Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Smart Ekopell 5 - Może Ktoś Ma?


admund

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia mieszkam w domu (190m2). Mam piec Defro smart ekopell 5 16KW z APC2 adaptive control

Ocieplenie domu:
Styropian 20cm
Pianka na poddaszu i pod stropem
Rekuperacja Vanas 550

Instalacja mieszana:
Piwnica 3 pomieszczenia: w dwóch grzejniki, w jednym (pralnia) grzejnik drabinkowy + podłogówka z powrotu.
Parter: 4 pomieszczenia + łazienka: wszędzie podłogówka + drabinka w łazience
Piętro: 3 pomieszczenia grzejnikami + 1 pokój i łazienka podłogówka + drabinka

Automatyka TECH
elektrozawory na listwie od podłogówki i w większości pomieszczeń czujniki ścienne z komunikacją bezprzewodową
na grzejnikach (oprócz piwnicy) głowice termostatyczne TECH bezprzewodowe + na ścianach czujniki ścienne bezprzewodowe

Generalnie bawiłem się piecem przez ostatnie 6 miesięcy,gdy wygrzewałem posadzki. Teraz gdy od tygodnia mieszkam zacząłem grzać w całym domu. i pewności co do ustawień nie mam bo raz jest ciepło a za jakiś czas chłodno..

 

Piec nagrzewa C.O znacznie powyżej zadaną temperaturę i szybko ona spada gdy czujniki ścienne otworzą grzejniki na zadaną temperaturę. Przed chwilą przy zadanej 42 (obniżenie gdy nie ma nikogo w domu) temperatura zaworu wbudowanego 1 (grzejniki) wzrosła do 80*c. Na piecu zadana 60, piec podbija to do 70, a podczas wygaszania do 75-80.

Piwnicę mam zakręconą, jedynie pralnia jest ogrzewana.

Do tego zasobnik wody 300L i na nim temperatura 50*C. Utrzymuje się bardzo ładnie.

Piec uruchamia się mniej więcej co godzinę by dograć do zadanej. Na podłogówce mam 30 zadanej a powrót już 62 ale szybko spada. Przy grzejnikach jak je odkręce to też spada temperatura na zaworze i powrót poniżej zadanej temperatury w ochronie powrotu 45*C. Jak utrzymać dłużej temperaturę w stanie czuwania? czy zawory od podłogówki i grzejników muszą być otwarte np na 4% czy zamknięte na 0% gdy minimalna temperatura jest za niska?

Oprócz tego pracuje z automatyką pokojową pogodówka. Czy podłogówka może pracować na stałej temperaturze czy z pogodówką lepiej? Czy do pogodówki dodać też zawór 1 czyli grzejniki?

Dziś włączyłem przedmuchy w pracy co 12 minut po 10 sek i to po tym chyba tak wysoko rośne. Niestety szybko się wychładzają pomieszczenia z grzejnikami. Nie mogę zmusić aby utrzymywać jednolitą temperaturę grzejników w pokojach na piętrze.

Załączam moje ustawienia pieca w pdf. http://uploadfile.pl/pokaz/1232379---wlgu.html
oraz widok panelu z przed chwili po dogrzaniu ,a także statystyki od tygodnia

 

W statystykach widać że dziś od godziny 9 jakoś lepiej grzeje, to po zmianie przedmuchów.

post-72924-0-70195000-1507742976_thumb.jpg

post-72924-0-86634800-1507742986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.