Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Utrzymaniem Temperatury Na Piecu Ekogroszek Per-Eko


redis

Rekomendowane odpowiedzi

jest taka opcja ze jesli przez iles czasu nie podnije temp to wylacza( ja to mam w swoim sterowniku, inny niz Twoja ale to raczje podstawowa kwestia), bardzo mozliwe ze tj wlasnie to, ale prawda jest taka ze kociol gasnie tylko jak nie ma czym palic u Ciebie taka sytuacja wystepuje poprzez dlugie oczekiwanie w podtrzymaniu ( a dokladniej rzecz ujmujac ze wzgledu na blednie dobrane parametry w podtrzymaniu), akurat alarm o ktorym tu mowisz  nie ma nic do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie ustawia się tą opcje o tym za ile ma się włączyć alarm temp nie rośnie ? Może ktoś się orientuje ? Wedle tego u mnie zgasło gdyż podtrzymanie było złe ustawione ale tam mam naprawdę tylko opcje - co ile ma ruszyć kocioł i przez ile dmuchać przez opcje opóźnienie w wyłączeniu dmuchawy ustawiona na 10sec ale podanie to nie mam by zmienić tego 5 sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no stad napisalem ze jesli masz mozliwosc to zmien dlugosc przedmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak długość mogę zmienić, tylko na ile ? Ogólnie u mnie w stanie przepalania nie ma „kopca” raczej wszystko jest dość nisko może za mało surowca ? Dobrze jakby się dało dać np podanie 20sec przerwa 20 min w przepalaniu można by widzieć wtedy kopiec czy się robi ale tego nie mogę zmienić musi być tak jak jest.5 sec zapewnian producent. Jaki pomysł masz ? Ogólnie zmiany które mi podałeś wpłynęły pozytywnie. Wydaje mi się ze uszczelnienie bardzo dużo dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 5/5

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwe możesz ustawić na 25min

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak teraz wszystko jest nisko to daj 1 sek więcej podawania

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jest wszystko w miarę. Nawet podlogowke się rozbujała nabiło do 25 stopni. Faktycznie kocioł jest duży Wiec długo jest w stanie wstrzymania. Jak na razie jak nie zbijam z CWU to ustawiam kocioł na 50 stopni dobija i żyje praktycznie samym stanem wstrzymania i funkcja przepalania. Z tych 50 stopni robi około 65-68 stopni to chyba problem tez ze ekogroszek jest wysoko kaloryczny. Albo tego ze przerwę przepalania miałem tylko 11 teraz zwiekszylem do 15 by spokojnie zobaczyć ale za jakaś godzinę dwie zwiększę do 20 min jeśli stan będzie się utrzymywał. Cwu do 40 tylko podbiłem ogólnie. Trzeba się pobawić ale jak nie miałem szczelnej retorty to nie chciał się tak stroić miał problemy.byla chwila ze myślałem ze w piecu wygasło nic nie ma nic nie było widać żaru spadł akurat wtedy do 48 myślałem ze nic z tego bo jak ma się palić jak nie ma co. A okazało się ze gdzieś w tym popiole jest żar który rozbujał bez problemu to teraz nadmuch mam 2 z 6 ale powiem szczerze ze nie wiem czy nawet 1 nie Będzie lepiej ewentualnie 100 procent zasuwa zasunięte jest teraz na 90 procent plus ta szpara która jest w zasuwie. Zostawię może sama ta szparę w zasuwie. Ogólnie znowu będzie się go ustawiać jak już sie wprowadzimy i będzie cwu się używać No i jak przyjdą mrozy. Ale jedno jest pewne raczej kocioł jest Ok po tych modyfikacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jest już w miarę Ok, tyle ze jak jest na piecu np 65 stopni to jak w którymś pomieszczeniu spadnie temp do tej ze sterownik odpali pompę do obiegu podłogówki to temperatura bardzo spada na piecu nawet jest stanie spaść do 40 stopni to pewnie dlatego ze zimna woda z podłogówki wchodzi w obieg jak już się zagrzeje w pomieszczeniu to temp wraca do normy na piecu ale nigdy chyba nie widziałem tak by grzały wszystkie obiegi podłogówki a na piecu było z 60 stopni czy tez w staniu przepalania. Jak obiegi się w sumie wyłącza bo temp zadana w pomieszczeniach zostanie osiągnięta wtedy kocioł bez problemu osiąga temp zadana. Rozumiem ze to nie za zdrowe dla pica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Nie wiem jaka masz podłogowke, ale dla mnie dziwne rozwiązanie że jak za zimno to włącza pompę. Efekt czujesz po min 2h. To nie kaloryfer. Podłogówka charakteryzuje się dużą bezwladnoscia. A dla pieca zalewanie go zimna woda to zabójstwo w białyxh rekawiczkach

