Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

No tak,chodziło mi o wiekszą frakcję, orzech II Wesoła był idealny,ale u mnie nie do zdobycia teraz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie dostęp do węgla z Wesołej to bierzcie cokolwiek,jeden z lepszych węgli do naszego kociołka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzecie na lokalnych składach czy może gdzieś online? U mnie niestety ruletka na składach, teraz mam orzecha, który tak gazuje, że ciężko mi utrzymać temperaturę spalin poniżej 300* (póki co w GS)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma możliwości podjechania po opał w okolice Zielonej góry,to będzie w stanie dostać dobry węgiel.Na razie jest to sprawdzone źródełko i oby nie wyschło za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore na lokalnym składzie,przywożą wegiel prosto z kopalni,mają samochody z wannami. Opisują każdą pryzmę,znają własciwosci,popiół etc. W poprzednim sezonie Wesoła,Piast,Bobrek. Teraz Bobrek,Piast,Bogdanka,ruski. W nastepnym roku wezmę znów Wesołą jak bedzie. Ten sezon opędzam ruskiem,pierwszy gruby orzech ok 25 MJ,popiołu dużo jak z Piasta,dziwne to bo twardy,czarny,smolisty wegiel. Spala sie na proch,trochę kamieni. Drugi rusek podchodzi pod orzech II,czarny,smolisty,kruszy się mocno,spala się idealnie,na proch,kamieni brak,popioł akceptowalny.Jak zabraknie kupie jakis groch na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tym nie paliłem ale może się komuś ta hurtownia przyda bo wesołą prawie wszyscy chwalą

http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/wegiel_orzech_i_25-80mm_k11/wegiel_orzech_i_wesola_25_kg_kp52

a tu fajny artykuł na temat węgla

http://czysteogrzewanie.pl/opal/kup-pan-wegiel-tani-czy-dobry/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybsze tempo spalania Wesołej pozostawia niewielką ilość przerostów i spieków.Do pełni szczęścia automatu rusztującego byłby właśnie taki węgiel spalający się na idealny proszek,coś jak Janina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tym nie paliłem ale może się komuś ta hurtownia przyda bo wesołą prawie wszyscy chwalą

http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/wegiel_orzech_i_25-80mm_k11/wegiel_orzech_i_wesola_25_kg_kp52

a tu fajny artykuł na temat węgla

http://czysteogrzewanie.pl/opal/kup-pan-wegiel-tani-czy-dobry/

Palę orzechem II od tego sprzedawcy na razie pali się bez zarzutu,nie paliłem innym węglem w tym kotle więc nie chce go bardzo reklamować.Może jest lepszy węgiel do DS-a.Mam jeszcze orzech I z kopalni Bobrek ale 1,5 tony Wesołej na nim.Może kiedyś się dokopię  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka ,link fajny ,opał widać z opini rzetelny ale mały haczyk-dostawa  ,kliknij kup i wybierz dostawe , kurier dodatkowo 120zł lub 2zł za 1km odległości ale liczone w OBIE strony co juz daje 1010zł /tona  przy kurierze ,tylko to Orzech 1 czyli grubszy .

Ten z ich strony dobry dla naszego MPMa granulacja 25-50 dostawa juz tylko po 2złza 1km w obie strony ,ja mam 200km co daje 400+400zł transport plus węgiel ,więc jak dla mnie wegiel za 1600zł/tona cokolwiek przesada ,ale warto rozważyc jak kto blisko mieszka -pakowany po 10kg

Jest i pakowany Orzech2 po 25kg  i z kurierem wychodzi 900zł ,to mozna przemyslec juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pani mówiła że 130 zł dostawa a nie pytała gdzie mieszkam tak że myślałem że wszędzie  i wychodzi wtedy 960 zł pakowany w worki po 10 kg na czym najbardziej mi zależy ,u mnie na miejscu pakowany w worki 25kg po 1100 zł tona plus 20 zł transport tak że i tak taniej a nie pakowanego nie chcę bo za dużo syfu w kotłowni robi, ale na razie mam jeszcze 1,5 tony brykietu pini kay ,super paliwo ale drożej od węgla wychodzi,sprawdziłem przed chwilą ,dostawa 130 zł kurierem bez limitu kilometrów a ten w workach 25 kg jest po 770 plus 130 =900 a to już jest ok jak by faktycznie idealny do naszego kotła był ale ja 10 kg wolę ze względu na plecy i dźwiganie,,, sorki kolego brodekb ty już to policzyłeś tylko zamotałeś mi z tymi 2zł za kilometr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie paliłem ale z tego co czytałem to do ds-a za mocny,będzie dymił ,smolił i brudził wymiennik,do ds-a taki 24-27 (,32,1.32,2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem Marcelem w starym GS. Potwornie się sklejał, ale zostawiał bardzo dużo żaru (miałem ruszt wodny i kocioł przeciągał nawet o 15 stopni i to tylko na tym węglu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymieszaniu z czymś płomiennym każdy koksujący pójdzie.Kwestia doboru proporcji wymieszania z drewnem lub czeskim groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bufor a bardziej o typ węgla, spiekalnosc i ilość substancji smolistych. Sklei się zasyp w jedną bryle i bufor nie pomoże ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bufor a bardziej o typ węgla, spiekalnosc i ilość substancji smolistych. Sklei się zasyp w jedną bryle i bufor nie pomoże ;-)

Zależy w jakich proporcjach wymieszasz z innym wypełniaczem.Jak bedzie za mało dodatków to faktycznie sklei się to w bryłę.Druga sprawa to tempo spalania,nie moze sie tlić tylko intensywnie palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że autor pytania nie chciał mieszać tylko palić czystym Marcelem. A to już samobójstwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.sklep.kamienieogrodowe.com/orzech-ii-energetyczny-silesia-p-63.html

 

rok temu kupowałem, ładnie zapakowane, węgiel suchy, granulacja ok, fajnie się paliło, ale płaciłem 720zł, teraz 970zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.