniach (lub temp grzania ustawiona jest powyżej 37-38* a w domu panuje 22*) piec potrafi grzać non stop przez np 5h po czym kiedy temp wzrośnie zachowuje się jak w pierwszym przypadku.

 

Czy kiedy piec tak huczy (ale nie widać ikony płonienia) on nadal grzeje (kondensat) czy jest w jakimś trybie czuwania?

 

 

 

Dziękuję i po zdrawiam

Grzesiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.