Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spis Kotłów Dolnego Spalania 5Klasy


PostępowyRolnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem,że to najlepsze palenie bo największa sprawność najmniejsza emisja i wszystko się spali,nic się nie zawiesi.

Mój obecny kocioł DS ma 20 lat i to jest bardzo dużo jak na kocioł stalowy,w niektórych miejscach blacha ma pewnie 2mm,kocioł jest totalnie zakamieniony bo wiecznie się woda podgotowuję. Więc zastanawiam się co zakupić bo będzie problem jak w środku zimy kocioł się skończy.

Biorę po uwagę:

MPM DS 12-14KW (tylko ten ma 5 klasę?) chociaż może być i 8-10KW-Czytałem,że brakuje PW przy mocnym grzaniu.

Kocioł Wery 8KW-Olbrzymia przestrzeń pod wiszącym palnikiem

Kocioł P2Ar 8KW-Mało informacji 

Najlepiej aby kocioł miał szamotową komorę zasypową bo nie ma smoły i opał się nie wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Coś mi tu śmierdzi tym,że to będzie podobne do Eko Wery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jastef to kocioł Eko Wery,tak samo jak Eko Wery porodukowane przez firmę Kuga z Żywca. Różnią sie kolorem: żółty i zielony. Tu ma miejsce konflikt rodzinny o patent. Zresztą o Jastefie już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic sie nie bój,mpm tez bedzie kosztował 6k,nie dlatego,ze te kotły mpm,defro tyle są warte,tylko ze wzgledu na przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Wspomniany wcześniej Defro Optima DS pojawił się w ofercie: https://www.defro.pl/p,180,optima-ds.html

 

Niektórzy narzekali na cenę MPM DS, a tutaj 6k zł za 14 kW, do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt bufora.

 

PS. Schemat kotła znajduje się w DTR.

Interes po zbóju , dobry interes to ja zrobiłem kupując kocioł podajnikowy zębiec 10kw nowy tylko po testach za 3 tys złotych , taniej niż zasypowiec a wygoda powinna być bo jeszcze nie zamontowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak on by sie sprwowal na drewnie..

Po wyjęciu pionowego rusztu komora załadowcza pozostaje trochę ciasna i w dodatku ta "rura wezyra" jeszcze dodatkowo ją zmniejsza. Gdyby i ją dało się zdemontować to dałoby się całkiem sensownie palić drewnem, tylko szczapy musiałyby być odpowiednio drobniej porąbane. Sam mam prawie identycznie to wiem co piszę. Jeżeli demontaż odpada, to i drewno w szczapach odpada, co najwyżej zrębka.

Ale najważniejsze, że i w zasypowcu 5 klasa jest możliwa. A cena z czasem spadnie. Tylko ta waga kotła to jakaś podejrzana. Chyba go ołowiem dociążaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy minimalne usprawnienie tej kontrukcji i spokojnie da radę dla drewna. Fakt, że grubych szczap tu się nie włoży i dokładanie co 2-3 godziny ale dla wielu to nie problem. No i zasyp z góry byłby zdecydowanie lepszy. A tak na marginesie, to inżynierowie z defro chyba jednak czytają nasze fora, bo widać sporo podpatrzonych patentów, chociażby wizjerek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wspomniany wcześniej Defro Optima DS pojawił się w ofercie: https://www.defro.pl/p,180,optima-ds.html

 

Niektórzy narzekali na cenę MPM DS, a tutaj 6k zł za 14 kW, do tego jeszcze trzeba doliczyć koszt bufora.

 

PS. Schemat kotła znajduje się w DTR.

Pierwsze koty za płoty... Jest w sprzedaży ale cena jeszcze wygórowana, chociaż niższa niż prognozy...

https://www.google.pl/search?q=defro+optima+ds&client=tablet-android-lenovo&tbm=shop&prmd=ivsn&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiD9ruAr8HaAhXFKiwKHSR2BAYQ_AUIESgD&biw=1280&bih=800&dpr=1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy komora w tym kotle musi się tak zwężac? 259mm góra, a dół 164mm w 14 kilowatowym. Ciekawe jak to się bedzie spisywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że warstwa żaru będzie dość gruba, zapewne na wysokość zamocowania rusztu pionowego. Tam gdzie żar zawieszania być nie powinno. W dodatku część powietrza ma iść nad zasyp. Wszystko okaże się w praniu... Mam nadzieję, że taka firma robiła jakieś testy długodystansowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.