Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

Węgiel płomienny ma dużo gazów średnich o względnie nie dużej zawartości węgla a węgiel koksujący typ 33 ma dużo ciężkich gazów o dużej zawartości węgla i trzeba dużo PW aby te gazy się dobrze wymieszały z PW i aby spalić cały węgiel.

 

Płomień w górniaku podczas spalania koksu jest potrzebny po w przeciwnym wypadku w komin lecą kosmiczne ilości tlenku węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten niespiekający się marcel, Pewny jesteś że marcelem palisz?

Jak to mowil jeden sprzedawca samochodow: zony nie jestem pewien, dzieci nie jestem pewien i siebie nie jestem pewien. To wegla tez byc nie moge, ale tak widnieje na fakturze i pz na skladzie (pracuje wuja). Substancji smolistych duzo - dlatego musze podawac pw z dwoch stron - z jednej jest za malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak jest 33 nie płomieniowy to co to oznacza ,bo kolega wyżej napisał że trzeba dużo pw dać ,a jak nie płomieniowy to po co i jeszcze proszę was o ocenę tego węgla bo podoba mi się ze względu na małe worki ale ktoś pisał że do bani

 http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/wegiel_orzech_ii_25-50mm_k18/workowany_po_10kg_kp19/wegiel_orzech_ii_kwk_myslowice_wesola_10kg_p17

Ja palę orzechem II Wesoła ale kupuję na składzie Sam- bud- rol dla mnie rewelacja. Poczytaj moje posty opisywałem spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej ładnie opisany :-)

U mnie na składzie są tylko tabliczki "orzech 850zł/tona". I za cholere nie dowiesz się jaka kaloryczność, typ ani kopalnia. O zawartości popiołu itp już nawet nie wspominam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej z której kopalni jest i tak nie wiadomo bo może być z każdej wypisanej ,ale też te wypisane dobrze się kojarzą lecz co z tego jak kolega niezadowolony  i tak właśnie jest z węglem bo albo się przywiesi albo dymi albo kupa popiołu o kamieniu nie wspomnę ,jak żyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać małe ilości węgla,od razu do kotła w celu testu i nazajutrz jeżeli wszystko gra brać większą ilość.Ja innego wyjścia w takiej sytuacji nie widzę.Jestem szczęściarzem że mam pod nosem skład firmowy z pewnym węglem.Jak to się skończy to zostanie jedynie ten śmierdzący czeski groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych paru miesiącach palenia w moim kotle wypowiem się na temat kilku paliw i tak drewno jest jak najbardziej ok ,musi być w miarę ciasno ułożone ale nie za ciasno by się nie przywiesiło a za luźno nie da tyle energii co by się chciało, duże kawały trzeba przekładać drobnymi bo też krucho z temperaturą ,nie ma problemu z czystym spalaniem jak się spala z jakimś odbiorem ,spala się w zależności od odbioru i grubości od 3 do 5 h, kisząc dłużej oczywiście czego staram się nie robić,,węgiel to kupa energii w małej kupce ale gorzej z czystym spalaniem bo trzeba by mieć albo mniejszy kocioł albo blachę zmniejszającą  ruszt ,nie mniej przy odpowiednim ustawieniu szczelin spala się super ,równiutko bez tendencji do przeciągania ,u mnie wsad około 40kg spala się ponad dobę ,nie mniej komora mi śmierdzi po węglu co mnie wnerwia ale na mrozy jak najbardziej fajne paliwo, ale dla mnie najlepszy jest brykiet pini kay który w przeciwieństwie do ruf i wałków nie puchnie i nie rozpada się ,a bardzo równo spala się wałek po wałeczku , pełny wsad to 35kg spala się 12h ,kisząc 17h ,nie pozostawiając prawie popiołu, do palenia ciągłego idealny, ale i do przepalania super, paliwo idealne nie mniej w przeliczeniu droższe od węgla,na razie mnie stać bo mam teściową co się dokłada więc jest na bogato ale palę mieszając z drewnem tak że przez 3 tygodnie spaliłem może z 250 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel węglowi nie równy to wiadomo ,dziś wsypałem trochę orzecha ii z katowickiego holdingu powyżej 29 kj i bajeczka ,trzyma równiutko płomień jak przy drewnie prawie,nic nie śmierdzi tylko drogi okrutnie, pakowany 1100 zł tona, ale na prawdę warto, a kiedyś z obi groch wziąłem  ale podobno czeski i smród niesamowity że węgiel se chciałem wybić z głowy ale ten dzisiejszy chyba mnie skusi bo wygoda niesamowita ,zobaczę jeszcze jak z popiołem i do składu trza się udać ,zima ostra ma być ,sorki za gwarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jutro MPM ma przyjechać, więc zobaczymy jak się będzie sprawował (jak już go wtaszczę do piwnicy i zamontuję).

