Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Visitor1230

U mnie taki zestaw przy ekogroszkowcu gdzie jest duzy pobor ( motoreduktor) dzialal do 7 godz. Peleciak taki jak mam teraz pobiera 40 W. Fakt ze nie wzialam pod uwage zapalarki. Ale wystarczy w sytuacji awaryjnej zalaczyc nadzor i zapalarka nie bedzie dzialala. Niektore pompki sa energooszczedne. Taka Alpha bierze zaledwie kilka watow pradu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Aku 120 Ah i peleciak - to powinno zadzialac na min. 20 godz. Inne rozwiazanie to dwa, trzy aku. Inne to dodatkowy kociol na cos tam. Jeszcze inne maly agregat pradotworczy. 

Po pierwsze zapomniał kolega o zapalarce, która drenuje akumulator w szybkim tempie.

U mnie bateria 24V/320Ah wystarczyła z zapasem na 30h, ale starty mam rzadko.

Na ile taka 120 wystarczy zależy głównie od ilości rozpaleń

Po drugie wieje modeli UPS-ów nie chce współpracować z małymi agregatami lub małe agregaty nie trawią UPS-ów jako obciążenia.

Po trzecie moc UPS-a musi być taka aby pociągnął zapalarkę, czyli min 1000VA.

To wielokrotnie przerabiałem nas własnej skórze,

Edytowane przez sambor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie połączenie inwerter 1kVA (Volt sinus pro) + aku 100Ah (w pogotowiu czeka jeszcze 160Ah)  sprawdza się idealnie i poza kotłownią ciągnie kilka mniejszych odbiorów jak oświetlenie awaryjne i router, więc nawet jak nie ma nikogo w domu to przy zaniku po stronie energetyki można swobodnie sterować kotłem przez econet. Na wypadek wypadnięcia tylko jednej lub dwóch faz mam jeszcze APF, który przerzuci zasilanie na działającą fazę oszczędzając aku.

Grzałkę mam 400W, ale nowe zapalarki nie żrą tyle co stalówki i do tego znacznie krócej działają, więc nie ma co przesadzać z mocą przetwornicy. Czas podtrzymania zawsze można wydłużyć nie dopuszczając do wygaszania kotła.

Agregat ma dla mnie dwie wady - sam nie poda napięcia (bez SZR'a) i hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie. Wpadlem tu poczytac lekture o ustawieniach pieca ale... co mi po ustawieniach jak mi kaloryfery nie grzeja :o

Sytuacja wyglada tak, piec hit pellet z dofinansowan ;) Wszystko ladnie pieknie, 3 pompki - jedna (stara zdemontowana z starej instalacji) krecaca wode na powrocie do pieca. Druga nowa ktora wedlug mnie laczy piec CO(instalacje) z bojlerem. Trzecia ktora jesli sie nie myle powinna krecic obieg w calej instalacji.

I sytuacja z dzis - 70 stopni na piecu, na powrocie +- 60... zawor otwarty na '10' a temperatura na zaworze 44 i ani drgnie zeby chociaz na chwile wbic na 45 czy 46, mimo, ze zadana temperatura 60.

Pompka od solarow ustawiona na minimum, ta od powrotu na piec - bieg 1 czyli minimum (z trzech dostepnych) pompka od krecenia wody w instalacji ustawiona na max.

I terz pytanie:

1) Czy ja cos robie zle ?

2) Co oznacza taki wiatraczek na pompce Ferro ktory swieci ciaglym swiatelm lub miga na zielono ? Jest kolo pokretla regulacyjnego predkosc.

2) Czy jesli pompka jest zamontowana do gory nogami to ma jakies znaczenie ? Pokretlo mam z dolu, zamiast u gory. Po prostu obrocone o 180 stopni... I wlasnie mnie chyba olsnilo.... czy pompka nie pompuje wody w zla strone ?;]

3) Jak odpowietrzyc taka instlacje, nie liczac kaloryferow na pietrach mieszkalnych bo to zrobilem. Niestey nie kazdy moge bo jest kilka z lat PRLu... a przynajmniej nie wiem jak to zrobic.

 

piec C02 copy.jpg

Edytowane przez lelusz
dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka którą miga, nie chodzi. Trzeba odciąć wodę od pompy zaworami, wykręcić duża zaślepkę na płaski śrubokręt, przekręcić w środku ceramiczną głowice na mniejszym płaskim śrubokrętem zgodnie z obrotem pompy, jak się rozhula zakręcić zaślepkę puścić wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fresco - pomoglo, pompka byla zastala.

Ale jeszcze takie pytanie-  przy dwoch zielonych strzalkach i temometrze (niemal na srodku powyzszego screena) po prawej stronie jest taki zawor, ustawiony pionowo... Czy ktos jest 'zdalnie' okreslic czy jest w tym momencie (piono) zamkniety lub otwarty ?

Domyslam sie, ze to ma to zwiazek z instalacja w domu, u mnie jest zbiornik wyrownawczy na strychu.

