Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Może być ja ustawiłem na 160 a można i więcej

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się.

W momencie przełączenia z manual na PID następuje zmiana temperatury spalin o 5 C tzn. zawyżenie.

Kiedy znowy przełączam na manual odczyt temperatury spalin momentalnie spada o 5 C.

To się dzieje w przeciągu 2 s. sama zmiana manual/PID powoduje taki efekt.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie inne parametry sa ustawione w pidzie musialbys tu i tu miec tak samo, niestety nie wiem jakie ustawienia pojawiaja sie po przelaczeniu na manual ja smigam na pidzie

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 minuty


Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PID na małych obciążeniach kotła schodzi mocno z mocą co powoduje, że wymiennik pracuje z gorszą sprawnością. 

Moje nastawy manualne dla mieszanki 1/1 owies /pellet

Praca 2s

Przerwa 18s

Nadmuch 22

Co zadane 58 

Histereza 2C

Spaliny dochodzą do 145 C

Podtrzymanie

Praca 5s

Przerwa 300 s

Nadmuch 25

Czas nadmuchu 10s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Posiadam pięć Sas Bio Efekt 23 Kw ż sterownikiem 550zpid. Dom ocieplony, grzane 2 piętra + ok.30m2 podłogowki.  Przeczytałem cały temat. Próbowałem ustawić piec  bez pid pod kątem rad innych użytkowników. Lecz parę rzeczy mi nie wyszło.

Moje ustawienia

Praca
podawanie 2s
Przerwa 10 s
Siła nadmuchu 24
Podtrzymanie 
Praca 4 s
Przerwa 2min
Wentylator
Praca 15s
Przerwa 2
Siła nadmuchu 23

Co 55

Histereza 5

Pompka włącza się przy 45

1. Piec bardzo długi czas potrzebuje żeby osiągnąć 55 stopni ( temperatura spalin ok. 110)

2. Po osiągnięciu 55 stopni następuje wygaszanie i zamiast podtrzymania jest czuwanie . Mija z ok.5min piec ma już 50 stopni i dojście do 55 zajmuje mu ż godzinę. 

Wiem że bez pida mogę osiągnąć lepsze wyniki dlatego próbuje ż tymi ustawieniami ale te dwa problemy są dla mnie za duże zwlaszcza że nic nie mam wspólnego z hydraulika czy plecami.  

Bardzo proszę o pomoc 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sproboj te ust
Praca
podawanie 2s
Przerwa 8 s
Siła nadmuchu 24
Podtrzymanie
Praca 4 s
Przerwa 3min
Wentylator
Praca 15s
Przerwa 2.49
Siła nadmuchu 23
A masz siłownik na zaworze 4droznym ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trochę z innej strony, a mianowicie:

praca na pidzie,

temperatura zaworu zadana 30 st. C, a przy zamkniętych pętlach (ogrzewanie podłogowe w całości plus 2 grzejniki łaz.) potrafi czasem dojść do 55 st. C. jak z tym walczyć? czy to normalne? zawór 4d afriso z siłownikiem

 

dajcie jakąś odpowiedź, bo jak dotąd nikt nie chce na ten temat pogadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, że od czasu do czasu buchnie żarem po grzejnikach. Teraz aktualnie mam wyłączoną ochronę powrotu (do niedawna grzałem w trybie z wygaszeniem więc ochrona tylko mi przeszkadzała i jeszcze jej nie włączałem ;) ) i nie zauważyłem tego zjawiska. Jak pamiętam to najczęściej się zdarzało po dogrzaniu cwu. 

Błąd sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem, co to może być. w pewnym momencie przełączałem na wygaszanie, żeby nie rosła temperatura na piecu, ale to bez sensu, bo grzałka trochę ciągnie przy rozpalaniu.

wcześniej miałem zawór ustawiony jako CO, teraz mam na podłogowy i niby tam jest max. temp. podłogi 55 st. C. muszę sprawdzić czy u mnie też się to dzieje po dogrzaniu cwu. obecnie cwu na 50 st.C.

ile masz powrót ustawiony u mnie 43st.C. sprawdzę jeszcze jak mam ochronę powrotu bo nie pamiętam.

a jak to jest z temp. spalin u ciebie bo u mnie jak rozpalam piec to przy mocy kotła na 70% temp. spalin dochodzi do ponad 140 st.C, ale później w nadzorze i pracy maksymalnie 110-115 st.C. temp. podajnika 38-41 st.C. lepiej ustawić wyższą moc kotła? temp. kotła ustawiona na 60 st.C histereza 5 st.C. praktycznie cały czas w zakresie 63-66 st.C

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.