Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Bio Efekt 23 Kw Tech St 550 Z Pid Pellet


Pawel24ng

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.Jestem nowym uzytkownikiem tego pieca z tym sterownikiem czyli tech st 550.Jest nas troszeczke mnie niz uzytkownikow multifun ale damy rade :).Wrzucajcie tutaj swoje ustawienia i inne zeczy zwiazane z bio efektem i tech.

 

Moje ustawienia :

Czas pracy :8 s

Przerwa w podawaniu :6min

Czas pracy wentylatora :8 sec

Czas przerwy wentylatora :5 min

Obroty wentylatora : 35

Ruszt:

Ruszt przerwa w pracy 15 min

Ruszt przerwa w podtrzymaniu : 20 min

 

Tyle jest dostepne reszte jest w menu serwisowym ale tam nic nie ruszalem

Czekam na wasze sugestie i korekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego sterownika i nawet nie wiedziałem że taki istnieje.

Ale w oczy rzuciły się ustawienia 8 sek. podawania 6 minut między podawaniem.

Chyba twój kocioł w palnik szuflą sypie, albo jakieś paliwo jądrowe podaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc widzę że mało osób ma ten piec hehe.od ostatniego wpisu troche porobilem przy piecyku tz zamontowane termomet pokojowy tech st 280 następnie siłownik szt 120a i czujnik zaworu i powrotu z ust narazie nie dzialalem z ustawieniami może coś w sobotę pokombinuje a wy coś działać je?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez posiadam st-550 z tym ze piec sas bio gro eco na pellet. Twoje ustawienia sa naprawde super, jesli tak ci chodzi piec w zime to respekt, odkupie ten pellet;) Ja mam chwilowo ustawienia bez PID 30sek podawanie, 130sek przerwa, nadmuch 5%. Jesli chodzi o sam sterownik, zerknij na wersje, ja mam chwilowo na koncu 18 (piec dostasrczyli mi z wersja na koncu 14)  wiec robilem update i probowalem PID automatyczny, musze powiedziec ze poprawili go bo juz nie podaje jak de**il co 21sek pelletu tylko cos tam mysli i wg potrzeby dorzuca. pokojowki jeszcze nie mam ale zamierzam kupic, warto tez st-550 podlaczyc do neta(u mnie poprzez dodatkowy router tplinka w trybie repeater po kablu rj45). Wieczorem moge wrzucic wiecej info na temat moich ustawien. Chwilowo tez za cieplo na grzanie i zabawe(piec mam od 2 miesiecy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam
Jako posiadacz bio solid 17kw piszę co mi się juz przydarzyło. Może będziecie mieć jakieś rady. Sterownik 550, praca z pid. Już drugi raz "wypadł" piec z z poza histerezy w dół i w góre aż musiał zadziałać termik.
Po  pierwszym razie ,wyczyszczeniu powrocie do ustawień fabrycznych załączyłem piec i chodził super kilka dni na ustawieniu temp. CO 62 stopnie (zachowana histereza 2 stopnie).
Nagle bez zmian pogodówki, zaworu 4d (manual) temperatura na piecu spadła ponizej 54 podskoczyła na 66 a poźniej spadała z wahaniami aż do 37. W piecu podajnik zasypał niespalonym peletem. 
Nie wiem cóż może być za przyczyna. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, ja także posiadam pelleciaka od Sasa ze sterownikiem tech a dokładnie 550zPid w piecu Bio Slim 14kw.

Piec odpaliłem w sobote wieczorem na fabrycznym Pid.

Instalacja oparta o schemat z forum z dwoma zaworami 3d plus siłowniki i pompa kotłową do ochrony. Aktualnie podłączony jeden obieg czyli podłogówka i do tego zasobnik 140litrów, drugi obieg czeka na grzejniki.

