Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

Zjazd od razu z ronda, między zaporami jest już kilka metrów za wjazdem i teoretycznie pod prąd ;) Przetestuj zobaczymy czy podobne zdanie będziesz miał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Koks nie generuje płomieni a ciepło ze spalania odbierane jest w większości z promieniowania na ścianki kotła,więc spalanie tego w dolniakach nie daje większych korzyści niż czysty wymiennik.To jest dobre paliwo do śmieciucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo :) Teoria fajna ale praktyka już nie. Drogie to to i upierdliwe w spalaniu. Kupa żużla i sporo popiołu. Kaloryczność ok. 27 MJ z ogonkiem to nie za wiele jak na tak drogie paliwo.

Owszem, nie dymi ale to za mały bonus. Paliwo jak ktoś pisał czysto eksperymentalne i nie na dzisiejsze czasy bo i kotły inne, instalacje też, a zimy lichutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol @carinus wie sporo o spalaniu brunatnego w naszych kotłach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tym węglem na razie nie paliłem,gdyż spaliłem tylko tonę groszku z kopalni Most-Komorany.Jednak po tym niewielkim jeszcze okresie,jestem zdecydowany kupić cały zestaw 25t na kolejne zimy.Ten z Ledvic jest znacznie lepszy,ma mniej siarki i popiołu,może nieco droższy ale jednak lepszy.Będę montował nadstawkę do wsypu żeby zminimalizować częstotliwość otwierania komory załadowczej a tym samym pylenie i dymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dwóch latach palenia w moim mpm-e ,muszę przyznać że najprzyjemniejsze i komfortowe jest palenie pół na pół (plus minus)drewnem i węglem,samym drewnem oczywiście się da ale jednak jak ja nie mam nawet termostatów na grzejnikach ,a drewno lubi minimum 70 na kotle ,jest to więc ciągłe pilnowanie by zdążyć dołożyć lub częste przepalanie czyli rozpalanie od nowa,a w połączeniu z węglem jest to już super sprawa ,z rana 2/3 drewna i 1/3 węgla i o 18 dokładka na żar drewna które dopali super pozostałość węgla i na noc zero palenia,i rano to samo,kocioł jest zawsze czyściutki ,palnik się nie zawala ,popiołu jest niewiele ,rozpalanie raz na dzień nie jest upierdliwe,węgla idzie niewiele max 2 tony na sezon ,drewna też znośnie 10-15 m/p, jest naprawdę git, chata nie jest przegrzewana bo na węglu większość czasu jest temp kotła 45-65 ,nie dymi bo przy niepaleniu w nocy ,z rana idzie na pełnym gwizdku ,a później już tylko sam koks nie dymi nawet na niskiej temp,kotła bo części lotne są już spalalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.