Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś może palić pelletem z wierzby energetycznej? Ostatnio jeździłem na skład po węgiel, to przywieźli coś takiego na próbę, granulat wydawał się dużo grubszy od tradycyjnego pelletu, niestety nie dowiedziałem się o wartości opałowej, na workach też nic nie było napisane. Cena tego to 800 za tonę. W przyszłym tygodniu kupię na próbę ze 4 worki, to dam znać jak się pali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

920 w okolicy, choć.go jeszcze nie testowałem. Palilem Wesoła z Bartexu za chyba 970zł, wysyłka gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ja kupowałem z akcyza, stąd pomylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drewnem to fajnie jest znaleźć takie jak ja od jakiegoś dostawcy co meble produkuje lub pośrednika jak ja 120 m/p suche pod dom zrzucone plus godzina wrzucania do kotłowni ,wartość opałowa zarąbista 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzę, że to z jakiejś firmy, która robi meble dla Ikei?

Pytałem w okolicy i mogę dostać co najwyżej sosnowe odpady z tartaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Maronka takimi pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu o tym pisałem. Spalilem jej pół tony i w miarę ok. Poza tym, że prawie przesyłka nie dotarła, bo adresu nie potrafili dobrze wpisać...

 

Mowa o Wesołej z Bartexu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukać namiarów na firmę transportową wożącą węgiel z Czech,ktoś ma jakieś informacje o kimś pewnym,gdzie uderzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podpowiem. Ale dziś byłem na składzie i z rozmowy wiem, że Ledvice laduja na bieżąco, w Moście 3 dni się czeka. Mimo to, biorą tylko z Mostu, bo niby blizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliżej i taniej do Mostów,jednak wolę dopłacić za lepszą jakość węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Zaczynam szukać namiarów na firmę transportową wożącą węgiel z Czech,ktoś ma jakieś informacje o kimś pewnym,gdzie uderzyć?

Chyba na allegro widziałem kilka firm co się tym zajmują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo firm,do tej pory nie korzystałem z tej formy zakupu,więc nie mam rozeznania na kim można polegać i kto przywiezie mi to co chcę,bez kantowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio i ja się interesowałem takimi przewozami, znalazłem tą firmę. Bardzo prosty sposób składania ofert, może warto złożyć im zamówienie, niech się określą cenowo :)

https://www.oferteo.pl/multi-s-c/firma/121433

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może węgiel ortokoksowy typ 35?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś paliłem antracytem .W starym kotle przed przeróbkom od dołu i z dmuchawom(roślinka nieświadomka :P ) . Fakt węgiel bardzo kaloryczny a popiołu śladowe ilości bardzo twardy węgiel i mało części lotnych.Dmuchawa pracowała praktycznie non stop a gdy stawała to opal bardzo szybko wygasał temperatura spadała i znowu start dmuchawy.Nie polecam tego węgla nie nadaje się do małych kotłów. Na szczęście miałem tego tylko 50 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się tylko musi mieć cały czas dostęp powietrza.

Przy próbkie zakiszenia tego węgla,po prostu zgaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzę, że to z jakiejś firmy, która robi meble dla Ikei?

Pytałem w okolicy i mogę dostać co najwyżej sosnowe odpady z tartaku...

Tak klocki bukowe po produkcji mebli do ikei, ale 5 worków węgla 29kj sobie kupiłem i od piątku po worku z rana mu zadam dla wygody i komfortu,to właśnie jest fajne w tym kotle że nie jestem skazany na jeden opał i na upartego i pellet pewnie z jakąś szamotką na rusztach bym spalił,bo groch to już co niektórzy z powodzeniem palili ,pewnie trociny by nie szły,trociny fajnie się paliły w hajnówce w mpm pewnie by sie oblepiła cała komora zasypowa tymi trocinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.