Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie nie można ustawić temp. spalin. to wynika z ustawionej mocy kotła i zadanej temperatury kotła.

u mnie przy nastawie 50% mocy kotła i ustawionej temp. kotła na 50 st. C temperatura spalin nie przekracza 120 st. C.

 

na początku przy mocy kotła 100% i temp. kotła 56-60 st.C miałem spaliny na poziomie do 170 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest zasada regulacji palnika, chodzi o korektę dolna i gorna. w ktora regulowac np jak jest za maly plomien

ruszaj tylko jedno ustawienie (górne) i musisz dojść doświadczalnie.

było już kiedyś że najlepiej robić to gdy temp. spalin ma temp. powyżej 120 st. C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na świeżo. Piec mam pierwszy sezon, pale na automacie(PID) z ustawieniami takie jakie były( z wygaszaniem, temp na piecu 56 temp. wody 48). Spalanie miałem ~15kg na dobe ( ogrzewanie +ciepła woda)przy temperaturach do -10. Przy obecnych mrozach skoczyło do 30kgmax( chyba nie tak źle ;-)). Niestety wczoraj padla mi grzałka(zapalarka). Dziś o 7.30 telefon do SAS'a, o 10 dzwoni do drzwi Pan z serwisu :-) Grzalka wymieniona , wgrany nowy soft, zobaczymy co bedzie dalej.

Na razie uczę się obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem tu nowy, i walczę z moim "diabłem" czyli SAS BIO-MULTI 23Kw, sterownik ST-550zPID. Aktualnie ogrzewa domek 150 m, plus woda.  Dom jeszcze nie ocieplony i nie wygrzany. Palę od września. Aktualne spalanie sięga 60 kg doba :(, wychodzi 2 tony miesięcznie :(. Z powodu nadmiaru pracy z wykańczaniem domu, nie miałem czasu zająć się piecem. Wiem że okres grzewczy już prawie za nami, ale jeszcze troszkę zostało.

 

Do tej pory pies pracował z PID, piec czyszczony raz na około 2 tygodnie i wydaje mi się że sporo popiołu, ale wszystko spalone. Czy ktoś ma podobną sytuację i jakoś ustawił piec aby mniej palił ? Grzebałem w ustawieniach ale to czarna magia jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

DmVip myślisz, że u innych jest inaczej tylko nikt do końca nie mówi prawdy.

W moim  przypadku spalałem na dobę nawet 6 worków i nie robię z tego tragedii.

Zobacz jak jest kaloryczność pelletu tylko tak rzetelnie obliczyłem, że jak zamieszkamy to będzie nam potrzebne 8 ton.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 worki na dobę (45kg) przy -20st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu jak zacząłem palić, skrupulatnie wisi lista koło pieca, notuję co ile wsypuje, ile i kiedy czyszczę piec. Na początku planowałem kupować od różnych dostawców i sprawdzać który wyjdzie najlepiej. Niestety cena czyni cuda, jak zaczęły szaleć ceny to stanąłem na jednym dostawcy u którego cena w sezonie podskoczyła o 20zł na tonie. Najwięcej z zaobserwowanych podskoków cen było w przeciągu 3 miesięcy z 650 do 899 zł tona :o :o :o . No i weź chłopie i testuj. No nic wracając do tematu miesięcznie w okresie zimowym, 7 grzejników, podłogówka około 100 metrów, powierzchnia 150 metrów, dom nieocieplony i bez żadnego sterownika pokojowego. Piec pochłania 2 tony miesiąc w miesiąc :( . Ale idzie wiosna, będzie docieplenie oraz sterowniki pokojowe, na następny sezon sprawdzę jak to wyjdzie.

 

Aktualnie w ostatnich dniach trochę cieplej, 2 grzejniki zakręcone oraz z 20 m podłogi i spalił 3,5 worka na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy -20 poszło na dobę coś ok 45 kg (3worki)apelletu do tej pory spalilem od września do marca jakieś 4.5 tony temp. W domu 22c

 

No tu kolego to cię poniosło jeśli ktoś umie liczyć to na tonę wchodzi średnio 65 - 66 worków 15 kilowych. Licząc 3 worki doba wychodzi około 90 miesięcznie czyli tona i troszkę. A przez okres 7 miesięcy spalił ci około 9,5 tony. Niestety to wychodzi z matematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale całej zimy nie ma -20 :)

mi do tej pory zeszło 3,5 tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu kolego to cię poniosło jeśli ktoś umie liczyć to na tonę wchodzi średnio 65 - 66 worków 15 kilowych. Licząc 3 worki doba wychodzi około 90 miesięcznie czyli tona i troszkę. A przez okres 7 miesięcy spalił ci około 9,5 tony. Niestety to wychodzi z matematyki.

czytamy ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym Was zapytać czy dobrze mam ustawiony piec. Co sądzicie o podtrzymaniu? Gdzieś czytałem tutaj że niektórym piec w podtrzymaniu nawet do 40 minut trzyma u mnie jest to 15 min max i koniec, co mógłbym przestawić?

 

Pod linkiem zdjęcia.

 

 

https://photos.app.goo.gl/zkQqZSDZpvnKzSGD3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cos cisza na naszym temacie moze chłopaki pochwalicie sie swoimi ustawieniami piecyków moze ktos dokonał jakiejs rewolucji hehehe.

Ja pisałem z sasaem na temat aktualizacji sterownika st 550 ale z nimi gadka to wg masakra i szczeze wątpie ze bedzie jeszcze jakies modyfikacje tego sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam takie pytanie może ktoś z was mi pomożę mam piec Sas ze sterownikiem at 550 i pracą ręczną ale niestety piec po tym jak się nagrzewa przechodzi w podtrzymanie i się wygasza przez co dość często wyskakuje mi błąd że nie może się rozpalić. Można coś na to poradzić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie może ktoś z was mi pomożę mam piec Sas ze sterownikiem at 550 i pracą ręczną ale niestety piec po tym jak się nagrzewa przechodzi w podtrzymanie i się wygasza przez co dość często wyskakuje mi błąd że nie może się rozpalić. Można coś na to poradzić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zmniejszyć czas podawania w podtrzymaniu, bo prawdopodobnie z tej przyczyny ci wygasa.

masz ustawione rozpalanie czy prace w nadzorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Zaczął się już sezon grzewczy nie macie jakieś nowe ust piecu jakieś nowinki oto które ogranicza spalanie wrzucam moje aktualne ust piecyka 

Czas podawania 2s

Przerwa w podawaniu 10s

Nadmuch 24 

Podtrzymanie :

Praca podtrz 8 s

przerwa podtrz 4min

Went w podtrzymaniu praca 20 s

przerwa 3,48

bieg wentylatora 24 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.