Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grawitacja Przez Zawór 3D?


hamis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po przerobieniu kotłowni mam pewien dylemat. Otóż gdy nie działa pompa zasilająca instalację, robi mi się obieg grawitacyjny przez zawór 3d (zaznaczone na rysunku na czerwono). Zawór ustawiony na 5/10. Czy takie działanie jest prawidłowe?  Rury 1". Dodatkowo cały czas mam zimny krótki obieg kotłowy - niby pompa burczy, ale rura się nie nagrzewa (mam wszędzie termometry). Czyżby uszkodzona pompa? Obieg zrobiony na fi18. Może za cienki? Ale chociaż trochę i tak powinno wody gonić...

 

Poza tym mam problem z ostatnim grzejnikiem na nitce - jest praktycznie zimny, Rozprowadzenie instalacji górne, nad zejściem do grzejnika odpowietrzniki Afriso (na obu nitkach). Przy odpowietrzaniu grzejnika leci normalnie woda.

Na nitce znajduje się 6 grzejników, każdy około 1500-1800W. Średnice rur do poszczególnych grzejników 22,22,18,18,15,15, Oczywiście do samych grzejników gałązki fi15 i one grzeją doskonale. Nie grzeje tylko ten ostatni, nawet gdy zakręcę wszystkie pozostałe. Pompka 25/60, nawet na 3 biegu nic nie zmienia. Reszta grzejników gorąca nawet na 1 biegu... Gdzie może leżeć problem? Grzejnik boczne zasilanie, zwykły zawór bez termostatu, więc nie jest odwrotnie podłączony...

post-65510-0-46757000-1508504393_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest całkiem możliwe, bo jeszcze grzejniki nie były kryzowane (pierwszy rozruch testowy). Ale przy wszystkich zakręconych raczej nie powinno mieć to znaczenia? Od ostatniego grzejnika, który działa do tego niedziałającego są może 4m rury, ze wzniosem w kierunku automatu, więc średnio powinno tam być powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze kombinowal.

A co z tym 3d? Jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.