Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zadana Temp Zaworu


Adach348

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam piec Galmet 17kW,sterownik ST-480zPid,zawór Wita SM 4.Problem polega na tym że jak mam włączoną ochronę powrotu to zawór nie trzyma temperatury na wyjściu na grzejniki.Np Zadaję 50stopni a on trzyma 29-32stopnie.Po wyłączeniu ochrony powrotu wszystko działa ok,temperaturę trzyma idealnie.Pytanie gdzie tkwi problem?

Dodam że min temp powrotu mam ustawioną na 45st a max na 80st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień temperaturę powrotu na 35

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Min temp powrotu rozumiem..

 

A jaka jest temperatura zadana na piecu?

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak palisz na PID, to nie da się ręcznie zmieniać parametrów podawania węgla. To jest automat i sam sobie dobiera czasy podawania i pauzy. Chcesz sam eksperymentować, to wyłącz PID.

 

P.S.

A czytał instrukcję? 

Masz tam opcję "Współczynnik podawania", którym możesz procentowo regulować podawanie w automacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Zmienisz to się dowiesz czy jest lepiej. Ta zmiana pociąga za sobą zmianę nadmuchu, więc nie będę wyrokował czy sprawdzi się lepiej na węglu, który masz teraz.

 

Być może "dołek" wynika z za dużego ciągu naturalnego komina? PID moduluje do minimum a komin i tak powietrze ciągnie przez palnik. Spróbuj przymknąć przysłonę dmuchawy.

 

Generalnie ciężko będzie dojść do efektu kopczyka jak priorytetu. Mamy okres przejściowy i kocioł pewnie pracuje na mocy minimalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w układzie wymiennik CWU? Jak tak to daj na nim temperaturę zadania jakieś 70 stopni pięć niegdy nie dobrze i pompa CWU będzie działała jak ta na powrocie z zaworu. Temperaturę powrotu ustaw na 45-50 stopni bo wartości niższe mijają się z celem pod warunkiem oczywiście że masz jakąś pompke na powrocie z zaworu albo te CWU o której pisze

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam piec Galmet 17kW,sterownik ST-480zPid,zawór Wita SM 4.Problem polega na tym że jak mam włączoną ochronę powrotu to zawór nie trzyma temperatury na wyjściu na grzejniki.Np Zadaję 50stopni a on trzyma 29-32stopnie.Po wyłączeniu ochrony powrotu wszystko działa ok,temperaturę trzyma idealnie.Pytanie gdzie tkwi problem?

Dodam że min temp powrotu mam ustawioną na 45st a max na 80st.

Nie ma szans by sterownik utrzymał ci dwie rożne temp. na dwóch wyjściach.Jeśli chce zwiększyć temp. na c.o. to automatycznie zmniejsza na powrocie i odwrotnie.Wyłącz ochronę powrotu,podnieś temp.kotła,ewentualnie pompa krótkiego obiegu małej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.