Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Termostatyczny Z Głowicą Czy Bez?


janek4321

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, w mieszkaniu wymieniam instalację C.O , będę palić kotłem gazowym i zastanawiam się nad zaworami do grzejników, 
wszędzie piszą o termostatycznych, ale mi nie wydaje się abym potrzebował "inteligentne" zawory które będą sterować ciepłem każdego z pokojów. 

Wolałbym mieć takie co mogę ręcznie pokręcić i przymknąć przepływ, a temperaturę mieszkania ustawiać na piecu. 
Czy dobrze rozumuję , czy wszędzie są już te skomplikowane termostatyczne ? 

Bo jak na moje to dodatkowy, skomplikowany element, a im mniej komplikacji tym lepiej... 

Więc jeśli nie termostatyczny z głowica to jaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz tą temperaturę mieszkania ustawiać na "piecu"? Na kotle możesz co najwyżej ustawić temperaturę zasilania. A jak chcesz sterować temperatura pomieszczenia to zastosuj termostat pomieszczenia podłączony do kotła. Zawory z głowicami pełnią tę samą funkcję co termostat pomieszczenia. Jak masz kilka pomieszczeń to tam gdzie powiesisz termostat głowice na zaworach są zbędne ale w pozostałych pomieszczeniach bym je zamontował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz tą temperaturę mieszkania ustawiać na "piecu"? 

 

normalnie, będę chciał mieć cieplej w mieszkaniu to zwiększę grzanie na piecu. ustawię sobie za dnia więcej grzania, w nocy mniej. przyjdą duże mrozy to zwiększę moc grzania kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł/instalacja grzewcza ma dostarczyć ci niezbedną ilość ciepła, potrzebną na dany moment do osiągnięcia konkretnej temp. w budynku. W chwili gdy tej energii będzie już zbyt dużo (lub mało) dojdzie do zbędnego przegrzewania lub niedogrzania pomieszczeń.

 

Głowice lub proponowany sterownik zapobiegnie takim sytuacjom. Zamknięcie zaworów termostatycznych na grzejnikach, po osiągnięciu ustawionej temp. w pomieszczeniu, spowoduje wzrost temp. wody wracającej do kotła czego skutkiem będzie jego wyłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.