Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

Niech Was Bóg broni kupować te kotły z palnikami pellhard i pellhard plus. Mam taki z czyszczeniem szlaki 28kw. same problemy. Zre tylko najlepszy pellet. To samooczyszczanie to zwyczajna blaga blaszka wysuwa sie na 3 albo 4 cm. czyszczenie powietrzem to ułuda nie wydmucha żadnego popiołu. Te kotły są  Jak dla mnie, w mojej opinii itd BARDZO NIEBEZPIECZNE. Producent podejrzewam moze zdawac sobie z tego sprawę: dlatego nie daje gwarancji na spalone rury peletu !!! W modelach niższych jak 35kw nie montują przepustnicy pelletu . W gminie Piaski kto ma ten piec to drży.. Na 4 osoby znajome które mają piecyk ten doszło u 3ech do stopienia rury. U mnie też rura  elastyczna sie stopiła, oczywiscie wyłaczona z napraw gwarancyjnych. Wystarczyło że czujnik jasności płomienia które sa hurtowo wymieniane  u nas, stracił wrażliwość i po przejsciu pieca w stan postoju, włącza się tzw wygaszanie nadmuchem trwa do zerowego wskazania czujnikiem, zepsuty czujnik pokazuje 0 a w srodku żar, zaczyna sie następny nadmuch( jak pisałem palnik sam sie nie oczyszcza nawet z pyłku.) tzw czyszczenie które wznieca na nowo płomien a gorące powietrze topi rurę i już ogienek bucha. Przypadek? tak częsty nie sądzę zwłaszcza, że przy większych mocach jest zapadka oddzielająca rurę od komory palnika. Wersja na dopłaty okrojona maksymalnie na sterowniku. palnik w stosunku do wersji komercyjnej okrojony o mozliwość wysuniecia łoża palnika. do czyszczenia pozostaje odkurzacz lub odkręcanie całego palnika. Serwis.... Niby dobry ale opowiada bajki że, a moze nie bajki? Że przepustnica pelletu nie chroni przed stopieniem przewodu podawania pelletu. ale jakies zabezpieczenie oprócz ciagu kominowego byc powinno. ... Macie wybór wybierajcie cokolwiek innego . Nam gmina wyboru nie dała. Nie wiem jak to dopuszczono do użytku... Chyba tak jak wcześniej "escape roomy " do pierwszej nie daj Bóg tragedii" U teściów o włos. Zaznaczam to moja subiektywna opinia oparta o wrażenia z użytkowania tej konstrukcji z peletem drzewnym A2 lub B. Bo wszyscy pewnie chcą kupowac pellet A1:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno przyjacielu, wszyscy którzy tu zaglądają już mają to cudo. Zgadza się, na pellecie wysokopopiołowym może zjarać rurkę, ale nie tragizujmy. Na w miarę normalnym pellecie wystarczy raz na dwa dni zgarnąć popiół z palnika i na pewno nic takiego się nie stanie (myślę, że nawet po tygodniu). Na wysokopopiołowym trzeba zgarnąć co 6 godzin. Testowałem 8 rodzajów pelletu i nic mnie już nie zaskoczy. Stopienie rurki też raz było, na tym najgorszym. W tej chwili Barlinek, jak na tą cenę to "rewelacji nima"... Czarny popiół zbiera się na palniku, dość sypki, ale zostaje. Nic nie mogę z tym zrobić ustawieniami. Żadnymi. Systematycznie spycha go jęzor, ale tylko po te kilka centymetrów. Czyszczę raz, albo ze dwa razy dziennie, zgarniając kawałkiem aluminiowego płaskownika z którego wygiąłem sobie specjalny "wariat" do tego celu, czaszami wymiatam szczotką. Musi się coś dziać, żeby nie było monotonii.