Dziś mi przywieźli tonę węgla Orzech II (ten drobniejszy).

 

Na moje pytanie przy zamawianiu:

-jaki macie obecnie węgiel (orzech II) na placu?

-taki po 720 i 740zł/tonę.

 

Ręce mi opadły, nic więcej się nie dowiedziałem. Jestem ciekaw czy Inspekcja Handlowa by coś z tym zrobiła? Największy skład w okolicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego ,jak pytałem na okolicznych składach o TYP węgla czyli 31/32/33 itd to patrzyli jakby pierwszy raz o tym słyszeli ,wszyscy tylko MJ ile ma i skad jest .

Napisałem kilka stron wczesniej ,jak jest mozliwość i blisko kupić kilka worków ,zasypac kocioł do pelna ,wygrzac układ i dom i po stabilizacji obserwowac jak sie pali w wzierniku .

Po stabilizacji kotła klapke PP sobie ustawic od 2-3mm do 0,5-1cm ,do tego dobierac PW ,uchylanie drzwiczek jest dobre przy rozpalaniu przez chwile później trzeba chwile poświecic na ustawienie pp i pw klapkami  ,a drzwiczki maja być zamkniete .

Najlepszy płomień taki półprzeźroczysty jasny ,wpadajacy w niebieski/fiolet to typ wegla najmniej problematyczny 31 ,jak płomień ciemnoczerwony ,kopcący na czarno to mocne typy wegla 32/33/itd .

Klika szufelek na próbe nic nie daje ,trzeba wegiel w komorze załadowczej dosłownie "zakisić" ,wygrzac ,wtedy odgazowuje i widać jak sie pali , i wtedy kupno wiekszej ilości po takiej próbie ma dopiero sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekawy tego Bobrka,kupiłem we wrześniu groszek Ziemowit i niestety ale teraz odkrywam że 1/3 to miał.Sam przesiany groszek pali się bardzo dobrze.A w okolicy jest orzech Bobrek i może bym go dokupił.Chyba że trzeba samemu spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jak w każdym kotle, im grubszy opał, tym mniejsza moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączna powierzchnia odgazowującego paliwa jest większa dla drobnego sortymentu.Policz sobie pole pow.dla obu a będziesz miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym dużą prośbę do posiadaczy MPM z Rybnika i okolic o polecenie węgla najbardziej nadającego się do tego kotła. Dajcie proszę znać czym palicie, jakim sortymentem i przede wszystkim gdzie kupujecie ;) Następną partię opału muszę kupic inną bo mam już po dziurki w nosie notorycznego spiekania się obecnego węgla. Niby Chwałowice deputat z kopalni ale te bardzo duże spiekanie nie pasuje...

 

Co myślicie o Ziemowicie Orzech z Żorskiego Węglobudu? Ktoś tam kupował? Jak się to pali?

 

Granulacja  25-80 [mm]

Kaloryczność  25 MJ/kg

Popiół  ok 9 [%]

Siarka            1 [%]

Spiekanlność  0 - 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączna powierzchnia odgazowującego paliwa jest większa dla drobnego sortymentu.Policz sobie pole pow.dla obu a będziesz miał porównanie.

 

No tak, racja. Czyli nawet dobra wiadomość - tańszy sortyment a większy zysk energetyczny. Czyli stałopalność też powinna być większa na groszku tak? Pzdr W.

 

Jaco spójrz na końcówkę tego wątku! Brzmi znajomo?? ;) Chyba kolo coś kręci w tych Żorach.....

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24928-zakup-węgla/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, racja. Czyli nawet dobra wiadomość - tańszy sortyment a większy zysk energetyczny. Czyli stałopalność też powinna być większa na groszku tak? Pzdr W.

 

Jaco spójrz na końcówkę tego wątku! Brzmi znajomo?? ;) Chyba kolo coś kręci w tych Żorach.....

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/24928-zakup-węgla/

Mylnie rozumujesz.Drobniejsze kawałki opału mogą spalić sie szybciej,ale nie muszą jak nie podasz powietrza.Stałopalność i zysk nie jest zależny od sortymentu a bardziej od kaloryczności,tutaj możesz liczyć tylko na brak zawieszania sie opału.Kocioł spali tak szybko,jaka będzie potrzeba odbioru ciepła do instalacji.Groszek może intensywniej odgazować i jak masz problem ze szczelnością kotła to trudniej będzie to opanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale prosiłem o porównanie różnych sortymentów tego samego węgla a więc i kaloryczności. Więc co wynika w praktyce z Twojego postu No.169? czyli z tej większej, całkowitej powierzchni węgla w przypadku drobniejszego sortymentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem groszku w moim KUSie ale posty carinusa do tego zachęcają,myslałem ze tylko orzech sie nadaje. Pewnie kupie ze 100 kg na testy,na pobliskim składzie mają Retopal,może sie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.