Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chciałem zapytać pana z Heiztechnik w jakiej najmniejszej mocy jest dostępny ten kocioł ...mają mi też taki montować z dotacji  ,ale jak zobaczyłem że to ma 25 Kw ,to się przeraziłem bo to kilka razy za dużo do mojego 80 metrowego domu,gdzie  max moc jaką potrzebuję to w porywach ok 4-5 KW .,Wiem ze takim małych kotłów i palników nie ma ,ale są 10-12 kw ...25 kw to była by u mnie  masakra

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego Munior,

 

Najmniejszym kotłem z tego modelu jest kocioł o mocy 15 kW.

Należy też pamiętać, że każdy z tych kotłów ma płynną modulację w zakresie 30 - 100% mocy nominalnej.

Trzeba pamiętać również, że każdy z tych kotłów będzie dobrze pracował przy zasilaniu instalacji o zapotrzebowaniu na ciepło mniejszym, niż minimalna moc kotła. Najzwyklej w świecie będzie przechodził w wygaszanie i następnie, po spadku temperatury w rozpalanie.

Pamiętać należy też o funkcji podtrzymania, którą można aktywować w celu rzadszego rozpalania i ograniczenia zużycia grzałki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nam również pytanie do kolegi Heiztechnik, zauważyłem ostatnio,że mój piec wcale nie pracuje na mocy maksymalnej, od czego to zależy ?

Moje ustawienia na HT TRONIC 900 są następujące:

Moc maksymalna 16 kw

Wydajność dmuchawy 26 %

Histereza 10 °

Pośrednia moc palnika 12 kw

Wydajność dmuchawy 17 %

Histereza 5 °

Minimalna moc palnika 7 kw

Wydajność dmuchawy 11 %

 

Histereza całego pieca ustawiona jest na 10 ° a temp. na piecu ustawiona jest na 70 °

Dodam jeszcze, że u mnie również występują spieki , które usuwam ręcznie co dzień lub dwa, po przeważaniu pellet ustawione mam na 12,4 kg

Proszę o informację co powinienem przestawić, żeby piec pracował na wszystkich mocach i jak najwydajniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nam również pytanie do kolegi Heiztechnik, zauważyłem ostatnio,że mój piec wcale nie pracuje na mocy maksymalnej, od czego to zależy ?

Moje ustawienia na HT TRONIC 900 są następujące:

Moc maksymalna 16 kw

Wydajność dmuchawy 26 %

Histereza 10 °

Pośrednia moc palnika 12 kw

Wydajność dmuchawy 17 %

Histereza 5 °

Minimalna moc palnika 7 kw

Wydajność dmuchawy 11 %

 

Histereza całego pieca ustawiona jest na 10 ° a temp. na piecu ustawiona jest na 70 °

Dodam jeszcze, że u mnie również występują spieki , które usuwam ręcznie co dzień lub dwa, po przeważaniu pellet ustawione mam na 12,4 kg

Proszę o informację co powinienem przestawić, żeby piec pracował na wszystkich mocach i jak najwydajniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi75 aby kocioł pracował również na mocy maksymalnej przestaw histerezę kotła na 15 stopni, przy twoich ustawieniach histereza kotła =histereza przejścia na moc pośrednią tj. 10 stopni poniżej zadanej, dlatego kocioł nie wchodzi na moc maksymalną.

U mnie po przerażeniu wydajność podajnika wyszła 10,5kg/h i taką wartość dzisiaj wpisałem, zobaczymy czy będą jakieś efekty.

Saabik pewnie brałeś pellet z magazynu na Przemyslowej, ja już wcześniej tam kupowałem i było różnie z jakością. Pierwszy raz ok, drugi porażka, teraz trzeci raz najpierw próba i moim zdaniem ten sosnowy jest warty tej ceny. Dostawca przyznał mi, że miał wtope z jedną partią pelletu, teraz ma być ok.

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik Heiztechnika Brager ,sterownik HT Tronic 900. O dofinansowanie pisała projekt gmina na 30 kotłów i 500 instalacji solarnych. Za kocioł płaciłem 3300, solary 2200 z montażem i demontażem starej instalacji i kotła. Jeszcze kilka zdjęć.attachicon.gif1.JPGattachicon.gif2.JPGattachicon.gif3.JPGattachicon.gif4.JPGattachicon.gif5.JPG

 

Kocioł jeszcze nie był czyszczony, palnik co 3-4 dni, ale to chyba przez jakość pelletu no name z Ukrainy jak się okazało.

Teraz dopiero zauważyłem, że na palniku podają moc 8-28 kW, a na sterowniku 5-20kW

 

Ładne dywany mam teraz w kotłowni :rolleyes:

Masz w podajniku zgarniacz szlaki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodziło Ci o palnik, jak tak to coś takiego jest, chociaż nie zawsze daje radę, jak jest spiek to go wygarnie/zsunie z palnika, ale jak jest piach nie spieczony to usypuje ,,górkę''. Popiół z dobrego pelletu wydmach dmuchawa przy czyszczeniu palnika - na koniec palenia i przy rozpalona.

