Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sas Slim


stapio854

Rekomendowane odpowiedzi

Wita

Przepraszam że zakładam nowy temat lecz mam duży dylemat odnośnie zakupu kotła Sas slim konkretnie 17KW

Moje pytanie to czy ten ruszt wodny który posiada jest naprawdę tak kłopotliwy. Naczytałem się już tyle że sam nie wiem co o tym myśleć. W teorii to schładzanie spalin przez ruszt co z kolei niby ma wpływ na osłabione dopalanie tych spalin, ....

Z drugiej strony żeby znany producent kotłów zrobił fuszerkę z którą będą problemy to raczej dziwne, ale ...

Mam obawy odnośnie tego procesu spalania a dokładniej dopalania, może ktoś z was ma ten model kotła i podzielił by się ze mną jak to jest w realu z tym rusztem wodnym.

Dodam jeszcze że jeżeli to całe dopalanie nie jest zakłócane, to dzięki rusztowi wodnemu na pewno zwiększa się powierzchnia wymiany a to już jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wyciągasz wnioski ale faktycznie najlepiej w realu obejrzyj i się dopytaj użytkowników w swej okolicy. 

Co do firmy to mogę Cię zapewnić że to faktycznie solidna - mam SAS EKO i jak czytam że kotły po 7 / 8 a na nawet 5 latach są już w stanie agonalny to nie mogę w  to uwierzyć bo mój po 3 krotnym zalaniu w czasie powodzi nadal chula a zamontowany był  w IX/2004r.  

Nie wszystko co tutaj piszą pokrywa się z rzeczywistością lecz wiele jest tutaj faktów i rad do wykorzystania .  

Staraj się uwiarygodnić przedstawiane opinie.

Wg mnie w moim ruszt dodatkowy się sprawdza w 100% ale jest on na samym dole i spełnia swoją rolę podczas palenia bez podajnika. Uważam że taka konstrukcja jest całkiem przyzwoita.  Mi to się podoba ich SOLID z czujnikiem paleniska oraz dobrym sterownikiem ale niektórzy to krytykują - może to z zazdrości ???  

Niemniej mam niską piwnicę i nie wiem czy teraz gdy bedę zmieniał na nowy w przyszlości mi się zmieści . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hektoras

Powiedz jeszcze tylko czy u ciebie na tych rurkach z rusztu lub powyżej osadza ci się coś (sadza, smoła) w nadmiarze?

Wiem że jak się nie ma porównania to ciężko powiedzieć czy jest gożej niż w kotle który jest bez rusztu, ale w twoim odczuciu widać ten problem z osadami w piecu lub co gorsza w kominie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten kocioł parokrotnie, wygląda solidnie, wykonany naprawdę fajnie, prosty do czyszczenia, nie sądzę żeby ten ruszt jakoś szczególnie pogarszał spalanie, jedyna wada jak dla mnie to mikro popielnik (jak blaszka na nieduże ciasto ;) zwróć uwagę na wysokość kotła, osobiście też nad nim się zastanawiałem ale był zbyt wysoki jak na moją kotłownie. Trzeba by kombinować i przerabiać zbiornik zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sas Slim ( z tym, że 14kW).

Plusy:

*Łatwy w czyszczeniu (jedynie ten ruszt wodny mógłby mieć większe odległości między rurami, byłoby lepiej czyścić).

*Sterownik Multifun - odkąd mam ten kocioł jeszcze nie przestawiałem z automatu na ręczne ustawienia.

Minusy:

-Mała szufladka na popiół

 

Więcej info w moich postach, opisywałem trochu różnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.