Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilgoć W Kominie Spalinowym


jbiz

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu

Posiadam w domu komin spalinowy który wcześniej był używany z piecem zasypowym i działał bardzo dobrze. W tamtym roku przed sezonem grzewczym część na dachem (dach płaski) wymurowałem z cegły klinkierowej - otwór wylotowy pozostał jak wcześniej. W tym roku zmieniłem ogrzewanie na gazowe.  Firma montująca kocioł założyła mi do obecnego komina specjalny komin pcv na uszczelkach (rura w rurze) a na zakończeniu komina daszek z podstawą która zamyka cały stary komin. 

Problem pojawił się już po około tygodniu - ciemne wycieki na ścianie z kominem. 

Piec na chwilę obecną chodzi sporadycznie - głównie do podgrzewania CWU

 

Pytanie co może być przyczyną ? Skropliny które powstają na cegle klinkierowej i spływają w dół około metra bo tam na razie pojawiły się wykwity? 

Mam drugi komin wentylacyjny z wentylatorem hybrydowym - otworzyłem go na wiosnę i ku mojemu zdziwieniu tam również cegła klinkierowa była cała w kroplach. 

 

Rozmawiałem z kilkoma osobami i porady są dwie:

- otworzyć komin na przelot aby był wentylowany (rura spalinowa została by tak jak jest obecnie - powyżej komina) 

- ocieplić przestrzeń w kominie np. perlitem, keramzytem? 

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin z rur PCV. Od kiedy to wolno takie stosować?

 

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według polskich przepisów komina z pcv stosować nie można. Jednak producenci wykorzystują przepisy innych krajów europejskich które dopuszczają kominy z pcv do kondensacyjnych kotłów gazowych. Po pierwsze to firma która montowała komin powinna sprawdzić jego szczelność bo to tu prawdopodobnie leży problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Problem pojawił się po tygodniu od zakończenia robót, a Ty zamiast rozmawiać z firmą rozmawiasz "z kilkoma osobami" i szukasz rozwiązania tego problemu po forach? Wezwij firmę i im to pokaż, niech szukają przyczyn. Ten temat brzmi jakbyś sam był tą firmą, spartolił komuś za granicą robotę i nie wiedział teraz jak z tego wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu

Posiadam w domu komin spalinowy który wcześniej był używany z piecem zasypowym i działał bardzo dobrze. W tamtym roku przed sezonem grzewczym część na dachem (dach płaski) wymurowałem z cegły klinkierowej - otwór wylotowy pozostał jak wcześniej. W tym roku zmieniłem ogrzewanie na gazowe. Firma montująca kocioł założyła mi do obecnego komina specjalny komin pcv na uszczelkach (rura w rurze) a na zakończeniu komina daszek z podstawą która zamyka cały stary komin.

Problem pojawił się już po około tygodniu - ciemne wycieki na ścianie z kominem.

Piec na chwilę obecną chodzi sporadycznie - głównie do podgrzewania CWU

 

Pytanie co może być przyczyną ? Skropliny które powstają na cegle klinkierowej i spływają w dół około metra bo tam na razie pojawiły się wykwity?

Mam drugi komin wentylacyjny z wentylatorem hybrydowym - otworzyłem go na wiosnę i ku mojemu zdziwieniu tam również cegła klinkierowa była cała w kroplach.

 

Rozmawiałem z kilkoma osobami i porady są dwie:

- otworzyć komin na przelot aby był wentylowany (rura spalinowa została by tak jak jest obecnie - powyżej komina)

- ocieplić przestrzeń w kominie np. perlitem, keramzytem?

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

A masz na dole skraplacz w kominie podłączony do kanlizacji ?

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chopski rozum.
1. Woda Ci się skrapla z komina wewnętrznego (PCV) bo jest niska temp. spalin, ale skoro jest podwójny - nie powinna.

2. W domu masz ciepło w kominie jest zimno więc kondensuje Ci się w drugą stronę.

3. Leje Ci się do środka - może z daszka spływa do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.