Zerknij tutaj to ten z plusem

http://www.heiztechnik.pl/index.php/palniki

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarsi102 pisałeś, że używasz teraz pelletu sosnowego, jak się sprawdza ? Pytam bo Panowie montujący piec u mnie mówili żeby sosnowy omijać szerokim łukiem bo podobno zalepia piec a ten z łuski słonecznika to już wogóle do niczego się nie nadaje ...

Znalazłem na OLX takie coś jak : PELLET Z KARBONIZATU ciekawe czy w naszych piecach by się nadawał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci kolego Tobi75 montował kocioł, ale chyba nie wie o czym  mówi. Pellety uznawane za jedne z lepszych na rynku tj. Stelmet Lava i Barlinek wytwarzane są w 100% z trocin drzew iglastych, możesz sprawdzić na ich stronach:

http://www.polishpellet.com/pellet/lava/

http://www.pelet.com.pl/pl/produkty/pelet.html

Oczywiście nie neguję wartości dobrej jakości pelletu dębowego,ale wydaje mi się, że w głowach wielu osób zakodowne jest porównanie drewna dębowego do sosnowego. Drewno opałowe kupuje się na m3, a metr sześcienny dębiny ma większą wartość opałową od metra sześciennego sosny. Pellet kupujemy na tony i spotkałem się z informacjami,że tona pelletu z sosny ma większą wartość opałową od tony pelletu z dębu.

Ja palę pelletem dopiero niecałe 3 miesiące i nie uważam się za experta, ale z dotychczasowych pelletów , których ja używałem do tej pory to ten sosnowy uważam za najlepszy. Spieków i piachu praktycznie nie ma, popiół wydmuchuje dmuchawa podczas czyszczenia. Wcześnie paliłem pelletem mieszanym ukraińskim 6mm 770zł/tona jakość do zaakceptowania - trochę spieków było, następnie dębowy ukraiński 6mm 720zł/tona - jakość kiepska dużo spieków i piachu, palnik do czyściłem codziennie bo z piachu usypywał się górka. Teraz ukraiński sosnowy 8mm 720zł/tona i praktycznie bez spieków i piachu, wczoraj czyściłem piec i sadza w normie, nie widzę różnicy. Kupiłem najpierw na próbę kilka worków, a później zapakowałem w swoje passerati dwoma kursami 20 i 30 worków po 15 kg czyli w sumie 750 kg. Wcześniejsze pellety miały zapach bliżej nieokreślony ten ładnie pachnie żywicą  :)   

Obawiam się, że z tym pelletem z karbonizatu może być problem z rozpalaniem, ale nie wiem nie próbowałem, a po drugie czystość w kotłowni i otoczeniu, pewnie już  nie byłoby tak dobrze jak z pelletem drzewnym. Cena owszem atrakcyjna 550 zł/tona, wartość opałowa 24 MJ/kg.

Tobi75 czy twój kocił pali już pełną mocą?

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik Heiztechnika Brager ,sterownik HT Tronic 900. O dofinansowanie pisała projekt gmina na 30 kotłów i 500 instalacji solarnych. Za kocioł płaciłem 3300, solary 2200 z montażem i demontażem starej instalacji i kotła. Jeszcze kilka zdjęć.attachicon.gif1.JPGattachicon.gif2.JPGattachicon.gif3.JPGattachicon.gif4.JPGattachicon.gif5.JPG

 

Kocioł jeszcze nie był czyszczony, palnik co 3-4 dni, ale to chyba przez jakość pelletu no name z Ukrainy jak się okazało.

Teraz dopiero zauważyłem, że na palniku podają moc 8-28 kW, a na sterowniku 5-20kW

 

Ładne dywany mam teraz w kotłowni :rolleyes:

Witam za tydzień będą montować i u mnie taki piecyk tylko 30kw, możesz wstawić zdjęcia jak ci wykonali obieg kotłowy albo narysować jakiś schemacik co i jak ci podłączyli na jakich grubościach rur jaki zawór 4d.sterownik masz w trybie pogodowym czy masz termostat pokojowy/

Edytowane przez ciepłolub85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór czterodrogowy w trybie regulacji temperatury  pogodówką , ochrona powrotu za pomocą pompy kotłowej wszystko sterowanej ze sterownika kotła, schemat wygląda mniej więcej tak

post-58766-0-35012400-1515353618_thumb.png

 

ja nie mam regulatora pokojowego

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie montaż tego kotła bliżej wiosny ,bo muszę zużyć zakupiony węgiel ,który mam w kotłowni .jarsi102 ,mam pytanie .Pisałeś ze zmieniłeś progi mocy z 20-12-7 na 10-8-6 KW ,czy te 6 KW to minimum ? i czy te progi można sobie dowolnie zmieniać ? drugie pytanie  jaka jest max  mozliwa do ustawienia  histereza temp.zadanej kotła ?  .Domyslam się że wszystkie te zmiany sa możliwe po wejsciu w menu serwisowe  ? Pytam o takie rzeczy bo mam dom o naprawdę małej powierzchni niespełna 80 m2 ,gdzie zapotrzebowanie mocy to  max ok 6  KW i zastanawiam się czy da się tak "okroić " sterownie tego 25 KW potwora ,żeby chodził przynajmniej z mocą zbliżoną do mojego  zapotrzebowania

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Munior w moim kotle 20 kW minimalna moc jaką można ustawić to 6kW czyli 30% mocy nominalnej.

