Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dopływ Powietrza W Ścianie A Pleśń


dbh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zrobiony kominek i dopływ powietrza z zewnątrz jest poprowadzony w ścianie wewnętrznej i wychodzi na zewnątrz przez ścianę zewnętrzną, jest to rura o średnicy 100mm .

Niestety w rogu przy łączeniu ściany wenętrznej z zewnętrzna i po długości ściany wenętrznej tam gdzie idzie rura pojawił się grzyb.

Rura jest w ścianie i dokładnie tak jak idzie rura wychodzi grzyb. Nie chce się kontaktować z osobą która robiła ten kominek bo wg mnie jest to koleś mało poważny ale to jużpomijam ten fakt, znajomy który tą rurę tam poprowdził mówił że to przez to że w zimie jest różnica temperatur i najlepiej zatkać rurę od zewnątrz, tyle tylko że nie uśmiecha mi się każdorazowo jak chce palićw kominku iść otwierać rurę za dom a później zatykać. Drugie rozwiązanie jakie zaproponował to żeby dop tej rury włożyć mniejszą i problem powinien wtedy zniknąć.

Czy ktoś kumaty jest w stanie odpowiedzieć czy to faktycznie pomoże czy nie ma to żadnego sensu.?

 

post-60063-0-90434200-1504614789_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścianie działowej po długości rurę masz puszczoną?

 

Ja mam pod chudziakiem i tak powinno być, tj. ci kolega powiedział różnica temperatur robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rura jest w ścianie po długości i dokładnie po długości rury pojawia się grzyb, kominek jest w miejscu starego pieca kaflowego bo wcześniej był w innym miejscu kominek.

czy to rozwiązanie z mniejszą rurą ma jakiś sens?

ewentualnie czy wsadzając mniejszą rurę trzeba ją w jakiś sposób zaizolować bo nie wiem jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożenie mniejszej rury da to, że na niej się będzie skraplała woda, a nie na tej zewnętrznej. Nie izolować, tylko włożyć tak żeby była w środku tej większej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować włożyć izolowany rękaw pod wymiar tej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujecie jak koń pod górę, ale nic nie wymyślicie - wstawienie izolacji do środka mocno zmniejszy przekrój przy 2 cm izolacji na stronę nowy przekrój będzie zmniejszony o 2/3 - czyli będzie mało.

Jedynym wyjściem jest wykonanie kanału prostokątnego o izolacji ścianek min 3cm i wstawienie go na miejsce dotychczasowego kanału.

 

Wiadomo, będzie trochę rujnacji , ale będzie dobrze,

 

PS

Jakiego minimalnego przekroju wymaga ten kominek, wg mnie fi 100 to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile wymaga, kominek ma juz pewnie z 15 lat tyle tylko ze bardzo malo używany,

stał wcześniej w innym miejscu i nie było wcale dopływu rurą tylko tyle co w pokoju ale ścianie była dodatkowa wentylacja ok. 20cm od ziemi.

wstawilismy rure 100 bo gość który przerabiał kominek powiedział że tyle wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego minimalnego przekroju wymaga ten kominek, wg mnie fi 100 to za mało

Obstawiam, że żadnego bo zapewne pobiera głównie powietrze z wewnątrz.

Taką rurę obecnie stosuje się dla zrównoważenia poboru powietrza. Taka moda jest teraz.

PS. A gdzie jest zakończona ta rura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma (od nas z rodziny) która robiła nam remont w całym domu nam go poleciła, a typ który robił ten kominek tzn obudowe z kamieni od razu mi podpadł bo jeszcze nie zdecydowaliśmy ze będziemy korzystać z jego usług a on już mowił że przed robota bierze zaliczke więc pewnie wiecie jaki to rodzaj "majstra" dlatego nie  chcę mieć z tym gościem nic wspólnego bo wyglądałoby to tak że facet od kominka winiłby budowlańców a a budowlańcy faceta od kominka.

 

co do robienia nowej rury to raczej odpada, za dużo rujnowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Gdzie jest ta rura zakończona? Bo jeśli pod kominkiem, to lepiej ją zatkać. Najlepiej pianą pur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to doprowadzenie powietrza nie kończy się przyłączem do wkładu, to lepiej będzie dla Ciebie jak się go pozbędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to doprowadzenie powietrza nie kończy się przyłączem do wkładu, to lepiej będzie dla Ciebie jak się go pozbędziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.