Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Paliwo Do Kotła Ds Mpm - Wydzielone Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


maronka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak palisz trotami i ładnie zasypiesz cała komorę to ani dymku na kotlowni nie poczujesz. Jedyna wada przynajmniej u mna to często trzeba chodzić podlozyc, może palnik pozatykac i trochę dużo popiołu. Przynajmniej u mnie. A jeżeli w newralgicznych momentach przerusztujesz to może kociołek puszczać "bąki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie bąki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybuchy zdarzają się z powodu relatywnie "szczelnego nakrycia" żaru paliwem. Trociny i miał szczególnie dają ten efekt. Receptą jest odpowietrzenie żaru czyli pozostawienie szczeliny pomiędzy rusztem a sklepieniem zasypu. Pisałem już o tym że paląc w górniaku metodą kroczącą należy dbać o to aby nie zakryć całkowicie żaru, czyli języki ognia powinny oświetlać komorę zasypu. W dolniakach ten problem powoduje wydzielanie się smoły i też bywają wybuchy-pufanie. Receptą dla dolniaka jest rura Wezyra. Inną przyczyną dymienia kotła może być wystudzenie komina. Za duża powierzchnia aktywnych rusztów w stosunku do możliwości odbioru gazów przez palnik i wymiennik lub komin co też wymusza od palacza dbałości o staranny rozruch. Uzupełnienie paliwa jest rozruchem nie z "pierwszego biegu" ale z "dwójki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś wezyry do dych trocin bo ja wywaliłem na amen (wyciąłem podpory) i nie wiem czy bez wezyrów te trociny pójdą ,sorki że tak przymarudzam

 

Ja spalam teraz trociny po pile łańcuchowej,idą ładnie ostro bez wezyrów.Przypadkiem zacząłem ładować węgiel zanieczyszczony sporą ilością tych trocin.Zarypiście to blokuje dym i smrodek smoły pogazowej.Nawet lepiej to izoluje niż posypanie węgla warstwą trocin na samej górze zasypu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heso już to pisał x lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób pisze różne rzeczy,niekoniecznie sprawdzające sie u każdego innego użytkownika.Nie wszyscy czytali wszystkie posty od Heso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma oferująca polski węgiel...ale importowany z Niemiec.Podobne parametry mam na lokalnym składzie w cenie 830zł,jedynie nieco więcej popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wesoła z bartexu palilem i nie mam zastrzeżeń - jedyny węgiel na jakim mpm bez problemu pracował. Potrafił jedynie przydymic przez kilka sekund po rusztowaniu.

Tego drugiego nie testowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krisdyl napisał:

Jeden kolega pisał że ten tańszy lubi być zakombinowany w tej firmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Bartex czy Sląskie centrum węglowe kombinuje , bo zamierzam zamówić i żebym na minę nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesoła podobno ma to do siebie, że czasem jest węglem cudownym a czasem problematycznym, zależy z której ściany fedruja. Ale to tylko przeczytaną opinia, mi się sprawdzała bardzo dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

palił ktoś dokładnie tym węglem w 10kg workach bo mi takie pasują ze względów dozowania i dźwigania

http://slaskiecentrumweglowe.pl/sklep/wegiel_orzech_ii_25-50mm_k18/workowany_po_10kg_kp19/wegiel_orzech_ii_kwk_myslowice_wesola_10kg_p17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co to jest. Wg linku niby Wesoła, ale w opisie już słowa o tym nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcia nie mam ,strona znaleziona w necie,jak nikt nie napisze co to jest, zaryzykuję tonę w styczniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. Ostatnio od znajomego Ryla z Bogdanki, dostałem cynk że dobrali się do dobrych pokładów węgla. Zachęcony nowiną pojechałem na pobliski skład,  dwa woreczki kupiłem i testuje włącznie z dzisiajszym dniem. Wcześniej co roku testowałem ten węgiel i bez kombinacji, nie dało sie go spalić (sklejał,wieszał sie, dużo popiołu i przerostu kamiennego) Tak terazniejsza dostawa jest super. 17kg węgla zagrzałem 1400l do, góra 95° dół 92° I musiałem zacząć w lecie sezon grzewczy :P Niewiedząc co z mocą zrobic ;)  Cały zasyp wypalił sie bez rusztowania. Popiołu oceniam na 10%  lekki puszysty. Cena bajeczna, na moim składzie 670zl. Jak ustaną deszcze, jeszcze raz przetestuje z nowej dostawy, czy przypadkiem farta nie miałem ;)Jak ktoś ma możliwość, mógłby podobnie zrobic i też podzielić się opinią. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łucce, tam gdzie chlewnia jest. Tzn za rondem na strefe zamieszkalą i 500-700m po prawej. Jest szyld że Bogdanke mają. Chyba Kossacki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.