Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Duży Ciąg W Przewodzie Kominowym


patman2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie spalinowym podczas silnego wiatru. Jest to o tyle kłopotliwe że silny podmuch potrafi zerwać płomień. Myślałem nad regulatorem ciągu dostępnym w sklepach, działającym na zasadzie odchylania się przepustnicy. Mam jednak obawy czy nadciśnienie generowane przez pracę wentylatora również nie będzie jej otwierać, przez co spaliny mogłyby się dostawać do kotłowni. Może miał ktoś styczność z tego typu problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bedzie. Ja kupilem pare dni temu wiec bede montowal na dniach. Moge dac Ci znac jak chcesz.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci kotłów podają wartość podciśnienia jako wartość dodatnią w ramach "uproszczenia", co dodatkowo gmatwa całe zagadnienie, sugerując de facto iż ta wartość to nadciśnienie. Wspomniane odchylanie się przepustnicy nastąpi jedynie w przypadku wystąpienia podciśnienia, a więc praca wentylatora nie może wywołać efektu o którym piszesz, zakładając względną szczelność układu (połączenie czopucha, wyczystki i rurki odskraplacza z przewodem spalinowym/dymnym) no i samą drożność oraz odpowiednio dobrany przekrój tegoż przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, pardon, faktycznie to temat dotyczący kotłów gazowych, trafiłem tutaj na "skróty" ;). Dla kotłów na paliwa stałe RCK to same plusy. W karcie katalogowej przeznaczenie to przewody wentylacyjne, dymne i spalinowe, więc przeciwwskazań nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze zbyt dużym ciągiem w kominie spalinowym podczas silnego wiatru. Jest to o tyle kłopotliwe że silny podmuch potrafi zerwać płomień. Myślałem nad regulatorem ciągu dostępnym w sklepach, działającym na zasadzie odchylania się przepustnicy. Mam jednak obawy czy nadciśnienie generowane przez pracę wentylatora również nie będzie jej otwierać, przez co spaliny mogłyby się dostawać do kotłowni. Może miał ktoś styczność z tego typu problemem?

Masz zwyczajnie błędnie wykonaną instalację odprowadzania spalin. To co opisujesz mogło się zdarzyć w starych kotłach takich ze "świeczką" w kondensacyjnych nie ma prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.