Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heiztechnik Hit Pellet


jarsi102

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, searcher888 napisał:

Ja nie korzystam, nic na ten temat nie wiem....emoji2.png

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Z cały szacunkiem, ale co wnosi Twoja odpowiedź? Ja jak nie wiem, to nie wypowiadam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowalem dziś uruchomić modem ,bo oczywiscie nie zostal podłaczony i uruchomiony  przez instalatora ...robilem wszystko jak w instrukcji ..sieć wifi sie pojawia ,co prawda o innej nazwie niż w instrukcji bo nie MEDIABORD 200 ,tylko " HT connect " , ale .niestety nie mogę sie połaczyć z tą siecią wysyłana przez modem  ..."system windows nie moze połączyć się z tą siecią " ....mimo że próbowałem kilka razy na rózne sposoby ,to nic z tego.Może ktoś coś podpowie ?

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saabik

"

[quoteWitam

Na zdjęciu płomień wydaje się, że jest bardzo jasny więc sugeruje to nadmiar powietrza. Jeżeli masz możliwość to zdejmij osłonę palnika. Po d osłona jest wentylator, który ma swoją przysłonę. Przysłona powinna zasłaniać połowę otworów pozostawionych na wentylatorze (są pozostawione dwa trójkąty to powinny być w połowie zasłonięte). Ważne jest, aby dobrze dokręcić nakrętkę motylkową na przysłonie (aby przysłona się nie przekręciła samoistnie).[/quote]

To z innego forum zaczerpnieta info, ja u siebie mam 50/50

Edytowane przez lelusz
ad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do spec237

Sterowanie Pogodowe ma taki plus ze szybciej reaguje na zmianę pogody (temperatura na zewnątrz) w dzień mam +10 to zawór miesza na 40'C  jak w nocy spadnie np do 0'C to bedzie mieszał na 45'C

jakie mają być ustawienia to chyba indywidualnie trzeba zrobić

ja mam +10  40'C /  -10  50'C / teoretycznie wygląda to tak ze co stopień temperatury na zewnątrz zmienia sie o 0,5'C temperatura na zaworze trójdrożnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie czy na tym kotle koniecznie trzeba mieć ustawioną temperaturę 70 stopni. Ja mam nastawione 65 stopni i dla mnie jest to nastawa idealna. Tym bardziej, że piec przeciąga mi temperaturę o około 10 stopni i niestety rady na to nie ma, zawsze kończy pracy z temperaturą około 75 stopni. Spotkałam się jednak z opiniami, że te 5 stopni różnicy ma ogromne znaczenie dla pieca i że nastawą kotła 65 stopni mogę go popsuć. Dodam, że temperatura powrotu to 55 stopni i raczej utrzymuje się ona w tej granicy. Czasem przy dogrzaniu wody czy dłuższym postoju lekko spadnie ale raczej nigdy poniżej 50 stopni. Tylko podczas rozpalania gdy kocioł się schłodzi i rozpala na nowo temperatury mi spadają na około 35-40 stopni ale to podobno normalne. Stąd moje pytanie czy ktoś ma nastawione na kotle 65 stopni i nic się mu z kotłem nie dzieje ?? Albo czy taką nastawą na serio doprowadzę mój nowy piec do szybkiej korozji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może to wynika, że mam ustawione obniżenie temp zaworu od termostatu o 5 stopni, pompa zaworu pracuje cały czas a po osiągnieciu obniża temp o te 5 stopni , niemniej jednak jak temp w pokoju jest niższa od wymaganej toowinien zawór pracuje na temp zadanej i powinien trzymać temp a tak nie jest. Sprawdzę jeszcze jak pracuje gdy dam wyłączenie pompy zaworu od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spec237 napisał:

U mnie może to wynika, że mam ustawione obniżenie temp zaworu od termostatu o 5 stopni, pompa zaworu pracuje cały czas a po osiągnieciu obniża temp o te 5 stopni , niemniej jednak jak temp w pokoju jest niższa od wymaganej toowinien zawór pracuje na temp zadanej i powinien trzymać temp a tak nie jest.