Edytowane przez tadziomaru1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tadziomaru1 napisał:

Czyszczę raz, albo ze dwa razy dziennie,

 "super hiper samoczyszczący palnik " za 7 koła ,a wy tu jakieś "wynalazki " do czyszczenia dorabiacie ? Producent palnika  by się obraził....tyle roboty projektowania "jezyka " ,silowników żeby to to te 4 cm się wysuwało  i o  kant du...y potłuc ,bo ręcznie trzeba czyścić ? takie rzeczy tylko w Polsce  z "dotacją "

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się uśmiałem....kupcie sobie na rynku piecyk z full wypas podajnikiem i palnikiem i czym tam chcecie to samo się będzie napełniać opróżniać czyścić i co tam sobie wymyślicie jeszcze...taka to nasza już mentalność....narzekanie....dostaliśmy coś za ułamek ceny i działa bynajmniej u mnie dziala i oby jak najdłużej więc ja nie narzekam bo po co ? Nic to nie zmieni...pozdro....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kris711 napisał:

I ma zprężyny do czyszczenia sadzy

To "zawirowywacze "  i slużą do spowolnienia goracego powietrza w drodze do komina,coby bardziej grzało wymiennik a nie komin

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, searcher888 napisał:

....narzekanie....dostaliśmy coś za ułamek ceny

Jaki ułamek ceny. Heiztechnik dostał pełną wartość... i kto za to płaci? Pan płaci Pani płaci, Oni płacą. Polska płaci ze składkowej do EU krwawicy... Więc i palnik powinien być w pełni funkcjonalny albo HT oddać go rzeczywiście za ułamek ceny jako towar do testów przed jakąś wersją finalną. Zeby chociaż demontowanie rusztu zostawili a oni dali nam za normalną cenę ułamek funkcjonalności. A jak był przetarg ustawiany? A sprawdzcie w papierach jaki inny producent ma palenisko z płyt spawanych pod kątem 35 stopni... co zresztą w zapytaniu do przetargu wytknął któryś z renomowanych producentów. Nie jestem pewien czy nie Kostrzewa. Jaka była odpowiedź nikt nikomu nie broni spawać palników pod katem 35 stopni.... Cóż myślę ze Heiztechnik stracił markę bezpowrotnie na wolnym rynku.

Edytowane przez Kris711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kris711 napisał:

Jaki ułamek ceny. Heiztechnik dostał pełną wartość..

Dokładnie...to ile my  zapłacilismy nie ma tu nic do rzeczy ,bo producent dostał normalną zapłatę ...a nas wszystkich w "nagrodę " "uraczył " okrojeniem sterownika z większości przydatnych funkcji ,jak chocby "nastawy czasowe " ,tłumacząc to "bo kocioł od tego zgnije " czy brak ustawialnej histerezy CUW ,tłumacząc to że "przecież nie kazdy lubi grzebać w nastawach to ustawilismy na stałe histerezę 5 stopni "  .TO samo z histerezą zalczania pompy kotlowej ,ktorej brak ...dlaczego pompa ma chodzić  bez sensu caly czas kiedy temp spadnie poniżej 60 i i nie może się wyłaczyć bo nie osiaga tych 60 stopni ? Dlatego ze jest ustawiona na 60 stopni z histerezą 5 i sie nie wyłaczy póki nie osiagnie 60 stopni ...  pytam dlaczego tak ? ... przecież zalecaną temp powrotu mamy i przy   56 i 57 stopniach ...ciężko było zrobić możliwosć zmiany histerezy ? Przecież 56 czy 57 stopni to też caly czas powyżej zalecanych 55 powrotu i równie dobrze można sobie ustawić ten 1 czy2 stopnie histerezy ...ale po co ...niech chodzi ,co to my płacimy za prad ? nie ,klient frajer co nas to  ....  oczywiscie to zapewne dla "wygody nie lubiacych grzebać " . To ze "nie kazdy lubi  grzebać w nastawach " nie znaczy ze nalezy innych  pozbawić takiej możliwości .Jak producent jest taki "dbajacy o wygodę i komfort nie lubiacych grzebać w ustawieniach " to można domyślnie ustawić histerezę 5 stopni i pozostawić możliwość zmiany histerezy...kto "nie lubi grzebać w ustawieniach " to niczego nie będzie zmieniał ,a kto zechce sobie ustawić inną histereze to sobie zmieni ....efekt ten sam zgadza się ?  Cięzko bylo tak zrobić ?   . Co z tego ze w nowszej wersji oprogramowania jest juz mozliwosć zmiany histerezy CWU ...kto mi tą wersję wgra ?   ech panie producencie tak się nie robi "dbajac o wygodę klienta " ...to raczej wszystko antyreklama produktu i traktowanie klienta z góry...."Nie zrobilismy takiej opcji bo nam się nie chciało  i co nam zrobicie ? "  Taka powinna byc odpowiedż ....przynajmniej prawdziwa ,a nie bajeczki " to dla wygody nie lubiacych grzebać w ustawieniach "