I ciekawi mnie tez jaka  bedzie roznica przy rozpalaniu/paleniu kiedy bedzie piono/poziomo ?

Edytowane przez lelusz
poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej..  sytuacja z teraz, temperatura ustawiona na 70(przeciagnelo do 78). Temperatura powrotu zadana 55, na zawor 50.

Na zaworze sie zgadza, na zadawce mam 50 wiec brakuje do minimum... a jedna pompa pracuje i zrzuca na na zbiornik solarow. Jak to wylaczyc ? Domyslam sie, ze to ochrona piec przed zbyt wysoka temperatura... ale czy jest jakas mozliwosc to wylaczyc badz ograniczyc ? Bz sensu jest ze nie mam powrotu zapewnionego a zrzuca mi goraca wode niepotrzebnie w zbiornik.

I jeszcze w ustawieniach serwisowych sa takie dwa rzeczy:

- ust. pompy kotla - ochrona powrotu/wymiennik ciepla

- ust zaworu - ochrona powrotu na zaworze wlacz/wylacz

co one zmieniaja jesli je wlacze/wylacze.


Podtrzymanie - jak to ustawic zeby to mialo rece i nogi... Ustawilem na 30 minut, tylko to zmienilem. Mysle sobie, ze jak przeciagnie to pojdzie w podtrzymanie (maly ogien i tak bedzie sie tlic). Minelo 30 minut, temperatura nie spadla ponizej zadania i przeszlo w postoj.Czy jesli ustawie to nie wiem na np 2 godziny, to bedzie tak dlugo sie tlic az spadnie do poziomu temperatury zadanej i przejdzie odrazu (mimo, ze nie minal wyznaczony czas) do pracy zwyklej na poziomie min/sr/max ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na temat usawienia samego kotła względem podajnika. Czy można podajnik postawić z przodu kotła , do tego dłuższa rura doprowadzajaca paliwo . Poza tym , czy podajnik może stać niżej, tzn. w miejscu gdzie na ta chwilę magazynuję węgiel . 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam . Miałem na myśli zbiornik z pelletem . Czy jedyne ustawienie to tylko z boku kotła ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów..zaczyna ie sezon grzewczy wiec czas na palenie w naszych nowych piecykach.Mam do was pytanie po kilku dniach oberwacji pracy kotła otóż czy pompa za zaworem 3drogowym  może byc jako pompa C.O  bo u mnie podczs pracy swieci sie non stop kontrolka pracy pompy c.o  która to pompa u mnie nie występuje w instalacji, jest tylko pompa za zaworem 3drog.  /pogodówka aktywna/termostat pokojowy aktywny/ a mimo to bardzo to jakos nieregulrnie  pracuje ta pompa za zaworem nawet jesli zawór jest otwarty na 100% to pompa potrafi stać i nic..Ktos podpowie doradzi  cokolwiek?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa,czy  kocioł podczas pracy zawsze musi osiągnąc zadaną temperature np70st ? nawet jesli nie potrzeba dogrzac pomieszczenia w ktorym jest pokojowy czujnik ? taka sytuaja : wlaczam piec i pracuje az do zadanej temp  pomimo nagrzanej CWU i domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, searcher888 napisał:

Witam kolegów..zaczyna ie sezon grzewczy wiec czas na palenie w naszych nowych piecykach.Mam do was pytanie po kilku dniach oberwacji pracy kotła otóż czy pompa za zaworem 3drogowym  może byc jako pompa C.O  bo u mnie podczs pracy swieci sie non stop kontrolka pracy pompy c.o  która to pompa u mnie nie występuje w instalacji, jest tylko pompa za zaworem 3drog.  /pogodówka aktywna/termostat pokojowy aktywny/ a mimo to bardzo to jakos nieregulrnie  pracuje ta pompa za zaworem nawet jesli zawór jest otwarty na 100% to pompa potrafi stać i nic..Ktos podpowie doradzi  cokolwiek?   

wejdź w menu 'test wyjść' przy wyłączonym kotle i sprawdź pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, searcher888 napisał:

i jeszcze jedna sprawa,czy  kocioł podczas pracy zawsze musi osiągnąc zadaną temperature np70st ? nawet jesli nie potrzeba dogrzac pomieszczenia w ktorym jest pokojowy czujnik ? taka sytuaja : wlaczam piec i pracuje az do zadanej temp  pomimo nagrzanej CWU i domu?  

