Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pelet Węglowy


161os037

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do forumowiczów , czy ktoś stosował paliwo do kotłów z podajnikiem jakim jest pelet węglowy? Jak się spała w palnikach retotrowych np ekoenergi-żeliwnym? Jeśli ma ktoś z Was doświadczenie z tym paliwem to będę wdzięczny za wszelakie opinie za i przeciwpozdrawiam Rafał. b7a3f02e233751f09ec955dd7c6cff10.jpg

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz ale miałem to ze 2 lata temu to smierdziało to po otwarciu worka wygladąło jak zrobine z mułu i flotu a nie koksu ale moge sie mylic bo nie znam składu .Pałiło sie to nawet łądnie czysty płomien   wiecej popiołu  taki twardszy ale  kruchy    ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakiś regionalny dystrybutor pozostawił na składzie opałowym mego znajomego worek nowego VARMO PREMIUM.

 

Przy organoleptycznych oględzinach mogę jednoznacznie stwierdzić iż twardość nowego peletu w porównaniu w dwoma poprzednimi wersjami  VARMO, jest dużoooo większa.

Kolor peletu także się zmienił, na bardziej czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym paliwem pale 3 rok nie narzekam .Produkcja była zawieszona ale teraz pracują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marekd palisz drogim paliwem,cena z transportem to ponad 980 złotych,czy ta cena jest warta,za te kase moźna kupić dobry groch,palisz jakim palnikiem nie ma z tym peletem źadnego problemu,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście ten ich kalkulator ?  pompiarze mają swój , ci co grzeją czystym prądem swój , gazownicy swój , peleciarze swój , a traz taki biedak ma wybierać ogrzewanie i przegląda te wszystkie tabelki i dochodzi do wniosku że kupuje dobre kufajki dla rodziny bo najtaniej wychodzi :D :D :D :Dhttp://www.varmo.com.pl/poradnik.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jako poglądowy ten kalkulator ze stron Varmo jest do przyjęcia. Zrobili tylko małe przekłamanie na korzyść swojego paliwa podając cenę cytuję "podana cena jest ceną brutto (bez podatku akcyzowego) obowiązującą w punkcie sprzedaży detalicznej na terenie Koksowni Dębieńsko w Czerwionce-Leszczyny." oraz sprawność 90% :P

Co powoduje że są tańsi od gruntowej PC :D

 

 

 

EDIT: Jakbym mógł kupić ten pellet za 701,1 za tonę (jak podają w swoim kalkulatorze) workowany i z dostawą pod bramę (trzymając się konwencji ze stron Varmo nie potrzebuję pod drzwi :D) to mieli by niezłe ssanie ;)

Z drugiej strony ciekawe jest że mając można rzec darmowy opał tj. muły, floty i inne odpady, które obecnie nie można sprzedać na rynku detalicznym, czyli można powiedzieć że te odpady są problemem dla JSW to windują cenę pelletu. Nie sądzę że tak wysoki jest koszt przetworzenia...

 

Ale patrząc na kaloryczność / spiekalność / ilość popiołu  / cenę  - to są konkurencyjni do retopala z PGG - pytanie tylko jak te parametry przedstawiają się w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tym paliwem pale 3 rok nie narzekam .Produkcja była zawieszona ale teraz pracują .

marekd a masz porownanie zuzycia wegla vs varmo?zastanawiam sie zeby kupic na przyszly rok.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rozumiem , dzięki za odpowiedź...ciekawie mnie te , z tego co wyczytałem w karcie katalogowej to jest robiony z koksu no i wartość opalowa też niezła.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Pelet Varmo jest robiony z flotu z kopalni Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy produkują również Varmo 20mm ten do kotłów zasypowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem paletę testową 200 kg i czekam na opróżnienie pojemnika z ekogroszkiem Prestige Platinum, i jak wrzucę, to się podzielę opinią na temat tego peletu. Kupiłem jak dostałem mokry eko i podziałała na mnie reklama, że po co kupować drogą wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad tym opałem na przyszły rok, mogę tylko dodać że suspenser robił testy
http://suspenser.eu/ekogroszek/

 

i pierwszy wypadł rewelacyjnie, kaloryczność oraz popiół porównywalny do wesołej 
Varmo – zasyp 09.11:  22,0 [27] 960 P7% 43,64 [MW – 9, PD 10%-20min]

następny już miał prawie drugie tyle popiołu

 Varmo – zasyp 16.11: 23,33 [27] 960 P12% 41,15 [MW – 9, PD 10%-20min]

