Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.Posiadam SAS BIO slim 23kw ze sterownikiem ST-550 zPID, dokupiłem regulator pokojowy ST-292 v2 i tu zaczyna się problem.Gdy ustawie na standardowy jest ok(mniej więcej)tzn da sie sterować ale na eModul nie wyświetla się temp. pokojowa a gdy przestawie na Tech sterownik pokazuje błąd połączenia. Może ktoś miał taki problem?Ewentualnie może inny regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez posiadam st-550 z tym ze piec sas bio gro eco na pellet. Twoje ustawienia sa naprawde super, jesli tak ci chodzi piec w zime to respekt, odkupie ten pellet;) Ja mam chwilowo ustawienia bez PID 30sek podawanie, 130sek przerwa, nadmuch 5%. Jesli chodzi o sam sterownik, zerknij na wersje, ja mam chwilowo na koncu 18 (piec dostasrczyli mi z wersja na koncu 14)  wiec robilem update i probowalem PID automatyczny, musze powiedziec ze poprawili go bo juz nie podaje jak de**il co 21sek pelletu tylko cos tam mysli i wg potrzeby dorzuca. pokojowki jeszcze nie mam ale zamierzam kupic, warto tez st-550 podlaczyc do neta(u mnie poprzez dodatkowy router tplinka w trybie repeater po kablu rj45). Wieczorem moge wrzucic wiecej info na temat moich ustawien. Chwilowo tez za cieplo na grzanie i zabawe(piec mam od 2 miesiecy).Wi

 

ja rowniez posiadam st-550 z tym ze piec sas bio gro eco na pellet. Twoje ustawienia sa naprawde super, jesli tak ci chodzi piec w zime to respekt, odkupie ten pellet;) Ja mam chwilowo ustawienia bez PID 30sek podawanie, 130sek przerwa, nadmuch 5%. Jesli chodzi o sam sterownik, zerknij na wersje, ja mam chwilowo na koncu 18 (piec dostasrczyli mi z wersja na koncu 14)  wiec robilem update i probowalem PID automatyczny, musze powiedziec ze poprawili go bo juz nie podaje jak de**il co 21sek pelletu tylko cos tam mysli i wg potrzeby dorzuca. pokojowki jeszcze nie mam ale zamierzam kupic, warto tez st-550 podlaczyc do neta(u mnie poprzez dodatkowy router tplinka w trybie repeater po kablu rj45). Wieczorem moge wrzucic wiecej info na temat moich ustawien. Chwilowo tez za cieplo na grzanie i zabawe(piec mam od 2 miesiecy).

 

Witam również posiadam kociołek marki Sas jednak na ekogroszek z sterownikiem tech st. 550 z pid. Mam do Pana małe pytanie czy sam podłączał Pan swój kociołek do internetu? jeżeli tak mógłbym prosić o jakieś zdjęcie w który wtyk Pan wpiął ten kabel? bardzo bym był wdzięczny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również posiadam kociołek marki Sas jednak na ekogroszek z sterownikiem tech st. 550 z pid. Mam do Pana małe pytanie czy sam podłączał Pan swój kociołek do internetu? jeżeli tak mógłbym prosić o jakieś zdjęcie w który wtyk Pan wpiął ten kabel? bardzo bym był wdzięczny .

Tak sam podpinałem, pod górne gniazdo z tego co pamiętam(była delikatna faza) fotki nie dam rady zrobić, obecnie jestem za granicą wracam na 27.01.Jak coś prosze sie przypomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Użytkuje ktoś  taki kocioł na pellet jak: SAS Agro-Eco ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Co się dzieje na forum taka cisza?

Do rzeczy nadal szukam kogoś kto użytkuje kocioł SAS Agro Eco na pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza,bo nie ma problemów z kotłem :)

 

powiedzcie mi , czy  u was też skacze temperatura na zaworze? u mnie zadana temp zaworu wynosi 34 st. C, ale podczas pracy i nadzoru skacze z 25 st do prawie 50 st.

wiem, że jest bezwładność i czasy zamknięcia zaworu też ale czy to normalne? pewnie też na to może mieć wpływ zadana temperatura na regulatorach pokojowych, bo obecnie tylko salon i kuchnię mam ustawiony na 20 st. (4 pętle) a reszta domu na 12-18 st. (garaż, piętro, wiatrołap, etc)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem nowym użytkownikiem pieca Sas Bio Effect 14kw z ST 550 z PiD i mam z nim nie mały problem a mianowicie :

