Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 5 Klasy Pomoc


PrOgram

Rekomendowane odpowiedzi

Spalanie podałem 10 tak -+ 10-12 spałam . Byłem po piec i okazuje się ,że są różne wersje eko komfort pz palnik/ślimak żeliwny ekoenergia oraz nz do układu zamkniętego ,który posiadam. Z racji ,że zależy mi na tym palniku to instalator tłumaczył o możliwości zamontowania dodatkowej wężownicą chłodzącej do tej wersji pz ewentualnie jakiś zawór zabezpieczający ? Ktoś ma taką praktykę na układzie zamkniętym?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ogrzewana. W piwnicy też masz grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wypowie się ktoś na temat kotła w układzie zamkniętym ? Z tego co wiem to max ciśnienie na naczyniu zbiorczym dla pieca to 1.5 bar . Czy montaż eko komfort pz ,a nie wersji nz wzmocnionej z wbudowana wężownicą niesie się że sporym ryzykiem ? Przy montażu myślę ,żeby nie przesadzać i tylko jakiś zawór bezpieczeństwa zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie intersuję się kotłami Defro bo dla mnie to są one tylko: duże, ładne i czerwone :) ale na układ zamknięty to jest norma i przepisy, radziłbym dopytać na co pozwalają a na co nie.

Jak na mój gust jeśli nie zabezpieczysz kotła w układzie zamkniętym wężownicą czy zaworem DBV1 ( jeśli Defro zezwala na zawór ) to od ręki tracisz gwarancję na ten kocioł.

Po drugie Defro wymaga pierwszego odpalenia przez uprawnioną osobę ( ostatnio słyszałem 4 stówki ) to jeśli ta uprawniona osoba ma trochę oliwy w głowie nie odpali Ci tego kotła i nie podbije karty gwarancyjnej.

Zwykły zawór bezpieczeństwa nie jest zabezpieczeniem kotła w układzie zamkniętym, czytaj jak wyżej bo kocioł nie kosztuje tyle co paczka fajek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.