Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy Odczyt Temp. Z Pieca Co


Spowa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, Sprawa żywcem wzięta z tematu, tak wiec o co chodzi... sprawa jest prosta kocioł w piwnicy sterowany sterownikiem WRT-7 (tak wiem ze archaiczny) dodatkowy pomiar temperatury którego odczyt chce mieć w mieszkaniu na piętrze. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z tego typu rozwiązaniami ? Myślałem nad zaopatrzeniem sie w drugi wyświetlacz lub coś co pokazuje temperaturę mierzoną na piecu, tylko pytanie brzmi, jak to coś podpiąć żeby działało a przy okazji nie zniszczyć sobie sterownika.

 

Obecnie ze sterownika do sondy jest wyprowadzony 2 żyłowy przewód myślałem nad tym żeby wpiąć się do tego przewodu i uzyskać taki sam lub bardzo zbliżony odczyt do tego co jest na WRT-7


Jeśli podobny temat był gdzieś na forum to zapewne nie znalazłem go i proszę o podrzucenie linka + ewentualne porady i linki do urządzeń które ułatwią mi życie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kombinować z wpinaniem się w archaiczny sterownik i ciągnąć jakieś przewody z kotłowni skoro możesz kolego mieć podgląd nawet w łóżku, albo jak jesteś poza domem .

Kupujesz sobie taki moduł http://allegro.pl/sonoff-ztermometrem-inteligentny-dom-supla-ds18b20-i6983171873.html#thumb/2 albo jeżeli lubisz majsterkować i nie przeraża cię prosta elektronika to kupujesz sonoffa bez czujnika i softu  + czujnik ds18b20 na AliExpress  dużo taniej niż ten gotowiec,  wgrywasz soft i masz to samo co na tej aukcji

Czujnik montujesz jako drugi obok tego co już masz 

Dodatkowo masz wyjście sterowane z telefonu lub tableta i możesz zdalnie uruchomić pompkę, albo włączyć światło itp.

Wgrałem do gołego modułu testowo soft   żebyś zobaczył , jak to wygląda

post-55806-0-26464600-1507834176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.