Tak niestety wymyslił sobie producent ....kocioł ma przede wszystkim  grzać sam siebie do zadanej temperatury TK 65-70 stopni , nie wazne czy jest odbiór ciepła czy nie ....w związku z tym  żaden termostat pokojowy go nie wyłaczy ,bo termostat może w zalezności od wybranej opcji w ustawieniach ,albo wyłaczyć pompę C.O , albo obniżyć temperaturę na mieszaczu o wartość  którą ustawimy . Dla mnie taka współpraca z termostatem  ,szczególnie teraz , kiedy jest jeszcze w  miarę cieplo i nie ma potrzeby grzać ciagle ,nie ma sensu  .U  mnie przykładowo wystarczy ok  2  godziny pracy kotła  z temp czynnika na instalacje 40 stopni ,żeby wystarczająco  podbić temp w domu i ta temp nie spadnie mi na tyle do następnego dnia zeby kocioł musial sie odpalać    .Dlatego według mnie powinny być trzy opcje wspólpracy z termostatem pokojowym .1 wyłaczenie pompy .2 obniżenie temp mieszacza .i 3trzecia opcja na "okres przejsciowy - wyłączenie kotła .Ja obecnie przy dość wyskoich temp na zewnątrz ,musze grzać w ten sposób ze ustawiam sobie TK na 70 stopni,kocioł i tak "przeciąga prawie do 80 i się wygasza ...przy histerezie 20 stopni odpali sie dopiero przy 50 stopniach ,co u mnie przy niewielkiej ilosci wody w instalacji ok 30 l ,gdzie w kotle mam do dyspozycji ok 80 l wody podgrzanej   do tych  80 stopni ....daje to w moim przypadku ok 1,5 godziny postoju i ten czas w zupełnosci wystarczy żeby podgrzać pomieszczenia do odpowiedniej temperatury ....niestety nie jest to komfortowe rozwiazanie ,bo  muszę po ok 1,5 godziny pamietać żeby zejść i wyłaczyć kocioł ,zeby się   juz nie odpalił bo  w domu juz dogrzane i nie ma potrzeby zeby grzał sam siebie przez następne 24 godziny ...ale wedlug producenta tak to powinno działać ....czyli w moim przypadku obecnie ok 2 godziny rzeczywistego grzania instalacji ,a pozostałe ok 24 godziny "wygrzewanie " kotła ...to tak samo jakby po powrocie do domu ,nie gasić samochodu zimą ,bo przecież ostygnie a rano trzeba go będzie zimnego  odpalić ....Chyba nie znajdzie się nikt kto powie ze to ma sens  ekonomiczny .Ale abstrachując od opisanych zastrzeżeń to z kotła jestem zadowolony i myśle że tak pozostanie ,bo jeśli chodzi o obsługę w porównaniu z tradycyjnym kotłem zasypowym ,to nie ma nawet czego porównywać ,bo obsługa sprowadza się w zasadzie do wcisniecia "start " ...czysto ,.popiołu co kot napłakał  i spalanie też mnie raczej nie przerazi bo wiem ze wyrobię się na pewno w zakupionych 3 tonach na moje 80 m ,przy temp w pomieszczeniach ok 22,5 stopnia .Oczywiście wszelkie "bajery" typu termostat pokojowy czy RCK mam ,ale z termostatu z oczywistych względów na razie nie korzystam

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munior rzeczywiście taka praca kotła nie jest ekonomiczna ale jak juz mamy takie to co zrobić :) dlatego pytałem czy palicie powiedzmy tylko na noc gdy jest zimno czy to za bardzo szkodliwe dla pieca, grzałki... 

Jest jedna ciekawa funkcja którą pominąłem w tamtym okresie grzewczym mianowicie funkcja podtrzymania, czy ktos z was ma to włączone u siebie? zaobserwowane/ptrzetestowane ustawienia dla np zoptymalizowania/zmniejszenia spalania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor1230 napisał:

Podtrzymanie ma tylko sens przy duzym zapotrzebowaniu na cieplo

Nie tylko wtedy. 

Podtrzymanie można zmieniać .

Podtrzymanie temperatury na kotle lub podtrzymanie żeby nie wygasło . Zmiana nastaw . 

W przypadku moim to wykorzystuje. (ekogroszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jeszcze pieca nie odpalałem. Wodę mam z solarow gorąca, zawór na grzejniki w tym tyg otworzyłem, to energię słoneczna oddaje z zasobnika wodnego na grzejniki, w domu 23st C, wiec piec nie ma sensu odpalać jeszcze. A zima mój piec ma zaprogramowane trzy strefy rozpalania. 1. Nad ranem, 2. Przed powrotem z pracy, ze szkoły dzieci, z 3. Wieczorem przed snem na noc  do 0.00 grzeje sie a potem STOPUJE piec  do  następnego cyklu, od poczatku. I tak przez cały tydzień. Nie wiem czy weekend jest ustawiony identycznie czy nie. Długo już nie paliłem wiec nie za bardzo pamietam. Te opcje gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CIHYMUR napisał:

Nie tylko wtedy. 

Podtrzymanie można zmieniać .

Podtrzymanie temperatury na kotle lub podtrzymanie żeby nie wygasło . Zmiana nastaw . 

W przypadku moim to wykorzystuje. (ekogroszek)

Miałem na mzsli kociol pelletowy. Bo tego dotczy watek. Gdzie przy rzadkim uruchamianiu kotla podtrzymanie  czyli nadzor jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.