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam rozłożone które sterują pompa, nie piec jeśli sterowniki wyłącze, to wyłącze tez podlogowke, jeśli założę któryś ze sterowników, zadam mu temperaturę większa niż jest w otoczeniu wtedy załącza pompę i uruchamia swój obieg. Dokładnie to prawda. Potrzebuje z 2h dlatego mysle co tu zrobić by było dobrze... może jednak olać te sterowniki i dać sterowanie pompa przez piec ? Ale z drugiej strony to wtedy będzie non stop grzała i robiła kolosalna temperaturę. Eh ta podlogowka bez grzejników to był słaby pomysł. Zastanawiam się. Bo przy pompkę prawdopodobnie jest zwrot który miesza wodę zimna z ciepła ? Czy się mylę ? A foto to widać. Może on za bardzo szaleje tez z ta zimna woda ? Co doradzacie by było dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówka daje się dobrze sterować ale płynnie a nie skokowo.

U mnie bardzo dobrze sie sprawdza mieszacz pogodowy w tandemie z czujnikiem pokojowym słuzacym do korekcji krzywej grzewczej w zależności od rozwoju sytuacji na ww cz pokojowym. Tylko potrzebny jest mieszacz z siłownikiem i ster który ogarnie taką instalację.

Gdyby nie słońce to wahania byłyby bardzo niewielkie, może 0.5C albo około tego ;)

 

Wyłączanie podłogi nie jest najlepszym pomysłem bo jak trzeba grzać to kocioł musi gonić i efekty widać z opóźnieniem lepiej jak nie wyłączany obiegu tylko zmniejszamy jego temperaturę.

Sprawdź czy masz chociaż modulację pomp by mogły się załaczac co zadany czas i obieg się całkiem nie wystudził.

Ale to rozwiązanie sprawdziłem i nie uważam za rozwiązanie problemu ale i tak lepsze niż całkowite wyłączanie obiegu na kilka godzin a takie też sprawdziłem :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pompa się wylacza? Ona ma pracować cały czas to zawór ma mieszać wodę. Dodatkowo czy piec ma zabezpieczenie przed przegrzaniem? Zawór bimetal z wezownica gdzie masz podłączona zimna wodę użytkowa w celu schlodzenia kotła. Jeśli piec ci się zagotuje i puści taka temperaturę na podłogowe ogrzewanie, to będzie bieda..

 

 

Sprzedaj to i kup sobie kocioł gazowy.

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę sposób w jaki u mnie działa sterowanie podłogą (pogodowo pokojowe) W mojej ocenie jest to najlepszy sposób ale oczywiście ktoś może mieć inne zdanie.

Mamy czujnik zewnętrzny i wewnętrzny, mieszacz z siłownikiem oraz ster który to ogarnia.

Załączamy kocioł na początku sezonu i ster ustawia temp wody taką jaka jest na krzywej grzewczej.

Czujnik pokojowy mierzy temp wewnątrz a ster reaguje w następujący sposób:

- jeśli temp wewnętrzną się podniosła o 0.1C obniża temp wody o 1C

- jeśli się obniżyła o 0.1C podnosi temp wody o 1C

- jeśli temp zewnętrzną się podniosła o 1C obniża temp wody o 1C

- jeśli temp zewnętrzną się obniżyła o 1C podnosi temp wody o 1C

I to wszystko i całkowicie wystarcza by utrzymywać wewnątrz stabilną temperaturę.

Układ cały czas moduluje zmieniając temp wody na podłogę w zależności od warunków zewnętrznych i wewnętrznych.

W praktyce często zdarzy się sytuacja gdy mieszacz powinien się całkowicie przymknąć gdy temp wewnatrz jest OK a na zewnatrz rośnie ale najlepiej tego nie robić i przyblokować mu całkowite zamknięcie (ustawić minimalne otwarcie zaworu lub minimalną temp za zaworem). Chodzi o to by woda się całkiem nie wystudziła w układzie i by cały czas podłoga promieniowała dając lepsze odczucie ciepła.

Taka regulacja podłogówki daje nam namiastkę obniżenia nocnego.

Czyli w nocy jest zimno i w podłogę idzie wyższa temperatura ale w pomieszczeniach dalej jest np 20C a temperatura podnosi się z opóźnieniem czyli rano. A wtedy ster robi to co pisałem wcześniej. Jak w dzień jest dużo słońca to wewnątrz jest jeszcze cieplej i dochodzi np do 22C. Ale zawór nie jest zamknięty tylko cały czas puszcza minimalną temp na podłogę ale nie przegrzewa pomieszczeń.

