Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne tak,tylko że to wymaga dozoru którego zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel się cieszył że mu miałowiec 4 dni trzymał 50 stopni na węglu ,to było super kiszenie i jeszcze zadowolony był i nie taki stary przed 40-tką,ręce opadają nigdy się ze smogu nie wydostaniemy przy takim myśleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy rozwijali się do wczesnych lat młodzieńczych,później tylko rośli.Do tego trzeba dojrzeć żeby zrozumieć że robi się źle.Sam kiedyś byłem taki zielony i cieszyłem się że kocioł zasypany korą sosnową chodził kilkanaście godzin na niskiej temperaturze zasilając 2 grzejniki.Później wyzionął ducha po kilku latach takiej pracy na trocinach,niekiedy świeżych.To było w czasach raczkowania internetu,wiedza nie leżała na ulicy.Dziwię się że w obecnych czasach nadal panuje ciemność w umysłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza o paleniu zaginęła w społeczeństwie kiedy zlikwidowano piece kaflowe.

Tam nikt nie dusił opału. Paliło się na max bo wiedziano że tak jest lepiej. Potem pojawiły się kotły i zaczęło się bicie rekordów kto dłużej wykisi kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawność wychodzi na pewo a minus. Jedak dostarcza się też mniej energii (nie przegrzewa się mieszkania),więc zużycie węgla może jednak spadać. Kocioł węglowy na mocy kilku kW wogóle nie jest zbyt sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza się orzech 1 czyli ten grubszy bez blachy zmniejszającej palenisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił ktoś tym bo czuję że będzie zarąbisty na mroźne dni

http://allegro.pl/najlepszy-wegiel-orzech-marcel-30-mj-kg-workowany-i6937512336.html#shippingInfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A palił ktoś w naszym kotle pelletem bo boję się palnik zatkać i dymówy narobić  ,a tą cenę pelletu ze słonecznika to skąd wytrzasnąłeś bo ja przeważnie 500 widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka, w palniku kipi a nie palniku mpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zrobię próbę spalenia peletu na szamocie.Przez ruszta za dużo przeleci do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

A palił ktoś w naszym kotle pelletem bo boję się palnik zatkać i dymówy narobić  ,a tą cenę pelletu ze słonecznika to skąd wytrzasnąłeś bo ja przeważnie 500 widziałem

https://www.olx.pl/oferta/pelet-slonecznikowy-pellet-z-lusek-slonecznika-CID628-IDpwYu9.html#7c9064b2e4

https://www.olx.pl/oferta/pellet-z-lusek-slonecznika-CID628-IDntuNi.html#7c9064b2e4

https://www.olx.pl/oferta/pellet-z-luski-slonecznika-sprzedam-CID628-IDomhM6.html#344e186ae8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palił ktoś tym bo czuję że będzie zarąbisty na mroźne dni

http://allegro.pl/najlepszy-wegiel-orzech-marcel-30-mj-kg-workowany-i6937512336.html#shippingInfo

Ten typ wegla ciężko spalić w mpm.wiesza się i spieka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymieszać z peletem i wtedy może coś by z tego było.Cena tego peletu faktycznie bardzo atrakcyjna,warto wtedy kupić palnik i korzystać z taniego opału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowiedzą ciktórzy korzystają z palników w MPM.  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widziałeś ilości jakie trzeba zamówić przy tej cenie i jakbyś trafił na kichę to dramat a co jakiś czas się może zdarzyć ,reasumując za duże ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam obecnie 8kg orzecha 1 jak pociągnie 6h będę zadowolony ,spala się w miarę ale palacz węgla ze mnie żaden bo wymiennik się osmolił,pw na maxa może za dużo a może węgiel nie taki bo od kumpla dostałem na próbę, on mówił że w jego gs-e 20kg 5 h się spala i przy zamkniętym kotle z przodu i tyle taki ma power 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maronka, w palniku kipi a nie palniku mpm.

No wiadomo, skąd niepewność że nie wiem i mylę palniki pytałem przy okazji jak spalałby się pellet w oryginalnym   ,no bo w kipi to pewnie ok ,chociaz jak trafisz na badziew z piaskiem to i kipi nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TE 8KG wegla i z 20 litrów drewna spalało się z 5h ale po 6 był jeszcze żar że można by rozpalić od niego,tak że wyszło mi że węgiel z drewnem za 10 zł palił się 5h ,brykiet pini kay za 10zł też palił się 5h i drewno grab pełen wsad za 10zł też 5h się spalało ,jedynie moja sosnowa kostka ciasno ułożona kosztowała 4zł i spalała się też 5h ,na plus węgla że użyteczny żar najdłużej się utrzymuje ,później dość długo z pini kaya dużo krócej z grabu i w zasadzie bardzo krótko z sosny ale już pełen wsad węgla spalałby się około 24 h ,pini kaya ze 12h a grabu i sosny po 5h ,tyle że węgla nie umiem tak spalić by nie syfił wymiennika i pewnie też się dymiło z komina a z drewnem i brykietem mam wymiennik wypalony ,szamotki bielutkie i z komina zero dymu i czym palić panowie ,najwygodniej węglem ale mnie drewienko bardziej rajcuje,ale pewnie będę palił trochę tym i trochę tamtym w końcu ten kocioł to umożliwia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.