Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

38 na grzejniki, 65 na kotle, reszta tzn min max i pośrednie nie pamiętam dokładnie gdzieś wyżej chyba pisałem... jedno wiem na pewno, trzeba właśnie taką zimę przepalić gdzie jest cieplej i są też mrozy żeby lepiej poznać i nauczyć się dostosowywać ustawienia do zmiennych temperatur i domu który ogrzewa.. :rolleyes:

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używanie opcji ochrony powrotu zależy od zastosowanego schematu instalacji. U mnie ochrona powrotu jest realizowana poprzez wystawioną pompę kotłową. Zastosowanie moim zdaniem tylko zaworu czterodrogowego jednocześnie do regulacji temperatury na wyjściu na instalację co i do ochrony powrotu nie ma szans na pełne powodzenie, zawsze coś będzie nie tak. Ja opcje ochrony powrotu poprzez zawór mam wyłączoną, a zawór pilnuje tylko temperatury na instalację co i robi to dość precyzyjnie. Wielu kolegów na forum dosyć krytycznie wypowiada się temat stosowania zaworów czterodrogowego. Gdybym sam realizował kotłownię pewnie bym się zdecydował na inne rozwiązanie. I tak mam szczęście, że wykonawca zmodyfikował projekt Pana inżyniera i dołożył pompę kotłową. Moim zdaniem zadana temperatura powrotu 55 stopni jest wystarczająca i nie ma sensu jej podwyższać.

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat zbytnio nie poruszany- zużycie energii  ;)  Czy ktoś z Was liczył ile faktycznie miesięcznie zużywa kocioł i instalacja? same pompki dwie po 22 W i jedna 44 W chodzące większość czasu trochę nastukają... -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W odp na spalanie pelletu dębowego 8mm z Ukrainy oceniam "OK" wychodzi mi przy mrozach średnio -10stC 105kg na 5-6 dni. Popiolu i spiekow bardzo mało. Teraz jak cieplej średnio 5stC to wyszło mi 105kg na 7 dni. Zobaczymy wiosna ceny dębowego a mieszany, bo spala podobna ilość pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się nie dużo, piec i pompki pod ten licznik masz podpięty? czy jeszcze coś trzeba dodać ?

Do licznika energii podpięte wszystko, kocioł ze sterownikiem, podajnikiem i palnikiem oraz 3 pompy. Wszystkie pompy elektroniczne, do CWU i kotłowa ustawione na najniższy bieg pobierają po 5W (włączają się jak jest taka potrzeba), pomba obiegu co (pracuje cały czas) w trybie auto pobiera w zakresie 10 - 20W w zależności od zapotrzebowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników.

W najbliższym czasie takie piece mają być montowane w naszej miejscowości ale z jedną zmianą. Bez rusztu na drewno.

Moje pytanie, Jak wygląda ruszt w kotle? tzn czy po demontażu przez poducenta jest możliwość ponownego montarzu?

Drugie pytanie, czy ma ktoś z Was schemat podłączenia i całej instalacji wykonywany przez firmę wybraną w przetargu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da fresco

 

ruszt to żeliwne jakby listwuy ułożone na półkach w kotle...byles na spotkaniu ? mówili że bez rusztu piec bo inaczej powiedzieć nie mogli (takie przepisy) jesli chodzi o schemat jest na stronach urzedu miasta lub gminy :) pozdro ziomal

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników.

W najbliższym czasie takie piece mają być montowane w naszej miejscowości ale z jedną zmianą. Bez rusztu na drewno.

Moje pytanie, Jak wygląda ruszt w kotle? tzn czy po demontażu przez poducenta jest możliwość ponownego montarzu?

Drugie pytanie, czy ma ktoś z Was schemat podłączenia i całej instalacji wykonywany przez firmę wybraną w przetargu?

 

Schemat mojej instalacji w poście #64, na etapie projektu do przetargu schemat był bez pompy kotłowej. Ogarnięty wykonawca zmodyfikował projekt pan inżyniera i dołożył pompę kotłową i chwała mu za to, bo pewnie byłyby problemy z uzyskaniem właściwej  temperatury powrotu i zadanej temperatury na instalację.

