Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jak mam 35 stopni tyle że dom ocieplilem spalam 17-20kg jakoś tak mi wychodzi. Ciężko dokładnie zmierzyć bo nie mam żadnej miary jak podajnik a nigdy do 0 nie puszczam. W domu teraz mam 23

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wyczekałem momentu gdy zasobnik będzie pusty (przy okazji sprawdziłem że na dnie jest sporo miału, stąd chyba mój problem ze spiekaniem, ale nie jest jakoś tragicznie więc zacząłem to olewać) i zacząłem kalibrację poziomu paliwa, teraz tylko czekać aż się opróżni i zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibracje poziomu paliwa? Rozumiem ze ustawiasz ile bierze opalu zeby pozniej zczytac ze sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to sam jeszcze nie wiem jak to działa, ale mam w ustawieniach pokazany procentowy poziom grochu w zasobniku.

Zasypujesz na full, klikasz że jest pełne, czekasz aż się wypali cały i klikasz że jest pusty i chyba jakoś to przelicza, ale musze poczekać kilka dni aż sie opróżni to się podzielę informacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wiadomo jak dziala po insttukcji. Bedzie wiedzial ile podawal( bedzie mial zliczone) i przeliczyc sobie ile na sek podawal. Kwestia tylko ze jak wsypiesz inny groch ( chocby inna granulacja ) to wtedy jeszcze raz od poczatku. Ale zawsze fajna to opcja bo mozna oszacowac na ile jeszcze wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie Ty tu masz spieki? raczej bym powiedzial ze niedopal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, jednak zawsze lepiej zapytać doświadczonych:)

Faktycznie trochę niedopałków się trafia, ostatnio trochę kombinuje nadmuchem, może to dlatego...

W tej chwili mam takie ustawienia:

- zadana 55st., na układ 39-40st., w domu ok. 22st., CWU zadana 55st.

- tryb pracy 5s co 35s

- nadmuch 35% (skala 1-100) przy przesłonie uchylonej na full

Podtrzymanie:

- podawanie 5s co 10min. 

- nadmuch 30s co 35min. - wcześniej miałem nadmuch częstszy ale teraz pali się samoczynnie "cugiem" więc wydaje mi się że nie ma sensu dmuchać, zobaczymy jak będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przedmuch tak naprawde masz do podtrzymania zaru a jesli jak wspomniales sam sie utrzymuje bez przedmuchu i dymu nie ma w komorze spalania to dmuchac nie musisz. czy bardziej doswiadczony to nie wiem na pewno dluzej uzytkujacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem minęło 7 dni od mojego zasypu, podajnik ok. 130kg, zasypany ok. 120kg, po 7 dniach zostało ok 10-15kg w zasobniku, tym samym średnio wychodzi ok. 16kg na dzień
Trzeba jednak dodać że początek tygodnia był cieplejszy, od czwartku było chłodniej więc temp. na układ miałem trochę podkręconą, ale tak czy inaczej uważam że wynik całkiem niezły i napawa optymizmem, zwłaszcza takiego laika jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie ze w koncu zawital optymizm w twe spojrzenie  na swiat kotłow a przede wszystkich spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie ktoś z Was z takim problemem?

Otóż mam pompkę CO jak w poniższym linku

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-wilo-yonos-pico-c-o-25-40-180-mm-4m-i6984531915.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaean_dom&ev_adgr=Dom&ev_ln=PRODUCT+GROUP&gclid=EAIaIQobChMIuOvcna6f1wIVpDLTCh3zRgEUEAQYASABEgKmuPD_BwE

Miałem ją ustawioną na 3 bieg i w pewnym momencie albo w niej albo w zaworze który jest zaraz za nią tzn. taki z grzybkiem do odpowietrzania zaczęła grzechotać tak jakby kulka lub coś takiego i trochę się to niesie po rurach. Zmniejszyłem bieg i ustało ale niestety pompka nie dobija do najdalszych grzejników. W czym może tkwić problem że to tak "rechocze" ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz zaworu zwrotnego? Zapewne go masz i jak jest metalowy w środku to tak stuka :)

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plastikowe chyba

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zadzwonić do instalatora niech ogarnie temat

Na którym biegu masz u siebie pompkę ?

Ja mam kotłownie w piwnicy a grzeję parter i 1 piętro

Przy obecnych temp. nie bardzo ogarniam na którym biegu powinna chodzić, może 3 bieg jest za duży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Na możliwie najniższym jeśli ogarnia temat.

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały czas nurtuje mnie temat przejścia pieca z dwustanu w pracę ciągłą, do tego topic o liczniku czasu pracy podajnika z którego wynika że piec Defro podaje 0,5kg w ciągu minuty.

Jeśli mój piec podaje teraz 5s co 30s to można łatwo wyliczyć że wciągu 24h daje to 240m/4h pracy, czyli tym sposobem jak nie będzie się odstawiał to w pracy ciągłej spali mi 120kg grochu?

Wytłumaczcie mi temat pracy ciągłej bo chyba tego nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy ciągłej masz modulacje powietrza i dawki opału orsz przerwy więc nie możesz przeliczac że cały czas podaję 5 sek. Bo jak sam widzisz odstawia się więc mocy ma dużo. Moc masz z paliwa mniej paliwa mniejsza moc

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mu zabroni. Ja nie mam pidu i cały czas dwustanowo lecę. Obowiązku nie masz

 

Wysłane z mojego Nokia 3310 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.