Progi moc można zmieniać dowolnie w zakresie 6-20 kW.

Maksymalna histereza kotła 20 C, wszystkie powyższe ustawienia można zmieniać bez wchodzenia w menu serwisowe.

Co do okrojenia moc do twojego domu, to zależy co masz na myśli, jeżeli chodzi Ci o to żeby kocił modulował w poszczególnych progach i nie wygaszał się to nie ma na to szans, chyba że będą syberyjskie mrozy. Mój dom 100m2 zapotrzebowanie 6 kW przy -20C, kocił przy okrojonych mocach i dotychczasowych temperaturach pracuje około 1,5 h na 1 h postoju. Zaletą kotłów na pellet jest to,że same się gaszą i rozpalają. Obawiam się, że w twoim kotle minimalna moc będzie 7 lub 8 kW.

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów. Od 3 tygodni jestem już użytkownikiem kotla hit pellet 25kw. Jestem w fazie testowania materiałów opalowych.Testowalem już iglasto-lisciasty, 4 worki jakiegoś czarnego syfu( dokupił sobie"), bo czekałem na dostawę dębowego ukraińskiego 8mm, którym obecnie zasypalem 105kg zasobnika.Teraz tylko zobaczymy w ile dni to mi spali. Testuje go zasypując 100kg i na ile dni mi to wystarczy. Moje nastawy to:

Max moc palnika : 23kw

Wydajność Dmuchawy moc max : 27%

Histereza

Przejścia na moc pośrednia : 10stC

Moc pośrednia palnika : 15kw

Wyd dmuch moc pośrednia : 18%

Histereza przejścia na moc minimalna : 5stC

Min moc palnika : 8kw

Wyd dmuch moc minimalna: 11%

Histereza kotla: 15stC

Na kotlet ustawione 65stC

Powrót 55stC

Na zaworze ustawione strefami (3 strefy opcjonalnie) wyjściowo 35stC

 

Obecnie liściasto-iglasty pellet: 100kg palił w 6 dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie czy mieliście problem mniejszej temp. na zaworze 1 niż zadana ? Wczoraj zrobiłem przywracanie ustawień fabrycznych, przejrzałem ustawienia itp, i jak miałem cały czas ok 42 stopni zadane na grzejniki tak teraz nie osiąga tej temp. jest około 32-35, piec chodzi normalnie, pompki niby ok działają, z CWU podobna sytuacja nie dogrzewanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tj. gdy było ciepło ok +1 do -3 to przy ustawieniach fabrycznych było ok. zadana temperatura zaworu 38 - było 38, 40 - wzrastała do 40. problem pojawił się dopiero gdy przyszły mrozy -10 potem -15 i -20. za nic nie mogłem nagrzać grzejników dochodziło do 38 stopni i tyle. Próbowałem zmieniać coś ale nic nie dawało. W końcu wyłączyłem ochronę powrotu, podtrzymywanie palnika włączyłem na max - 120 min. no i zwiększyłem temperaturę kotła z 71 (zawsze taką miałem a powrót 61) do 82  ... i się udało w końcu ciepło. Temperatura grzejników nawet 60 stopni - bo miałem wyziębiony dom. Pelletu też więcej poszło ok 45 kg/dobę wcześniej ok 30. ale dzisiaj słoneczko i zapowiadają ciepło. i sam nie wiem co zrobić czy tylko obniżyć temp. kotła czy też wyłączyć podtrzymywanie palnika i włączyć ochronę powrotu. Może ktoś podpowie. Pozdrawiam.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem już z konsultantem, zrobiłem według jego zaleceń, podwyższyłem temp. kotła na 70 stopni, zmniejszyłem delikatnie nadmuchy, podwyższyłem temp. na grzejniki na ok. 50. Zmniejszyłem również histerezy pomiędzy 3 stopniami ustawień mocy. Jak sam powiedział przy normalnych ustawieniach kocioł w te mrozy nie daje rady nagrzać dużego, nieocieplonego domu, i najlepiej jak chodzi większość czasu na minimalnej mocy, a nie cyklu praca/postój. Teraz na kotle mam ponad 60 przy zadanej 70, na grzejniki ok. 41 przy zadanych ok.50 i jest ok, piec pali naturalnie więcej i dłużej chodzi ale od jutramam nadzieję wrócić na poprzedni tryb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.