Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna I Prosument Do Grzania Domu.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.10.2017 o 20:47, szakallo napisał:

Witam,

Właśnie buduję dom i chodzi mi po głowie taki pomysł ale nie do końca wiem jak wygląda ten cały prosument. 

Chciałbym założyć na dachu instalację z paneli cienkowarstwowych ok 7-10kW ( 30st dwie połacie wschód zachód).

Instalacia PV miałaby za zadanie nabijać kW do sieci w lato a w zimę grzać dom prądem z sieci na G12 lub G11 w bufor wody i z niego ogrzewać dom przez podłogówką resztę dnia.

 

 

Czy jest to realne jeśli max wymagane obciążenie zimą wyliczone mam na 7-8kW.  A grzałki chciałem dać w bufor 1500l 2x5kW

Jak to widzicie? Jest szansa że latem nazbieram kWh tak aby zzerować licznik po zimie.

W razie jakiegoś silnego mrozu miałbym jeszcze jakiegoś kopciucha na drewno.

I jak tam z twoim pomysłem? Bo w sumie mam podobny. Myślę o Buforze 1000l z 2 grzałkami  do tego PV. Ale jak narazie to szukam opini jak to by funkcjonowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie w fazie pomysłu - budowa idzie wolno i na razie gaz + kominek. Co nie znaczy że podwaliny pod foto i taki sposób dogrzewania jest. Jedynie zastanawia mnie jak wygląda sprawa tego zdalnego sterowania panelami przez PGE, czy przypadkiem nie okaże się u ludzi że zamiast mieć nadwyżki to sieć będzie odłączać farmy prywatne akurat w lato kiedy świeci słońce.

Żebym nie wykrakał, że umoczy się kupę kasy na nadwyżkę której nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szakallo to o czym piszesz dotyczy instalacji które zostaną podłączone po 27 kwietnia 2019. Do mocy 10kW będą odłączać całkowicie a dla instalacji powyżej 10kW będą ograniczać moc. 

Ciekawi mnie kto będzie decydował kiedy i jaką instalację odłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może do CWU na 2-3 panelach to jest i dobre ale do ogrzania domu i jeszcze zasilanie sieci państwowej to niezbyt dobry pomysł. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania albo wręcz nieufności do państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.