Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Eko Duo 25Kw Ustawienia


mafik

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję. 40kg to przy utrzymywaniu temp w domu na poziomie 19st. i mieszkaniu jednej osoby w jednym pomieszczeniu, czyli mnie w kotlowni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę podać moje ustawienia, ale na nic Ci sie nie przydadzą, mam inny kocioł, palnik i sterownik.

 

Praca:

podawanie 10s

przerwa 110s

dmuchawa 1% - u mnie "1%" to minimalne obroty przy których dmuchawa pracuje normalnie (nie zejdę niżej, bo tak to sobie producent wymyślił). 

Przesłonę dmuchawy zdemontowałem, ale mam klapkę z ciężarkiem pomiędzy dmuchawą a kanałem powietrznym palnika.

 

Podrzymanie:

przerwa 60min - to fabryczny czas, nic nie zmieniałem bo nie ma potrzeby (u mnie kocioł jeszcze nigdy tak długo nie stał w podtrzymaniu), żar sie nie zapada i palnik szybko "startuje".

 

PS. U mnie proporcje 10:110 to około 3,5-4kW mocy na Retopalu.

Witam to ile spalasz eko na dobe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla palaczy przydałaby się książka - spalanie zależy od zapotrzebowania budynku na ciepło, ale sam proces zależy od ciągu kominowego, instalacji, sposobu dystrybucji ciepła w tej instalacji itd itd. Przykładowo ktoś pisze, że zdemontował klapkę z wentylatora i jest OK, tylko że u innej osoby różnica ciągu kominowego między nocą a dniem może być tak duża że przez noc wypalać mu będzie krater w palniku a za dnia będzie wracać spaliny do kotła jak przerwa w spalaniu będzie za długa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluszna uwaga, ale informacji w necie jest duuuzo i mozna spokojnie o tym poczytac. Jest jedno Ale trzeba chciec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Jest zbyt dluga pauza w podtrzymaniu lub zbyt duzy ciag kominowy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawil ta pauze jak jest ale te przedmuchy bym zminimalizowal. Ja w podtrzymaniu praktycznie nie dmucham. Przetestuj moze pomoze.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to przedmuch 20 s tj strata paliwa. Pojdzie w komin czarny dym i tyle z tego "dobrego". 20 sek podawanie co 15 min wg tez b duzo, ale to trzeba obserwowac. Ja przedmuch zmniejszylbym min o polowe, a to co Dancych napisal to tez moze byc. Duzy ciag samo sie pali i robi kopiec, a przedmuch tylko "dobija" ze kopiec sie zapada. najlepiej to w podtrzymaniu jak juz stoi z 5-6 min zajrzec i zobaczyc czy mocno sie pali. jesli tzn ze w ciag b mocny i sam rozpala palenisko bez przedmuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przedmuch wyłączyłem, a potem ustawiłem na 10s co 10m i w obu przypadkach w podtrzymaniu ogień wygasał i kopczyk się żarzył i  zaczynał kopcić, przestawiłem na 15s co 10m i teraz się utrzymuje w miare i ogień i temperatura więc zostawiam tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzy masz bo pewnie za mało wiatru i niedopala gazów i stąd sadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadzy masz bo pewnie za mało wiatru i niedopala gazów i stąd sadza

Jestem to w stanie wyeliminować? Mam teraz nadmuch 20s co 10m, zmnienić na 10s co 5m? Ogólnie chyba jednak z moim ciągiem kominowym nie jest tak super bo w podtrzymaniu pomiędzy przedmuchami piec troche kopci i po kilku minutach płomień gaśnie a kopczyk się żarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o długość przed uchu tylko siłę z jaką dmuchasz podczas palenia. W teori da się to wyeliminować :)

 

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam siłe nadmuchu na 50% przy przesłonie odsuniętej na 1cm

Co proponujesz?

- siłę w górę próbowałem wcześniej na 60%, wydaje mi się że robią się spieki)

- zmniejszyłem siłę do 30% to słabo to wszystko wyglądało, ciężko było osiągnąć zadaną

Ogólnie zauważyłem że zaczęło się robić troche więcej spieków niż wcześniej

I tym sposobem nie widzę wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spieki, ponoć pomaga podawanie często a mało. Zawsze trzeba wybrać jakieś mniejsze zło tj albo sadza albo male spieki jak się nie wszystkiego wyeliminować. Ideały istnieją tylko w bajkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęły się moje problemy z paleniem;(

Dzisiaj rano po półtora dnia palenia cała szuflada spieków i trochę popiołu, kopczyk się kopci, i od razu na górze robią się spieki

Co się stało? Półtora tygodnia chodziło wszystko fajnie, w miarę miałem wszystko ustawione, węgiel fajnie się wypalał, kilka spieków na całą szufladę popiołu.

Wydaje mi się że nic nie  zmieniałem, opał ten sam, na początku tygodnia podbiłem jedynie temp. na piecu o 2 st. bo było chłodniej, ale w czwartek obniżyłem bo się ociepliło, chyba nie ma to wpływu na to co się dzieje...

No i jeszcze jedna rzecz jaką zrobiłem to co 2 dni dosypywałem do zasobnika po łopatce miału (został mi ze starego zapasu) żeby go wypalić

Pomóżcie bo nie mam pojęcia co się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał dotarł do palnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech typowy Polak, bylo dobrze to musial pomajstrowac :) Po lopatce po lopatce, spadl na dol i zrobil sie sam mial pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawy do spalania miału są inne pod względem ilości powietrza wszystko ze względu na jego granulację, czas podawania.

Innym słowy nastawy na nowo. Jak podajnik daje sobie radę z miałem to spal go samego. Spędzisz jakis czas by dograć nastawy na nowo.
Zapisz sobie te co masz teraz do groszka byś nie musiał szukać ich na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.