Przy pracy z termostatem pokojowym ,temp zadana na zaworze jest obniżona o tyle o ile ustawiłeś obnizenie od termostatu . Czyli jak na regulatorze pokojowym masz osiągniętą temp ,to na zaworze zawsze temp bedzie o te 5 stopni niższa  niż ustawiona .U mnie ustawione podobnie  ...czyli zadana temp na zaworze 40 ,na regulatorze pokojowym ustawione 21,5 stopnia z histerezą 0,5 stopnia ,i puki temp nie przekroczy tych 21,5  ,na instalację idzie zadana 40 stopni ...jak na regulatorze pokojowym temp osiągnie 22 stopnie ,to temp zostaje obnizona o te 5 stopni ,czyli 35 ...i puki na regulatorze temp nie spadnie  do 21 stopni ,to te 35 stopni bedzie cały czas .U mnie działa to dość dokładnie w zasadzie co do stopnia ".Zakłócenia" ustawionej temp  na zaworze zawsze bedą kiedy kocioł się rozgrzewa  i kiedy dochodzą   jakieś dodatkowe odbiory ciepła ...np ładowanie CWU ...wtedy temp na powrocie dość szybko  spada i zawór ciągle "reguluje " ...przy stabilnej pracy jak nie ma żadnych dodatkowych odbiorów ciepła z kotła ,temp na zaworze powinna być  dokładnie taka jaką ustawimy  ...przynajmniej u mnie tak jest.A apropo zadanej temp kotła 65 stopni to jak najbardziej prawidłowa ..."przeciąganie " temp na kotle oczywiscie też jak najbardziej pożądane   ,bo dlużej kocioł bedzie w "postoju " i rzadziej będzie się odpalał .W instalacjach "zamknietych " pewnie rośnie wtedy cisnienie ,ale  u mnie nie ma z tym problemu bo instalacja "otwarta " i cisnienie w instalacji ok 0,8 bara praktycznie zawsze stoi w miejscu

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku HT900 w menu serwisowym dla zaworu 3D sa rózne parametry takie jak;

czas pełnego otwarcia zaworu

czas odczytu temp i jakies tam jeszcze ktorych nie pamiętam.

Pewnie te ustawienia maja decydujący wpływ na prace zaworu i na jego bezwładnośc. Kol Munior możesz podac co tam masz u siebie wpisane? O ile masz kocił Heiztechnik ze sterownikiem HT 900 bo w innych bedzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł i sterownik mam oczywiscie taki jak w temacie .U mnie ustawienia zaworu są i były takie od pocżatku  : czas pełnego otwarcia 120s ,czas oczekiwania na pomiar 20s ,postój powyżej nastaw 1stopień ,zakres pracy powyżej nastawy 5 stopni .O ile będziesz miał tak samo to jest to pewnie  ustawione "fabrycznie "  i nie ma co tam "grzebać "

Edytowane przez munior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 23:14, munior napisał:

Próbowalem dziś uruchomić modem ,bo oczywiscie nie zostal podłaczony i uruchomiony  przez instalatora ...robilem wszystko jak w instrukcji ..sieć wifi sie pojawia ,co prawda o innej nazwie niż w instrukcji bo nie MEDIABORD 200 ,tylko " HT connect " , ale .niestety nie mogę sie połaczyć z tą siecią wysyłana przez modem  ..."system windows nie moze połączyć się z tą siecią " ....mimo że próbowałem kilka razy na rózne sposoby ,to nic z tego.Może ktoś coś podpowie ?

Udało Ci sie połączyć z siecią modem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielokrotnych bezskutecznych próbach uruchomienia i kontakcie z serwisem producenta modułu  ,modem został wysłany do  naprawy.Ewidentnie nie tworzył sieci   wi fi ...pokazała się na kilka sekund po wlaczeniu i znikła wiecej się nie pokazując

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 19:21, searcher888 napisał:

A zatem nie robisz wg instrukcji.....wciśnij przycisk setup na module ,zacznie mrugać dioda ....następnie w kompie lub tel znajdź sieć wifi o nazwie modułu np htconect i połącz się z tą siecią ...potem wpisz adres w przeglądarce który znasz 192.168 itd... następnie znajdz i wybierz w panelu konfiguracji modułu swoją sieć wifi i zaloguj do niej wpisując hasło swojej sieci wifi(jeśli łączysz się z wifi ) następnie zakończ konfigurację nacisnij setup na module ...jeśli jest ok obie diody na module powinny świecić ciągle...reszta to aplikacja lub strona do zarządzania...pozdro....

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja się łączę telefonem na wifi z modułem ok, ale po wpisaniu adresu 192.168... w przeglądarce nie łączy się i jest przekroczenie czasu...

Edytowane przez saabik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres który wpisujesz jest adresem bramy sieci wifi modulu. Ten adres sprawdzisz we właściwościach sieci wifi z którą masz połączenie w tym przypadku będzie to adres bramy modułu .u mnie jest to adres 192.168.4.1

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.