Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 5 Klasy Pomoc


PrOgram

Rekomendowane odpowiedzi

A to co myśli Zawijan na temat rusztóww kotłach podajnikowych.

Cytat ze strony https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

 

Agresywny marketing, kierowany do użytkowników kotłów, którzy w przeważającej większości nie posiadają wystarczającej wiedzy technologicznej, aby należycie ocenić jego rzetelność, wytworzył u nich przekonanie, że posiadanie kotła automatycznego z awaryjnym rusztem wodnym wiąże się z samymi korzyściami. Negatywy takiego rozwiązania są – świadomie lub nieświadomie – pomijane. Spora część klientów kupujących takie kotły podjęłaby inną decyzję, gdyby posiadała rzetelną informację techniczną na temat ich wad.

Oczywiście będą i tacy, którzy pozostaną zwolennikami rusztu awaryjnego. My – żeby sprawa była jasna – nie walczymy z „ideą rusztu awaryjnego”. Kto chce mieć ruszt – niech go ma, także wodny. Walczymy tylko o to, żeby użytkownicy kotłów byli rzetelnie informowani o pozytywach i negatywach każdego rozwiązania (każdego – nie tylko rusztu), bo tylko wtedy będą mogli podejmować decyzje zgodne z ich interesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączając się skromnie w dyskusję, wspomnę że mam podobną powierzchnię do ogrzania, w domu z lat 80ych, bez styropianów. Kocioł 19kW. No i nie mam problemów temperaturowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak czy siak pasuje wkład mieć zrobiony, rozumiem.

Jak się uprzesz na tego smoka co napisałeś na początku, to wkład może być koniecznością, bo kocioł więcej będzie stał niż pracował. Ale to też dużo zależy od sterowania. Z takim SPP może być ok.,  jakimś dwustanem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ons

 

Jak na tacy zalecany kocioł podajnikowy 35 kw

 

Tyle, że ten kalkulator zawyża wyniki [zwłaszcza słabiej ocieplonych domów] i tak jak karoka65 napisał RBR Ekouniwersal 17 kW by tu dał radę bo i większe starsze domy ogrzewają takie.

 

Jak się bardzo obawiasz to 25 kW maksymalnie co potrzebujesz, a taki w 5 klasie za około 9 tys zł można kupić, no ale jak chcesz wydać 12 tys za 35 kW to jak mawiają "kto bogatemu zabroni".

 

Tylko faktycznie wtedy wkład może być potrzebny bo niskie temperatury spalin mogą szybko wykończyć komin - pamiętaj, że przez 80% sezonu zapotrzebowanie na ciepło to poniżej 30% maksymalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co myśli Zawijan na temat rusztóww kotłach podajnikowych.

Cytat ze strony https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

 

Agresywny marketing, kierowany do użytkowników kotłów, którzy w przeważającej większości nie posiadają wystarczającej wiedzy technologicznej, aby należycie ocenić jego rzetelność, wytworzył u nich przekonanie, że posiadanie kotła automatycznego z awaryjnym rusztem wodnym wiąże się z samymi korzyściami. Negatywy takiego rozwiązania są – świadomie lub nieświadomie – pomijane. Spora część klientów kupujących takie kotły podjęłaby inną decyzję, gdyby posiadała rzetelną informację techniczną na temat ich wad.

Oczywiście będą i tacy, którzy pozostaną zwolennikami rusztu awaryjnego. My – żeby sprawa była jasna – nie walczymy z „ideą rusztu awaryjnego”. Kto chce mieć ruszt – niech go ma, także wodny. Walczymy tylko o to, żeby użytkownicy kotłów byli rzetelnie informowani o pozytywach i negatywach każdego rozwiązania (każdego – nie tylko rusztu), bo tylko wtedy będą mogli podejmować decyzje zgodne z ich interesem.

I tutaj Zawijanowi przyklasnę i to bardzo mocno, każdemu to mówię, ludzie, piszą Wam dokładnie to co chcielibyście przeczytać ale to jest tylko tak żeby nie skłamać i prawdy nie powiedzieć, o te ruszta mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możliwe iż macie rację ,że kocioł 17 czy tam 20kw będzie starczył ale mi się wydaje ,że w domku ocieplonym ja mam duże straty ciepła piwnica i poddasze to jeszcze raz tyle co powierzchnia ogrzewania więc wolę dać większy piec większe spalanie mnie nie wystraszy ,a wolę mieć święty spokój . Piec zdecydowałem z rusztem awaryjnym firma Defro lub SAS zależnie co będą miały do zaoferowania, tylko do końca nie wiem jaki ruszt dlatego ostatnie pytanie brzmi wodny czy zeliwny , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się wam że z rusztem wodnym jest lepsza sprawność kotła szczególnie na grzanie CWU  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt wodny to jest wynalazek z czasów kotłów na koks. I tam miał rację bytu. Zaadoptowanie go do kotłów węglowych wymusiły potrzeby rynku.

Pytanie za sto punktów. Czy widział ktoś ruszt wodny w kotle pelletowym?

Tylko takim prawdziwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się wam że z rusztem wodnym jest lepsza sprawność kotła szczególnie na grzanie CWU  :D

 

W zasadzie jak potrafisz odcedzić marketing promujący dany wyrób od czysto prawdziwych informacji sporo dowiesz się na wiadomym blogu

W skrócie wodny do podajnika musi być odpowiednio wysoko nad palnikiem, tak jest punktem odbioru ciepła, tak może wpływać na niższe spaliny a co za tym idzie ma wpływ na sprawność. Tyle,że z drugiej strony przez niego kocioł bardziej zasyfiony i rosnie z kolei strata niecałkowitego spalania.

Tyle,że znowu spalanie jest kompromisem, zbicie CO do wymogów V-ej klasy wymaga odpowiednich temperatur, palnika etc., ale w tych wysokich temp. mieszcząc się w V-tce mamy wyższe emisje NOxów, one powstają w wysokich temp., taki ruszt wodny obniża temp., więc pewnie nieco siedziąc i kombinując dzięki niemu można by się teraz próbowac wstrzelić w ecodesign.. psując jedne parametry - podnosimy inne, taka stała walka i sztuka kompromisu.

 

Wodne miały swój czas tak 2006-do max.2010r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już metlik w głowie z wyliczeń strony http://cieplowlasciwie.pl/ wyszło 35kw , aktualną iskre również mam 35kw . Szczerze 25kw przez was podawane by pasowało bo mniejszy piec to i spalanie ,ale przy takim metrazu nieocieplonym ,a z przyszłosciowymi planami dodania do ogrzewania garażu oraz czesci poddasza ok.100m2 nadal taka zastosowana 25 da rade ? Dziś jadę zamawiać piec więc chciałbym o szybką rade , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach masz nie ocieplony dodaj izolacje i wylicz  jeszcze raz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.