Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eco Duo Uni R 15Kw


99willy99

Rekomendowane odpowiedzi

A widzisz u mnie pokojowy obniza temp pieca o 10 stopni. Jest to tech st-292v2. A jak masz ustawiony w sterowniku ta pokojowke? Ja mam wlaczony w regulator pokojowy w menu zaworu wbudowanego i w menu ustawien jako regulator standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tem gdzie jest regulator tryb wyłącz sterowanie kotłem. Oczywiście nie w zaworze tylko w menu ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Wybierajac sterowanie kotlem jest tam opcja regulacji ile ma obnizyc temp kotla po dogrzaniu i ustawilem zeby nie obnizal. A powiedz mi kolego jak ci sie sprawuje ta turbina i v3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze popiół ok zero niedopałów jedynie troche bardziej żużluje. Co do spalania to nie widać różnicy. Przy silnym wietrze nie robi krateru na palniku bo zwalniają obroty dmuchawy, jak jest słaby ciąg to dmucha mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czwartek zamowilem sobie taka turbine tylko ze teraz juz cena jest inna bo z przesylka ju wołają 135zl. Chociaz teraz tez nie jest zle po przerobieniu instalacji i paleniu retopalem z pgg. Ty tez wnioskuje ze jestes po przerobkach instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko założyłem 3d z siłownikiem na podłogówkę. W przyszłym roku planuje założyć sprzęgło, bo wydaje mi się ze to najlepsze rozwiązanie. Puki co tez nie jest jakos zle bo powrót powyżej 55*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam ze sprzeglo jest idealne ale troche kosztowne. Ja u siebie zrobilem tak ze zasilanie na podloge wpiolem za zaworem 4d i wywalilem zawor termostatyczny i wstawilem zwykly 3d z silownikiem i powrot z podlogi wpiety w 4d. Zamontowalem tez pompke na powrocie z 4d do kotla i twoj patent z bajpassem w rozdzielaczu od grzejnikow zeby caly czas byl obieg. I takie rozwiazania z materialem i robota kosztowaly mnie 800zl i teraz mam stabilna prace kotla i wygrzany powrot. Spalanie tez spadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to,mnie wyjdzie więcej powyżej 1000zl sprzęgło i pompa kotłową i zawór 3d na grzejniki + inne pierdoły robocizny nie liczę bo zrobię sam. Narazie skompletuje materiały przez zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem sterownik tech sp lux tam gdzie podłogówka, siłownik z zaworem 4d za słownikiem zawór termostatyczny, problem polega na tym ze wsterowniku pokojowym jest opcja ze steruje pompa co, a nie podłogowa, a pompa bije tyle stopni ile zadam na sterowniku kotła, czy kable nie powinny być zamienione o tych pomp, żeby pompa dobijała do temperatury zadanej na sterowniku pokojowym ale co wtedy z co?

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem sterownik tech sp lux tam gdzie podłogówka, siłownik z zaworem 4d za słownikiem zawór termostatyczny, problem polega na tym ze wsterowniku pokojowym jest opcja ze steruje pompa co, a nie podłogowa, a pompa bije tyle stopni ile zadam na sterowniku kotła, czy kable nie powinny być zamienione o tych pomp, żeby pompa dobijała do temperatury zadanej na sterowniku pokojowym ale co wtedy z co?167856642f452e040406a6528f494ad5.jpg

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdzilo sie to rozwiazanie dobrze. Silownik pilnuje temp na podlodze a 4d mam recznie ustawiony zeby dawal kolo 60 stopni i na grzejnikach termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 99willy99 jesli masz ustawione ze pokojowka struje pompa od co to sterownik pieca przez silownik bedzie dawal wiecej ciepla na co i pompa bedzie pracowac caly czas alz do momentu kiedy regulator pokojowy zglosi dogrzanie pomieszczen wtedy sterownik pieca wylaczy pompe od co i wlaczy znow kiedy temp w pomieszczeniach spadnie. Rozwiazanie to ma tez jeden zasadniczy minus gdyz wtedy gdy wylaczy sie pompa co to woda w grzejnikach stygnie a potem gdy pompa ruszy to ta cala zimna woda z grzejnikow zaleje piec. Ja mam silownik na zawoze 3d od podlogi i wlaczone sterowanie piecem a nie pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku mozesz sterowac temp podlogi tylko wtedy gdy bedziesz mial silownik na zaworze od podlogi. Ty masz zawor od podlogi termostatyczny i w tym przypadku sterowanie masz tylko i wylacznie reczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pale ekogrochem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie paliłem kilka dni w zeszłym roku pelletem pomimo ze mam zwykłą retortę ogólnie paliło sie dobrze, ale Opału szło dużo i zasmolił mi sie wymiennik wiec nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec chodzi mi na pidzie, a odnośnie jak zadam temperaturę na sterowniku od pieca na podłogówke to pompka chodzi do zadanej temperatury no histereza 2 stopnie i jak temperatura spadnie to znowu nabija do zadanej 3342023c8937889b043b6199459ebb7c.jpg

 

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz ustawiony zawór termostatyczny na max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99willy99 po tym co widze na twoich zdjeciach nie masz zadnego sterowania automatycznego na podloge. Masz tylko zawor termostatyczny i chocbys nawet ustawil na sterowniku 60 stopni to nigdy do takiej ci nie dobije bo zawor ta temperature ograniczy do takiej jak recznie ustawisz. Teraz pytanie czym u ciebie ten regulator pokojowy steruje, piecem czy pompa. Masz silownik zalozony na zaworze 4d i co nim steruje? Pogodowka? Dla mnie jest to troche przy takiej instalacji bez sensu. Lepiej wywalic ten zawor termostatyczny i wstawic na jego miejsce zwykly 3d afriso i na niego zalozyc ten silownik i ustawic w menu zawor wbudowany opcje ogrzewanie podlogowe i wlaczyc pogodowke i wtedy regulator pokojowy bedzie sterowal ogrzewaniem podlogowym. Mniemam ze chcesz sterowac automatycznie temp podlogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na zaworze tak żeby powiedzmy teraz szło na dom 28-30 stopni (bedziesz widziała na sterowniku jaka idzie temperatura na podłogę) w sterowniku ustaw max temp podłogi na 45 stopni (bedzie to zabezpieczenie na wypadek jak zawór się zepsuje żeby nie rozwalić podłogi i instalacji) pompa od op stale włączona. To jedyne rozwiązanie przy jakiej konfiguracji jaka masz teraz. Najlepiej jak kolega wyżej pisał zawór 3d z siłownikiem i sterowanie pogodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.