Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Ecomax 860P W Kotłach Kostrzewa


Darstar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam mały problem z kotłem Twin Bio który jest wyposażony w sterownik jak w temacie. Mianowicie tworzą mi się spieki w palniku pellet jak używam to Fabich

raczej jest to pellet  dobrej jakości czy spotkaliście się z taką sytuacją. Druga sprawa czy ktoś wie jakie jest hasło serwisowe do tego sterownika, bo chciałem sprawdzić nastawy nadmuchu i tlenu bo to również może być przyczyna tworzenia się spieków.

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasło do ustawień serwisowych  0000

Gratuluję instalatora, był bardzo kompetentny i Ci ustawił proces spalania paletu na tym przedpotopowym palniku.

Jeżeli na takim palecie są spieki to znaczy , że nic nie jest ustawione.

Proponuje Ci sprowadzić kompetentnego człowieka który wstawia palniki i Ci to ustawi.

Chyba , że jesteś kumaty i sam do tego dojdziesz ale uważam , że nie do końca sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz myślałem o jakimś innym specu od pieca ale nie bardzo mogę kogoś w okolicy znaleźć uważam się za w miarę kumatego ale niestety nie mam dostępu do ustawień serwisowych ponieważ hasło które podałeś nie pasuje. Może ktoś ma jakieś inne.

 

Z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

Mam mały problem z kotłem Twin Bio który jest wyposażony w sterownik jak w temacie. Mianowicie tworzą mi się spieki w palniku pellet jak używam to Fabich

raczej jest to pellet  dobrej jakości czy spotkaliście się z taką sytuacją. Druga sprawa czy ktoś wie jakie jest hasło serwisowe do tego sterownika, bo chciałem sprawdzić nastawy nadmuchu i tlenu bo to również może być przyczyna tworzenia się spieków.

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje.

Wprawdzie mój nowy Twin Bio Luxury 16kW pracuje raptem drugą dobę, ale mój pellet (na oko) wyglądający gorzej od produktu Fabicha jest spalany do popiołu zbliżonego do popiołu z papierosa.

 

BTW: Jaki masz palnik ? Bo robin60 zaintrygował mnie nazywając Twój palnik "przedpotopowym". Skoro masz Ecomax 860P to chyba nie możesz mieć palnika przedpotopowego.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na palniku tworzyło się takie coś

 

b8a19e3e7d7eb935med.jpg

 

Gdzieś wyczytałem, że konieczne są usprawnienia, czyli wyeliminowanie lewych wiatrów.

Wziąłem sznur taki do szyb kominkowych, rozplotłem go i do dzieła

aa1de1c88214e34fmed.jpg

 

40bb5fe248a5cde6med.jpg

 

17583a05c8a68902med.jpg

 

Póki co testy trwają, ale wygląda to lepiej, póki co :-)

 

Klucz do "umysłu" pieca, odezwij się na priv.

 

Napisz skąd jesteś

 

Efekt po dwóch dniach palenia

 

1f6a692a6cc36b32med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam . Czy orientuje się ktoś jaki jest najnowszy numer serwisowy do kostrzewa twin bio luxury na ecomax 860 p3 i palniki VG ? Wszędzie szukam i dzwonie ale nie mogę go uzyskać . Niby tylko może go znać serwis Kostrzewy. Ale nie kupowałem pieca aby z każdym pierdołem dzwonić do serwisu żeby przyjechali . Z góry dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będziesz musiał dzwonić ponieważ tylko Kostrzewa zna kody serwisowe , przed zakupem trzeba było się nad tym zastanowić. Nawet użytkownicy Ci nie podadzą bo sami nie wiedzą. A jak już go uzyskasz to radze nie sprowadzać serwisanta ponieważ zmieni Ci na inny tylko znany dla serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie stety Panowie musicie się szarpnąć z kasą żeby coś zmienić w ustawieniach swego palnika. Mam dla Was jedynie taką radę. Musicie dobrze gadać z wezwanym serwisantem błagać o kod i nikomu go nie udostępniać bo jak inaczej, to i tak go wam zmienią poprzez swoją aktualizacje przez econet jak pobierzecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś czyściłem piec po kilku miesiącach pracy. Może wspomnę o zmianach od poprzedniego postu.

W bocznych otworach zamiast sznura zastosowałem silikon do czopuchów, następnie podniosłem nadmuch o 5% do 45ciu.

Lekko sfazowałem te trzy otworki od strony grzałki, tak aby ułatwić przepływ powietrza. Sama grzałka wymagała "wycentrowania", przez to że dotykała ścianki był mały problem z rozpalaniem

Od ostatniego czyszczenia wypalone około 300kg pelletu. Efekt widać poniżej, lepiej już chyba nie będzie :-)

Nie zauważyłem wzrostu temp. spalin ani większego apetytu na paliwo

 

IMG_20180630_093109.jpg

IMG_20180630_093113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.