Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Temperaturą Na Podłogówce


SEBASTIAN29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam najpierw opiszę mój problem, potem dodam fotki. A więc sprawa wygląda tak że miałem przerabiane CO i w miejscu grzejnika hydraulik zamontował mi rozdzielacz i rozprowadził ogrzewanie podłogowe. wszystko działa jak należy gdy za oknem mamy ok +5 w dół . problemy robią się gdy temp jest wyższa np od +5 do +15,w pomieszczeniu staram się utrzymać te 21-22st ale w przypadku cieplejszych dni np 10st  tego zaworu do reg. podłogówki nie da się bardziej skręcić jak te 25st (fota niżej) i właśnie w takie dni mam w pomieszczeniu jakieś 23-24st. czytałem szukałem i nic nie znalazłem, sterowanie podłogówką z poziomu pieca też by wchodziło w grę bo piec jest dosyć nowy. A i jeszcze jedno pytanie czy ten "kapilar" od zaworu ma być zamontowany na zasilaniu czy powrocie????

 

 

post-65508-0-52076300-1507987627_thumb.jpg

post-65508-0-62406000-1507987636_thumb.jpg

post-65508-0-30404000-1507987644_thumb.jpg

post-65508-0-01139900-1507987662_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze brak  rozdzielacza z rotametrami co jest podstawą przy ogrzewaniu podłogowym=brak możliwości ustawienia przepływów w poszczególnych pętlach.

Temperaturą w pomieszczeniach możesz sterować temperaturą zasilania i przepływami.

Podejrzewam że wszystkie obiegi są "ustawione" jeżeli chodzi o przepływ na maksa.

Masz rozdzielacz jak w załączniku i jak widać na załączonym obrazku czujnik z kapilarą(CT) od głowicy zaworu powinien być na dolnej belce.

post-32948-0-88748600-1508010196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bzdury - zaw odcinające to nie to samo co zawory ustalający przepływ - ustaw u siebie np przepływ 2l/min.

 

PS

Co ci da dołożenie siłowników jak to nie działa.

 

PS2

Może się okazać, że są za małe przekroje rur zasilania i powrotu - przedtem był 1 grzejnik a teraz 5 pętli podłogówki - na które potrzeba praktycznie 3-4x więcej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się tego jakoś w bardziej prosty sposób ogarnąć np jakiś czujnik w pomieszczeniu i zawór z nim połączony (zamiast tego zaworu termostatycznego z kapilarem). obstawiam że nie będzie to tak śmigało jak ze zwykłym grzejnikiem który stygnie parę minut a w przypadku podłogi parę godzin...

 

nie da się np podpiąć czujnika temp tej listwy zasilającej do pieca??? i to on by sterował działaniem pompki od podłogówki???

 

Ps. na chwilę obecną przykręciłem wszystkie zaworki o 1obr. i zmieniłem miejsce kapilara na tą dolną listwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie. Zaloz belke rozdzielaczowa z rotametrami i wtedy ewentualnie mozna bedzie skrecic temperature w dol przeplywami.

 

Sterowanie podlogowka z poziomu kotla, tylko po wynianie zaworu 3d termostatycznego na zwykly z silownikirm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bzdury - zaw odcinające to nie to samo co zawory ustalający przepływ - ustaw u siebie np przepływ 2l/min.

 

PS

Co ci da dołożenie siłowników jak to nie działa.

 

PS2

Może się okazać, że są za małe przekroje rur zasilania i powrotu - przedtem był 1 grzejnik a teraz 5 pętli podłogówki - na które potrzeba praktycznie 3-4x więcej wody.

Przecież on nie ma zaworów odcinających kulowych, tylko z grzybkami, a na nich już możesz regulować. Przepływu na nich nie ustawisz, można go jedynie zmniejszyć lub zwiększyć na wyczucie.

 

Jak dołoży siłowniki, to mu pozamykają pętle jak będzie miał osiągniętą temperaturę w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na wyczucie przepływ 1,5 litra na minutę. Powodzenia życzę.

Jak ustawi 1,0L/min albo 2,0L/min to coś się stanie? Serio, nie świrujcie. Trudno taki mu rozdzielacz założył instalator, to trzeba jakoś sensownie wybrnąć. Tym bardziej, że pytający ma problem z przegrzewaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zdaję sprawę, że nie dasz go rady ustawić według obliczeń. Ale tutaj nie o to chodzi, jak ma temperaturę zasilania w granicach 30-40 stopni, to spokojnie to wysteruje siłownikami. Nic więcej. Nie będzie to idealne, ale jako tako będzie działać. Powiedziałbym, że nawet dość przyzwoicie. Z czasem użytkownik sam zauważy, że może jeszcze trochę przydławić bądź zwiększyć przepływ na zaworach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OP ma dużą bezwładność więc regulacja temperatury poprzez zamykanie pętli to słabe rozwiązanie.  Jedynym skutecznym sposobem na regulację temperatury OP jest zawór trójdrogowy  przed pompą obiegową. Może być, ręczny, termostatyczny lub z siłownikiem podłączonym do sterownika pogodowego. W każdym tym przypadku tepmeraturę można regulować dowolnie a nie na chybił trafił jak to jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.