Temperatura na piecu jest ustawiona 65 C, na zaworze  CO 4d z siłownikiem jest 55 C  włączona ochrona powrotu i kotła, a na zaworze podłogowym  3d z siłownikiem 24 C (dopiero wygrzewam podłogę). Czy ktoś wie jak poustawiać te wszystkie parametry zaworów i pieca. Nowy dom nie zamieszkany 170 m2, ocieplony, 80 % podłogówka reszta grzejniki.

 

Nasze ustawienia:

Czas podawania : 3s

Przerwa podawania : 12 min

Czas wentylatora: 5 s

Przerwa wentylatora : 6 min

Obroty wentylatora : 24%

Ruszt przerwa w pracy : 12 min

Ruszt przerwa w podtrzymaniu: 20 min

Zawór 4d : czas otwarcia 2 min, skok jednostkowy 5%, min otwarcie 5 % włączona ochrona kotła i powrotu

Zawór 3d:  czas otwarcia 2 min, skok jednostkowy 5 %, min. otwarcie 5 % wyłączona ochrona kotła i powrotu

Problem polega na tym iż nie mogę ustabilizować temp. na zaworze 4d a co za tym idzie również na podłogówce. Problem jest też z temp. powrotu. Jak to wszystko ustabilizować??

 

Z góry dziekuję za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 min masz przerwy w podawaniu pelltu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 2 min!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2sek co 8 sek i tej zimy nawet się nie zbliżył do 60-tki ;) a było i -13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że Ty i marwol jedziecie na ręcznych ustawieniach - ja na pidzie i na razie mi to pasuje, póki nie mieszkam w tym domu.

spala mi obecnie około 18 kg / dobę, więc akceptowalny wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy jaka masz powierzchnie do ogrzania i obecna tem w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom mam na wykończeniu i jak będzie palił tak jak w tych ostatnich dniach to na  następną zimę potrzebuje 8 ton pelletu.

Do rzeczy czy ktoś z Was może mi podać jak zrobić w ustawieniach żeby kocioł przykładowo:

wygasił się o 6 rano a odpalił o 13 

Mój sterownik to: 550z PID lecz palę w tej chwili bez PID-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystko w podłogówce, łącznie z garażem, około 180 metrów.

u mnie też trwają prace wykończeniowe, więc dom niezamieszkały.

temperatura w domu około 19 st.C, ale mam różnie poustawiane regulatory pokojowe, najwięcej w salonie i kuchni 20 st., góra ustawiona na 18 st., łazienka dół na minimum, wiatrołap 16 st., garaż też na minimum. co ważne nie grzeję wody w bojlerze, bo nie ma  takiej obecnie potrzeby.

 

ma rozdzielacze do podłogówki z siłownikami a w kotłowni zawór 4d z siłownikiem. temp. zadana zaworu ustawiona na 34 st.C, temp. zadana kotła 50 st. i nadzór, pracuje bez wygaszania. praca zpid.

 

piec wczoraj przestawiłem na 50% (był na 60%), bo przy takich nastawach regulatorów pokojowych jak wyżej napisałem temperatura za zaworze dochodziła do 50 st.C (nie miał co zrobić z ciepłem, ale za to w nadzorze pozostawał dość długo bo przy zadanej kotła 50 temperatura dochodziła do 62 st., więc tylko chodził nadzorze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej 

Co taka cisza zamarzły Wam palniki? 

Jak tam spalanie pelletu przy takim mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 

Co taka cisza zamarzły Wam palniki? 

Jak tam spalanie pelletu przy takim mrozie.

trochę z innej beczki :)

 

jaką macie nastawioną temperaturę na zaworze? mam w całym domu podłogówkę a zadana temperatura zaworu 34 st.C, zastanawiam się, czy nie za wysoka, bo potrafi wzrastać okresowo do 50 st. C. zanim zawór zareaguje (afriso z siłownikiem), dom wygrzewany może już wygrzany, w każdym razie 1 sezon grzewczy, niezamieszkały, stąd temperatura w pomieszczeniach ustawiona na regulatorach pokojowych od 16 do 18 st. C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.