Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moja Instalacja


99willy99

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie zawór 3d z siłownikiem herz czy afriso?

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Najlepiej ESBE Np.typ VRG 131(gwint zewn.) lub VRG 132(gwint wewn) Do tego siłownik serii ARA 600 z sygnałem 

3-punktowym.Konkretny model siłownika zależy od napięcia i czasu obrotu o 90st.Zazwyczaj będzie to ARA 661 napięcie 230V czas obrotu 120s Należy dobrać zawór 3D o odpowiednim Kvs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w jednym i drugim watku pytasz o to samo. Dostałeś juz kilka razy ta sama odpowiedź co trzeba zrobić. Piszesz ze masz juz zawór 3d afriso to po co ci kolejny? Kolega sambor dobrze ci radzi a on zna sie na rzeczy bo i mi pomogl a ty i tak swoje. I bez urazy bo w dobrej wierze pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwile co zauważyłem to napewno stabilniejsza praca pieca, powrot tylko o 8° mniejszy od zasilania, sterowanie podloga przez sterownik pokojowy, stala temp w domu i 15.10 o 7 rano zasypalem 100 kg groszku i do dnia dzisiejszego jest jeszcze z 1/4 tego co wsypalem. Przede wszystkim koszty zmian byly mniejsze niz montaż sprzęgła ze schematu co wstawiłes, bo tez sie nad nim zastanawialem ale dzieki pomocy bardziej doswiadczonych forumowiczow koszty z 3000 zł zmalaly do 800zl razem z robocizna. U ciebie wystarczy tak jak pisalem i rowniez radzili inni wstawic zawor 3d afriso a silownik wziazc z 4d bo i tak nasze sterowniki nie moga obslugiwac dwoch silownikow ,a poza tym ten silownik nie jest ci potrzebny na 4d skoro chcesz sterowac podloga. I oczywiscie musisz wstawic pompe na powrocie z 4d bo przekroje masz za male do grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak u mnie wyglada instalacja. Plus schemat według ktorego wprowadzilem zmiany plus zamontowana pompka na powrocie z 4d.

post-66718-0-44017900-1508691402_thumb.jpg

post-66718-0-21965500-1508691525_thumb.jpg

post-66718-0-13501900-1508691576_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem i mnie tez to razi ale to tez bedzie zmienione, tylko narazie czasu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko u mnie śmiga juz jak należy trzeba było tylko dobrze ustawić w sterowniku co jaki czas ma odczytywać temperaturę działa nawet ochrona powrotu wszystko śmiga jak neleży( z 30 na 20)

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Sorka, że tak wtrącę się :) co sądzicie o temacie RTL na powrocie podłogówki ? 

Mam akurat tak zrobione i nie wiem czy mi to trochę nie bruździ w ilości spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.