 

Rusztu awaryjnego nawet nie testowałem, chociaż mam jeszcze drewno opałowe, wcale nie tęsknie za powrotem do rozpalania, dokładania i czyszczenia kotła z popiołu przy paleniu tradycyjnym. Pellet to komfort i wygoda może nie taki jak gaz, ale za to tańszy od gazu i wcale nie droższy od węgla i drewna.

 

Zerknąłem na Twój schemat instalacji z dokumentacji przetargowej i co podkreślę nie jestem hydraulikiem to powiem, że ktoś się mocno nad tym schematem napracował. Moim zdaniem przerost formy nad treścią, można to dużo prościej zrobić, a czy będzie działał prawidłowo niech inni koledzy się wypowiedzą.

 

post-58766-0-53034000-1521726087_thumb.jpg

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu  dostarczono do mnie  ten kocioł .Niestety wjazd tak długiego auta do mnie nie był możliwy i musielismy wyładować kocioł na drodze .Resztę drogi pod dom pokonał na holu za autem z podczepionym "paleciakiem ",bo paleciak utknął w śniegu jak tylko opuscił windę .Pózniej okazalo się że przetransportowanie go do  piwnicy gdzie znajduje się kotłownia ,w moim przypadku po schodkach ok  1,2m poniżej terenu, nie bedzie proste i będzie wymagało  maksymalnego  "odchudzenia"  wagi i połozenia go na boku ,gdyż najwiekszy cięzar i środek ciężkosci znajduje na samej górze kotła,co uniemożliwiało przetransportowanie go w pozycji stojącej  pod  sporym kątem po schodach  .Kocioł można rzec "potwór " jak na moje potrzeby około  80 m2 powierzchni ,na tabliczce 25KW waga netto 325 kg   .Co do " odchudzenia " kotła z wagi to ze środka kotła można wyjąć ruszt ,czyli  zwykłe sztabki żeliwne wkładane luzem do kotła ,duży kawał solidnej wygietej i ciązkiej blachy z popielnika ,można też  odkrecić obie pary  drzwiczek ,przykręcone na 4 nakretki na klucz 17  .Myśle że to wszystko razem to dobre ok 50 kg mniej .Kocioł przy pomocy 4 chłopa ,udało się ładnie połozyć na boku na odpowiednio przygotowanym  "rusztowaniu" z płyt i szerokiej dechy i  dotarł do poziomu podłogi w piwnicy bez żadnych uszczerbków czy ubytków "lakierniczych" ,tam został z powrotem postawiony do pionu i na desce i rurkach dojechał bez problemu do kotlowni .Nie zazdroszczę nikomu kto ma jakieś strome schody do piwnicy ,a już transportu po "zabiegowych "schodach sobie nie wyobrażam ,bo to bedzie istny  koszmar.Co do montażu to u nas  z  grubsza wygląda to tak ze w "cenie" jest dwie pompy "elektroniczne " ,jedna do obiegu  kotłowego zabezpieczającego "ciepły powrót " kotła ,druga do CWU .Do tego oczywiscie cala reszta osprzętu .Do obiegu "na dom " to jest wybór , można użyć swojej "starej "pompki C.O. .albo zakupić nową pompkę od firmy montujacej w cenie 600zł .Jak ktoś ma układ zamkniety C.O ,to montują zawór  schładzajacy w cenie 400zł.Acha ,jak  ktoś ma gdzieś " po drodze " drzwi "60" to zasobnik ma szerokość dokładnie 59,5cm i przechodzi na wcisk  "po nitach " przez furtynę takich drzwi

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają u nas dotacje do wymiany kotłów węglowych. Gmina ogłasza przetarg i firma która go wygrywa ładuje kotły 20 kw do domu 80 m2 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci doradził taki kocioł na 80 m2 do ogrzania ....na taką powierzchnię to 10kW jest dwa razy za duży

