Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podłaczyć Kocioł Co I Cwu Układ Otwarty


Pajo12

Rekomendowane odpowiedzi

ochrona to znaczy zawór mieszający 3 drogowy ?Montować ochronę powrotu wody do kotła ?

 

Grzejniki nie wiem jak będę regulował. prawdo podobnie termostatów nie powinno się stosować.

 

A co mi radzisz ?

 

Rodzaje grzejników wziąłem z projektu.

Co to za projekt? i czy mógłbyś go pokazać?

Będzie łatwiej ci coś doradzić i zaproponować. Rozwiązan jest wiele , są różne . i tanie (na jednej pompce) , i drogie na czterech  ,.Wszystko zależy ile kasy chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wielu producentów naczyń wyrównawczych ignoruje Polską Normą w tym względzie.Nawet zadzwoniłem do jednego z nich zwracając uwagę że są wspawane mufy 3/4" a powinny być 1" zgodnie z PN na co uzyskałem odpowiedź że odbiorcy chcą 3/4" a 1"calowe by się nie sprzedawały.Pracuje w hurtowni branży sanitarnej,zaopatrujemy pobliskie sklepy,oczywiście posiadamy naczynia wyrównawcze od w/w producenta i od lat nikt nie zgłasza zastrzeżeń co do średnicy wyjść.Porażka)

Odwiedzisz kilka sklepów to w końcu natrafisz na naczynie z wyjściami 1" w końcu nie wszyscy producenci ignorują PN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 10l naczynie z 1" bez problemu, w sklepie nie mieli ani jednego naczynia z 3/4 , widać wiedzą jakie zamawiać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galmet produkuje naczynia z wyjsciami 1''. Mimo calej mojej nienawisci dla ich kotlow i handlowcow, ktorzy sa swiecie przekonani, ze sprzedaja najlepszy produkt na rynku, z uznaniem przyznaje, ze naczynia robia zgodne z norma i dobrej jakosci; ocieplenie poliuretanem rowniez bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje pomocy nie wiem co jest nie tak ale nie umiem przez bojler przepchnąć zasilania znaczy się ciepła woda dochodzi do trójnika i dalej lipa zimna na rozdzielacz idzie ok wszystko przepycha nawet moją lipną podłogówkę. instalacja nie jest duża a kocioł spory ale budynek nie ocieplony a z kamienia 75 m2 od razu dodam nie chciałem by się woda gotowała postanowiłem iść dosłownie z grubej rury wylot z C.O. 2 cale później redukcja do 1 od trójnika, to samo powrót aż do rozdzielaczy później 16 alu-pex jedynie 3/4 do wyrównawczego zastanawia mnie czy problem nie tkwi na powrocie trójnik w literkę T z jednej powrót z rozdzielacza a z drugiej z bojlera ewentualnie sprawa oczywista czyli pompka tylko na bojler a zasilanie przed nią Jak myślicie ??? A kocioł to zębiec 15 KW Bojler to 60 z pojedynczą wężownicą ale to raczej nie ma znaczenia

post-75069-0-61114400-1507594439_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam... Dzisiaj skączyłem swoją kotłownie... Robiłem schemat nie wiecej jak mi tu podpowiadano... I mam problem... jeden rozdzielacz na parterze po lewej stronie nie grzeje mi powrotu... zasilający mi grzeje... czemu mam instalacje w litere T ponieważ mam dom typu bliźniak i chciałem żeby była jedna kotłownia i ogrzewała dwa budynki... dom z prawej strony grzeje wszystko ( rozdzielacze i grzejniki jak na górze tak na dole grzeje) Z lewej strony grzeje cała góra... dół zasilanie gorące 2 grzejniki mi grzeje samym zasilaniem... powrót zimny .. od powietrzałem nawet wpiełem pompe cyrkulacyjna w ten rozdzielacz.. to mi automatyczne zaczyna schładzać zasilanie na rozdzielaczu... i bardzo powoli nagrzewa grzejniki...

 

w załaczniku schemat kotłowni TZM na rysunku jest z boku... normalnie jest na środku przed rozwidlaniem z tyłu pieca... z pompa.. i zaworem zwrotnym...

post-74862-0-13961900-1507741668_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. zakręciłem prawą stronę i WCU. Dalej to samo góra grzeje dół nie grzeje... Odpowietrzałem grzejniki... W rozdzielaczach automaty .. Wymieniłem.

w rozdzielaczu na zasilaniu woda gorąca.. na powrocie zimna.... W końcu rozkręciłem te rozdzielacze. Przewody od grzejników prze płukałem. wyglądają na czyste.. W rozdzielaczu powrotnym (tym co mi sie nie nagrzewa) znalazłem 2 kamyki. 1 kamyk wielkości ok. 0,5cm a drugi z 0,2cm. Ale nie zdąrzyłem złożyć rozdzielaczy, ponieważ zamierzam cała instalacje przepłukać wodą. Może coś się jeszcze wypłucze. Czy te 2 kamyki mogły zapowietrzać rozdzielacz i odpowietrznik nie mógł odpowietrzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz ma średnicę ponad 25mm więc takich drobiazgów nie poczuje.

Natomiast odpowietrzniki automatycznie masz gdzie?

Na zasilaniu czy na powrocie?

Na powrocie nie mogą być gdyż pompa zasysa przez nie powietrze do instalacji, pozakręcaj je albo zmieć na ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam identycznie zrobione jak na prawej stronie... odbicie lustrzane... i na tamtej działa wszystko a na lewej działa tylko góra... nawet pompę większa zakupiłem POMPA OBIEGOWA CO ELEKTRONICZNA IBO BETA 25-60 180 wcześniej miałem mniejsza...  jak zakręcę prawa stronie to pompa zmniejsza sobie bieg... na niższy tak jak by nie potrzebowała dalej pchać... wygląda to wszystko jak by rura za pchana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że jak odpowietrzam grzejnik to cofa mi się woda z pionu z powrotu i w tedy nagrzewa mi rozdzielacz powrotu. przestane odpowietrzać po chwili stygnie.....  grzejniki zakręcam wszystkie jeden zostawiam rurkowy i to samo... może powrót się odbijać od powrotu..  już nic mi do głowy nie przychodzi. może powrót od rozdzielacza pociągnąć bezpośrednio do kotła i zostawać trójnik.  Macie jakieś pomysły... ?

post-74862-0-11421500-1507920929_thumb.jpg

post-74862-0-74496200-1507921245_thumb.jpg

post-74862-0-92929900-1507921429_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.