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent dostał tyle na ile sobie wycenił swój towar w wersji która odpowiadała zamawiającemu....te całe pretensje to powinny być kierowane właśnie do tych którzy ogłaszają takie przetargi i piszą wymagania takie a nie inne ....no ale tu jest wiele możliwości...już na etapie projektu...my użytkownicy nie mieliśmy wpływu na to co nam "dadzą" mogliśmy tylko chcieć lub nie brać udział w projekcie....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się ciesze ze sterownik ma w ogóle jakies mozliwosci zmiany czegokolwiek ,np temperatury kotla ,bo podobno u niektórych zablokowane na 70 stopni .W zasadzie to mógłby mieć tylko przycisku   START  i STOP ..bo to by bylo jeszcze prościej i taniej dla producenta i oczywiscie   "wygoda  nie lubiących grzebać w ustawieniach "  gwarantowana

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was pracuje podajnik z kosza? U mnie zauważyłem,że zaczyna głośno chodzić, okresowo słychać jakieś stuki. Póki co sypie pellet, ale tego efektu nie było kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, munior napisał:

powyżej zalecanych 55 powrotu i równie dobrze można sobie ustawić ten 1 czy2 stopnie

Nie wiem czy to pomoze: Kolega z piecem 15kw po konsultacji  z serwisem a ten z HT a Ci z montażystami doradzili mu przepięcie pompy co i pompy wymiennika razem do gniazda termostatu pokojowego. Wowczas gdy staje CO staje też pompa elektroniczna obiegu kocioł-wymiennik. Pompa co ma na sterze ustawienie temperatury zalaczania pomp. Ale tu uwaga ! Instalacja z oddzielna pompą powrotu oprocz pompy obiegu wymiennika. Zakladam ze masz istalacje z wymiennikiem plytowym jak bylo robione fla dofinansowania. Jednak kazda instalacja jest trochę inna i wymaga konsultacji z fachowcami. Czyli tradycyjnie " nie robcie tego sami w domu")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki czasem sie pojawiają, szczerze już nie wiem jak często bo przestałem zwracać na to uwagę :) trociny z pelletem zbierające sie pod sprężyną zabardzo nie przeszkadzają, po ich wybraniu zaraz znowu dół jest zapełniony a slimak i tak dobrze sobie radzi z podawaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kris711 napisał:

Nie wiem czy to pomoze: Kolega z piecem 15kw po konsultacji  z serwisem a ten z HT a Ci z montażystami doradzili mu przepięcie pompy co i pompy wymiennika razem do gniazda termostatu pokojowego. Wowczas gdy staje CO staje też pompa elektroniczna obiegu kocioł-wymiennik. Pompa co ma na sterze ustawienie temperatury zalaczania pomp. Ale tu uwaga ! Instalacja z oddzielna pompą powrotu oprocz pompy obiegu wymiennika. Zakladam ze masz istalacje z wymiennikiem plytowym jak bylo robione fla dofinansowania. Jednak kazda instalacja jest trochę inna i wymaga konsultacji z fachowcami. Czyli tradycyjnie " nie robcie tego sami w domu")

UWAGA moze nie byc precyzyjie ujete,. w znaczeniu: ma byc  pompa kotłowa podpięta tam gdzie jest podpięta pompa CO a termostat podpiety do złącza termotat pokojowy pompy.!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak z ciekawości spytam. Koledze bangla drugi sezon HT chyba Daspell ale jeszcze z monochromatycznyn wyświetlaczem.  Generalnie gość jest zadowolony,  ale ciekawi mnie instalacja. Montowane to było prze Pana w polarze Heiztechnik team. Zawór 3D z siłownikiem na zasilaniu. Formę ochrony powrotu spełnia pompa kotlowa na krótkim obiegu. Czy to jest zgodne zgodne dtr kotła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dużo pali.. źle pracuje... złe ustawienia ...

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.