 

a następne:

Varmo – zasyp 03.12 [50 kg]: 25,0 [27] 960 P8,4% 38,40 [MW – 9, PD 10%-20min]
Varmo – zasyp 08.12: 24,05 [27] 960 P11,6% 39,92 [MW – 9, PD 10%-20min, moc z 9 kW na 7 kW]

 

Nie wiem skąd takie różnice w ilości popiołu. Pellet węglowy ma niby tą zaletę że wilgotność, skład węgla, kaloryczność powinny  być trzymane w ryzach. Czyli metodologia testów nie jest precyzyjna? Co ciekawe, parametry z co drugiego testu  mniej więcej się zgadzają :P

Dodatkowa moja wątpliwość to fakt, że producent deklaruje spiekalność na poziomie 0, a wiadomo JSW nie ma takich kopalni co by taki, mało spiekalny węgiel wydobywać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak na świeżo napiszę trochę o tym pelecie. Czekałem na opróznieniie zasobnika jak dzieciak. Na dnie zostało tylko ok 1 kg ekogroszku Prestge Platinum, którym palę od lat. Zaypałem cały pojemnik i zdziwienie, że weszło z "udeptaniem" tylko 80 kg. Musiałem wyjechać ok. 20. Po przyjeździe po północy w domu zimno. Odkręciłem klapkę rewizyjną dotknąłem palcem zasyp i poleciało. Napełniłem podajnik do retorty i rozpaliłem. Bardzo łatwo się rozpala. Szybko osiągnął 68 st i poszedłam spać. Rano zimno ! Ale to mój błąd, bo rozpalając dałem za dużą dawkę i aby to spalić włączyłem rozpalanie z nadmuchem i zapomniałem. Rozpaliłem rano, paliło się całą niedzielę do teraz tzn dobę. Moc ma , szybko uzyskuje temperaturę, nastawy takie jak na silny ekogroszek, poiołu znacznie więcej i kurzącego się, profilaktycznie takim trzonkiem od wyciora "ubijam " w zasobniku opał i on trochę siada. Trochę biję się o zawieszanie się na wejściu na żmijkę. Spalę te 200 kg i niestety poszukam najlepszego ekogroszku, bo po 12 latach palenia doszedłem do wniosku, że na opale nie można oszczędzać, to co mniej zapłacisz wyleci kominem i tyle. Zawsze super był Prestge, ale teraz otzrymałem strasznie miałki, a podają że większość to duża frakcja, bez porównania z workami które przetrwały z 2,3 lat i do tego strasznie mokry. W sumie pelet widzę jako super palenie okazjonalne, ale do ciągłego go nie widzę. Zaproponuję go znajomemu, co to we firmie pracuje 2,3 dni tygodniu i rozpala w piecu z podajnikiem. Posiadam 12 letni piec Galmet 25 kW ze stałą retortą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prestige to oszusci. Opal nie odpowiada parametrom. Wczoraj wyciagnalem dwa wiadra popiolu z 80kg pseudo wesolej.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze od lat miałem bardzo dobre zdanie o Prestige. Mam parę worków może 3-4 letnich, które gdzieś w piwnicy są poupychane, bo za dużej jej nie mam i jak kupowałem 2 tony, to musiałem gdzieś poupychać. Dwa tygodnie temu dostałem tonę Platinum, dosłownie mokry gruby miał ledwo przekraczający 5 mm. Otworzyłem stary worek- solidne kęsy wszysko powyżej 12-18 mm aż miło patrzeć. W porównaniu ten nowy to mokry piasek. Szukam więc dobrego ekogroszku bez względu na cenę, ale nie chcę być w jajo zrobiony. Lokalne składy też odpadają, bo już parę razy wyciągali mi z piwnicy ich cuda. dadzą na próbę 4 worki super, a przywiozą tonę badziewia. Z peletem węglowym zakończę współpracę po wypaleniu testowych 200 kg, co przyjdzie szybko, bo akurat mój piec ma ogromny apetyt na niego. Aby tworzył się ładny kopczyk na retorcie musiałem zwiększyć podawanie z 8 na 14 sek. Podpowiedzcie jaki dobry eko kupić paletowo. Wiadomo chcę dobry, może kosztować i tak wyjdzie na jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.