Nowy dom po pracach tynkarskich i posadzkach w tym roku, więc zimny i nie wygrzany.W środku było dosyć zimno pewnie koło 12 stopni. Zasypałem podajnik 6 workami i ogień. Ładnie poszło, piec sie rozpalił, doszedł do temperatury i nastepnego dnia bylo przyjemnie ciepło na parterze. We wtorek koło południa podłączyłem regulator tech St281 i w domku miałem 20 stopni lepiej niż się spodziewałem. Piec wziął na to jakies 4,5 worka, uważam wynik za dobry jak na etap wygrzewania i panującą pogodę, u mnie juz było skrobanie szyb w aucie. Przestawiłem regulator na 15 stopni i ustawiłem jako sterowanie piecem. Dzis patrzyłem to w domu 18 a piec czuwa.

 

Za ustawienia bede sie dopiero brał a jak wasze ustawienia? Macie juz coś sensownego wypróbowane?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja teraz testuje ust. 4s/20 -w pracy nawet fajnie idzie mam juz piecyk pod neta podlaczony (super sprawa) im nas wiecej bendzie tym wiecej zdzialamy czyli spalanie zmniejszymy bo o to w tym chodzi hehheh.tak ze wzucac wszystkie uwagi itp ja tez sie dopiero ucze ale wspolnymi silami moze cos zdzialamy hheheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 4/20 - to moc dla 11.4 kW to samo dla tej mocy 5/25, 3/15, 2/10

dla 13.6 kW - 2/8, 3/12, 4/16, 5/20

dla 17.1 kW - 2/6, 3/9, 4/12, 5/15

 

może Wam się przyda :)

 

Pozdrawiam cierpliwych i dociekliwych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez posiadam st-550 z tym ze piec sas bio gro eco na pellet. Twoje ustawienia sa naprawde super, jesli tak ci chodzi piec w zime to respekt, odkupie ten pellet;) Ja mam chwilowo ustawienia bez PID 30sek podawanie, 130sek przerwa, nadmuch 5%. Jesli chodzi o sam sterownik, zerknij na wersje, ja mam chwilowo na koncu 18 (piec dostasrczyli mi z wersja na koncu 14)  wiec robilem update i probowalem PID automatyczny, musze powiedziec ze poprawili go bo juz nie podaje jak de**il co 21sek pelletu tylko cos tam mysli i wg potrzeby dorzuca. pokojowki jeszcze nie mam ale zamierzam kupic, warto tez st-550 podlaczyc do neta(u mnie poprzez dodatkowy router tplinka w trybie repeater po kablu rj45). Wieczorem moge wrzucic wiecej info na temat moich ustawien. Chwilowo tez za cieplo na grzanie i zabawe(piec mam od 2 miesiecy).

A jak robiles to aktualizacje ja mam wersje 1.0.14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedzialem a dla 23kw bo taki mam jakie wartosci beda?

No i pytanie ktore wybrac ?

22.7 kW - 2/4, 3/6, 4/8, 5/10

to już musisz sam wypróbować ale lepsze są efekty mniej a częściej czyli 2 na coś .... testuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł 4/20 - to moc dla 11.4 kW to samo dla tej mocy 5/25, 3/15, 2/10

dla 13.6 kW - 2/8, 3/12, 4/16, 5/20

dla 17.1 kW - 2/6, 3/9, 4/12, 5/15

 

może Wam się przyda :)

 

Pozdrawiam cierpliwych i dociekliwych :)

A dla mocy minimalnych jakie powinny być ustawienia?

Co ciekawe, swego czasu dostałem od Recalartu fabryczne ustawienia dla mocy max (paliwo "pellet") dla mojej 17stki i tam było 2/4. Teraz mam 3/12 i pytanie czy warto zmieniać na 2/6 lub 3/9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol, czyli masz ustawiony palnik dla mocy 10kw. Bardzo dobrym pytaniem jest to, czy lepiej dłużej na mniejszej mocy, czy krócej na większej? Robik na pewno to stestował, liczę na jego wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.