Z tego co się dowiedziałem ,to ładuja 25KW  wszystkim ,bez wzgledu na metraż i wielkość domu i nie ma możliwosci żeby był mniejszy  .Wiem o tym doskonale że wystarczył by 10KW a nawet mniejszy  ...ale zbytnio mnie nie martwi ta jego duża moc i pojemność wodna ,bo ta jego wielkość będzie raczej zaletą niż wadą .Pamietajmy ze to kocioł z dość dużą możliwoscią modulacji mocy i można sobie zejść z mocą minimalną do 30% czyli ok 7KW   ,następny próg ustawić na 9 KW a ostatni na 10 KW i tak okiełznać z mocy 25 KW "potwora ",a 80 litrów pojemności wodnej kotła ,to jak mini bufor ,bo w  mojej instalacji czyli w rurach i grzejnikach  ,jest ok 30 litrów wody ,wiec tak duża pojemność wodna kotła będzie zaletą .Kocioł sie rozgrzeje do powiedzmy 70stopni i  "ciągniemy  "z niego na instalację czynnik o temp ok 40 stopni,co jest u mnie wystarczajace przez wiekszość sezonu grzewczego  ,a w takim przypadku im wiecej tej gorącej wody w kotle ,tym lepiej ,bo na dłużej starczy bez koniecznosci częstego odpalania.W starym kolte DS który obecnie jeszcze używam i który jest mega ekonomiczny a przy tym  praktycznie nie kopci  ,mam podłaczony dodatkowy  stary bojler 120l z wężownicą ,który rozgrzewa się i stygnie razem z kotłem ,jak to sie wszystko razem zagrzeje do 70 stopni , w kotle wypali sie paliwo  ,to  ja jeszcze ok 3 godzin mam ciepłe grzejniki .Ale dość mam już eksperymentów i kombinacji i  po przeszło 15 latach "przygody " z paleniem przede wszystkim  węglem ,mam już  tak dość tego wszechobecnego syfu ,że rozstaje się z węglem  i zwiazanymi  z jego używaniem "atrakcjami " bez żalu i z wielką ulgą

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym wątku Kocioł podobny, bo Heitz 16 kW, mialowiec. Drugi sezon z palnikiem na pelet.

1 - najzimniejsze dni tego sezonu, mieszacz 1 to temperatura na kaloryfery

2 - kocioł po czyszczeniu

3 - ostatnia doba z wyłączonym nadzorem.ae00cc0193e6ddbd7a2b3d3cfc8fad3e.jpgf206fb31ca6cbf5fe594a4a053c0864c.jpgfde4af5be816a240c7c7798a2eeb1985.jpg

 

www.kochowka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie co miesiąc czasem dłużej, separator do popiołu czyli ala odkurzacz przemysłowy ale to średnio daje radę czytaj trzeba podczas jednego odkurzania czyszcić pojemnik i robi się syf, teraz napewno wydałbym więcej na lepszy odkurzacz typu przemysłowy. Czyszczenie nie jest za efektywne , ciężko zebrać osad z popiołu z całego pieca

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tak całkiem z innej trochę beczki , widzę że masz też założoną instalację solarną , mam takie małe pytanie w jaki sposób zrealizowali Ci ochronę przed nadmiernym przegrzaniem , czy załącza się któraś z pompek od pieca czy jest zamontowana jakaś dodatkowa czy może jest to w inny sposób rozwiązane ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jarsi 102 ,w grudniu opisywałeś ze okroiłeś palnik z mocy na takie ustawienia:

Temperatura zdana - 70C

Histereza kotła - 15C

Moc maksymalna - 10kW / nadmuch 11%

Moc pośrednia - 8kW / nadmuch 9%

Histereza przejścia na moc pośrednią 10C

Moc minimalna 6kW /nadmuch 7%

histereza przejścia na moc minimalną 5C                                                                                                                     Pytanie ,czy w zauważalny sposób wpłyneło to na obniżenie spalania ?

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif25400671_10212142464570694_798671428_o.jpg

Czołem, HitPellet wczoraj doszedł pojutrze planowany montaż, zamiast starego pieca(1983) :D to będzie prawdziwa rewolucja. Kocioł 25 kW, załączam foto tabliczki, duży zastanawiam się czy nie za, ale dom lata 70/80 klocek piętrowy, instalacja stalowa, grube rury. Równocześnie będę wstawiał kwasówkę w komin. 

 

Czy te kotły mozna wprost porównać z któryms modelem z oferty ze strony Heiztechnika? wymiana spostrzeżen i dośwadczeń napewno będzie przydatna, a czy palicie jakims pelletem z górnej półki Barlinek itp? 

 

Pozdrawiam

Witam

Gdzie mozna zakupic taki kocioł , jesli oficjalnie HT tego nie ma . Prosze  bardzo o odpowiedz ! Dziekuje . JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.