Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

 

Carinus, sorry ale Ty mi już nawet z lodówki przy otwarciu wyskakujesz. No nie pisz wszędzie i na każdy temat, chłopie daj spokój.

Co do sortymentu, to doczytałem że paliłeś groszkiem, a nie orzechem II, a Wesoła od dawna oferuje tylko groszek II, tzw. eko 5-25mm i do płomiennego węgla, którym niby palisz mu trochę daleko.

 

Na takie dolegliwości polecam dobrego lekarza,widząc Twój avatar potrafię zrozumieć zachowanie,aczkolwiek nie pochwalam i myślę że to forum nie jest dobre do afiszowania swoich problemów z tożsamością narodową.

Nigdzie nie pisałem że palę orzechem II ,co nie znaczy że go nie mam.Kupiłem ten sortyment,podobno tez z Wesołej,mam jeszcze trochę tego węgla i czasem przepalam tym orzechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki , zazdroszczę wam tego palenia węglem - muszę poszukać odpowiedniego kotła Gs w markecie

i nabyć go aby nie odstawać od innych na forum.

Może polecicie mi coś z najniższej półki.

Polecam Ci z PSB Mrówki widziałem tam takiego spoko gorniaka 7kW duża komora zasypowa, jedna opłomka i odrazu czopuch to jest dopiero wydajność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej nic nie wychładza płomienia, pełne spalanie, 6 klasa :D Pierwszy raz widzę regulowany palnik w górniaku, który to twierdził, że szyber do niczego się nie przydaje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie kopcił sadzą po płomień leci prosto do czopuch gdzie jest sprężany,czyli rośnie temperatura i szybkość przepłu gazów+kanał powietrzny przy tylnej ściańce (tam się najszybciej wypali opał) to będzie idealnie czyste spalania.

A jak by tam wsypać trotu po na gorącym palniku,czoouchu,efekt łutututu bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jeden na dzielnicy palił pewnie od dołu bo kopcił  niespalonym paliwem aż siwo było, tak się zastanawiałem kiedyś jakby tak na dronach w nocy zawiesić mu nad kominem płótno z balona i łapać ten dym a potem dodawać go do mojego górniaka razem z powietrzem wtórnym taki kotłowy EGR, ile węgla bym zaoszczędził dopalając to co on wypuścił z komina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdanie. . . mało śmieszne i zupełnie niepotrzebne.

Nie chodziło mi o wartości materialnie.

Raczej o konieczność codziennego rozpalania i obsługi.

Sam byłem takim biedakiem.

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co przepraszać, nie obraziłem się. :) Wyjaśniłeś gdzie nasze rozumowanie się minęło i spoko. A swoją drogą, jak to można czyjś  tzw. skrót myślowy nie zrozumieć czy wręcz przeinaczyć. Sam miewam czasem wrażenie że coś napisałem, ale inni zrozumieli czy odebrali tą treść całkiem inaczej. Pozdrawiam.

PS. Ja tam mogę rozpalać dwa razy dziennie i osobiście mi to nie dolega, po prostu tak trzeba i nikt nic na to nie poradzi. Mój wybór. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy palił ktoś mieszanką węgla i pelletu?

Robiłem takie próby.O ile sam pellet się bardzo dobrze palił to jeszcze bardziej przelatywał przez ruszta.Miałem w planie zrobić ruszt z powierconej blachy ale brakło czasu.No to zrobiłem żar z węgla i na to 2 węglarki pelletu.Paliło się nieźle dopóki pilnowałem,później poszedłem do pracy na nockę i bardzo byłem ciekawy co rano zastanę.Rano patrzę,ze szczeliny w klapie zasypu unosi się smużka dymu,okazało się że pellet nie dopalił się do końca tylko jeszcze żarzył.Dopuściłem trochę powietrza pod ruszt i za chwilę jak nie grzmotnie,aż wyleciał dekiel z wyczystki wkładu kominowego.Nie mogłem sobie poradzić,wietrzenie ,smród a w komorze zasypu wszystko oblepione lepiącą mazią.Dodam że to był pellet z łuski słonecznika.I w ten sposób wyleczyłem się z pelletu,jak coś jest nie do tego co jest przeznaczone to i nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.