Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozpoczęłam dopiero "pracę" nad piecem - sas bio multi 23. Na razie pracuję w pid pochłania pellet straszliwie - ok 25-30 kg dziennie. Ustawienia pid są takie jak na początku u Pawła czyli p. -8s, przerwa -6min,  czas p went - 8s i tak dalej, piec się wygasza. Zanim zacznę próbować inne ustawienia muszę chyba ustawić płomień. Przy pracy i temp komin około 110C płomień nie wychodzi z paleniska, jak dmuchnie wentylator to latają iskry. W palenisku mam oprócz pyłu malutkie bryłki spalonego pelletu. Próbowałam zmienić na korekcie went górnego 10% w jedną i drugą i różnica żadna. Może za duża moc wentylatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mialem to samo z tymi granulkami. Moc minimalnie zmoejszylem, jednak poprawy za bardzo nie bylo. Ale za to po zmiejszeniu mocy pieca na 85% i to tego wentylator tylko gorny na -10 i jest mega lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem kotła SAS BIO EFEKT 23 KW. Dane podane są po kliknięciu na mój opis.

Załączam filmiki z pracy instalacji.

Obecnie jestem na etapie pracy zPID ST-550 PID.

Zacząłem palić w trybie nadzoru, żeby piec niepotrzebnie się nie wygaszał.

Obecne ustawienia pieca ząłączę w pliku wygenerowanym z emodulu.

Poniżej zdjęcie z kotłowni i wykres pracy z ostatniej doby.

Podaję link do 2 filmu https://drive.google.com/open?id=1Lxzxa25W6_a8lRXXcS_QIXrW8bBD5WOi

Link drugi będzie za chwilę

991221676_Mojakotownia.thumb.jpg.dcc28f7655678569b5bb24c40fc247f1.jpg

ustawienia 17.10.2018.pdf

ostatnia doba 16-17.10.18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udało mi się wgrać filmik podaję 2 link https://drive.google.com/open?id=1PWcYUqdCQwnLl28dTn8HgFMzly0NDo7m

Proszę o ewentualne podpowiedzi co trzebaby pozmieniać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2018 o 21:22, kezorbz napisał:

Hej,

Mialem to samo z tymi granulkami. Moc minimalnie zmoejszylem, jednak poprawy za bardzo nie bylo. Ale za to po zmiejszeniu mocy pieca na 85% i to tego wentylator tylko gorny na -10 i jest mega lepiej. 

U mnie przy mocy 90% wentylator górny jest do -3 ide w drógą stronę na +8 akurat mam teraz. A płomień lekko wychodzi poza palnik przy temp 120 oC. Granulki i iskry sobie latają... Też mi się wydaje że wentylator sobie chodzi bardzo różnie od 20 do nawet 80-100%. Gdzieś coś muszę jeszcze pozmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyliczeń wychodzi u mnie 20,16 kg na dobę pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia klapki ze strony sasa ciekawe kogo to dotyczy?

klapka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to powiem moze sprobuje na weekend zrobic test w manualu

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem teraz taki test i kurcze różnicy za wielkiej nie ma w tamtą zimę paliłem bez wygaszania bo raczej nie ma sensu jak pięć ma ci się wlancAc co 2 godziny. Widz że jesteś dość pojętny miałeś już doczynienia z taki kotłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i ogldam duzo w necie plus technik urzadzen sanitarnych ale nie robie w zawodzie :) wlasnie pszczednosc w zużyciu prądu i oszędność na grzałce tylko pozostaje oszczędność pieca i pelletu tak po krótce

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po 3 miesiącach padła grzałka . Może coś razem wykombinuje my żeby zmniejszyc spalanie i osiągi :-) pobór prądu podczas rozpalania na pewno nie jest mały i z tego co tutaj z chłopakami pisałem to lepiej w zimie jest nie wygaszać a spalanie na dobę miałem jakieś 30 kg +- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podpowiada dziadzia :) trzebaby pokombinowac z planem pracy tzw tygodniowka zeby sie zalaczal np po poludniu i pracowal gdzies do 7_8 godzinki potem pauza i juz moze byc oszczrdniej ale jak przyjda mrozy to bedzie musial chodzic na okraglo

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ja mam podpięty pięć pod internet i wlancAc i wylancAm kiedy mi pasuje fajna sprawa szkoda że nie ma jakiegoś analizatora spalania żeby dobierał jak najlepsze ust poprzez analizę wykresów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moglby podawac ile spala na biezaco i na dobe bo tak to wyliczenia opieram o %:)

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam salus rt510tx

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak 20,16kg poszło mi w trybie pidpraca-wygaszanie-pidpraca, a wynik z dzisiaj to 36,4kg w trybie pidpraca-pidnadzór-pidpraca.

Wracam do ustawień wentylator dolny 0% górny 4% bo dużo sadzy powstaje zrobie filmik do tego.

Uruchamiam tryb automatycznego czyszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z ostatniej doby pracy

plus link do czyszczenia kotla https://drive.google.com/open?id=1AaJR5CELx0A1CE1Wd-ufPYsMc6qnp8P_

 

 

18-19.10.18.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadzorze udało mi się pracować na razie przez 31 min. zobaczymy w kolejnych cyklach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część i jak testowales ustawienia bez pid ja teraz jadę bez pid jakoś pięć szybciej osiąga mi temp żądaną ust mam takie teraz praca : podawanie 2 s przerwa 8 s nadmuch 23bieg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze nie mialem okazji troszke duzo mi wyszlo na do be prawie 39 kg chyba zmniejsze temp pieca na 50 bo wydaje mi sie ze za duzo spala no i jeszcze nie robilem tygodniowki

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co powiedział mi pewien Pan co się zajmuje tymi piecami że temperatura naszych pieców powinna być jak najwyższą gdusz szamotka która jest wyłożony pięć w środku oddaje puzniej ciepło mi temp. Dochodzi nawet do 80 c potem spada do 50 i pięć się zakańcza

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.