Wieczorkiem temp wenatrz i na zewnatrz zaczyna spadać i cykl zaczyna się od nowa i mamy chłodniej w nocy i cieplej w ciągu dnia bez jakichkolwiek regulacji obniżenia nocnego.

Dodatkowo nie destabilizuje to pracy kotła który w tym układzie pracuje w miarę cały czas i płynnie zmienia moc grzania.

W przypadku listew z siłownikami pętli lub wyłączeniem pompy na kilka godzin efekt będzie taki ze w ciągu dnia kocioł będzie spał a wieczorkiem gonił jak szalony co nie ma z ekonomią nic wspólnego.

U mnie pracuje to bardzo dobrze i oszczędnie.

 

Jeszcze dodam ze co do ekonomii miałem na myśli układ z kotłem na eko. Dla pelletowego i gazowego które mogą się wygasić - nie wiem co będzie bardziej ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba nie ma możliwości podłączenia czujnika zew. Czyli teoretycznie powinni być tak ze steruje to piec ale czy wtedy czujniki pokojowe tez będą działać ? To w tym sterowniku jest chyba coś takiego jak sterowanie pokojowe dokładnie jak dobrze kojarzę regulator pokojowy podajrze i takie K wtedy chyba na piecu jest, ale wtedy muszę podłączyć listwę od podłogówki do kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy samym sterowaniu pokojowym nie będzie to działać stabilnie, według mnie będą większe wahania temp wewnątrz. Tutaj potrzebna jest płynna regulacja i pogodówka z pokojówką.

Bo sama pokojówka będzie dążyć do osiągnięcia temp wewnątrz i jak osiągnie to się wyłączy grzanie a w kilka godzin później będziesz obserwował wzrost temp wewnatrz. W drugą stronę podobnie.

A w pracy pogodowo-pokojowej bardziej chodzi o płynne uzupełnianie lub obniżanie ciepła w podłogę w zależności od rozwoju sytuacji na obydwu czujnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzę Ci co powinieneś zrobić ale mogę pokazać wykres z dwóch ostatnich dni by pokazać że podłogą można całkiem dobrze sterować, nawiązując do tego co pisałem wcześniej.

Widać jak zmieniała się temperatura zewnętrzna oraz jak modulowała temperatura na podłogę a kreska temperatury wewnętrznej jest prosta, wahania były w zakresie od 20.4-20.8 jeśli dobrze pamiętam.

Te wahania będą troszkę większe jak po zimnej nocy przyjdzie ciepły i słoneczny dzień ale w granicach akceptacji.

I w niczym to nie przeszkadza bo to ciepło zostaje w domu a dzięki temu ster może zmniejszyć potrzebną temperaturę w podłogę oszczędzając paliwo.

post-44592-0-58829700-1508839724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz chyba dość porządny kocioł z dobrym sterowaniem. Przydałby mi się hydraulik który by spojrzał na to i coś zasugerował. Problem przede wszystkim jest taki ze wychładza piec w stopniu bardzo niebezpiecznym wedle mnie. Bufor ciepła faktycznie byłby rozwiązaniem, ale brak gotówki.... jak to zrobić by nie dochodziła aż tak zimna woda do pieca. Obiegi są jakie są. Ogólnie woda w samej podlogowce raczej jest ciepla nie gorąca bo kiedyś wpuszczałem z kolega by zobaczyć czy nie jest w niej powietrze. Była już wtedy zagrzana było dość ciepło w domu. Czyli ta pompa rozumiem ze sama robi mieszanie wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz chyba dość porządny kocioł z dobrym sterowaniem. Przydałby mi się hydraulik który by spojrzał na to i coś zasugerował. Problem przede wszystkim jest taki ze wychładza piec w stopniu bardzo niebezpiecznym wedle mnie. Bufor ciepła faktycznie byłby rozwiązaniem, ale brak gotówki.... jak to zrobić by nie dochodziła aż tak zimna woda do pieca. Obiegi są jakie są. Ogólnie woda w samej podlogowce raczej jest ciepla nie gorąca bo kiedyś wpuszczałem z kolega by zobaczyć czy nie jest w niej powietrze. Była już wtedy zagrzana było dość ciepło w domu. Czyli ta pompa rozumiem ze sama robi mieszanie wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zainwestuj w timela? Ma wszystko co potrzeba do precyzyjnej regulacji

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.